Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Cestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
TETA_JELENA
Cestujete s vasimi ratolestmi? Mate tipy na pekna mista pro deti v Cechach ci jinem kraji? Cestujete autem, vlakem, na kole, letadlem ci pesky? Vite o peknem, levnem ubytovani zamerenem pro deti? ...SUP SEM S VASIMI ZKUSENOSTMI. CESTOVAT SE DA V JAKEMKOLI ROCNIM OBDOBI.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
IBERIA --- 21:18:22 25.9.2013
HANELA: mně zase přijde, že miminu je jedno, spí-li v kočárku nebo vozíku a starší dítě (naše) se mrcasí v bodu A a během spánku je převezeno do bodu B, kde se může mrcasit dál. Jestliže někdo dítě vozí celý den, pak bych tvoje rozhořčení chápala, ale podle mě to není technicky možné - nedá to ani tahač ani dítě. K tomu omezování: naopak nechápu, proč bych i s dětmi nemohla provozovat svoji zálibu, když to ani jednu stranu nemusí obtěžovat.
??? --- 10:42:50 25.9.2013
HANELA: takhle bych to nehrotil, mně to přijde spíš jako proč neprovozovat oblíbenou aktivitu s dítětem. Samo nervu malýho do vozíku proti jeho vůli. Nejsem tedy běžkař, ale používám občas tzv. hiking kit čili postroj k vozíku na kolečkách (a.k.a. rikša). Jinak v krosničce nosím dítě taky převážně já, žena se toho trochu bojí, je to daný fyzickými parametry, že jo.
HANELA --- 9:28:46 25.9.2013
Mně tedy přijde dost ujeté, tahat děti na vozíčku za běžkařem. Už jsme to hodněkrát viděla, hlavně tedy za tatínkem a přišlo mi to něco jako ve stylu...já se nenechám omezovat, když mám děti na starosti :(

Stejně jde o 2-3 sezony, později člověk pochopí, jak to rychle uteče.
RYBKA --- 9:21:33 25.9.2013
MEDVED007: Tak to je asi ideální, nicméně třeba pro mě neproveditelné. Loni jsem byla na horách s holkama přes týden sama, manžel přijel jen na víkend, a to si nás zas chtěl trochu užít. Na to, abych nechala dítě každý den instruktorovi, nemám finance.
MEDVED007 --- 8:23:17 25.9.2013
RYBKA: my teda děti v zimě ve věku co píše iberia řešili tak, že jedno dítě se učilo lyžovat na sjezdovkách s instruktorem, druhé měl na starost jeden rodič a druhý rodič měl volný den nebo aspoň půlden a dělal si co mu libo.....a druhý den jsme se vystřídali.
RYBKA --- 23:05:05 24.9.2013
IBERIA: My loni chodili pěšky (když jsem s nima byla sama, měla jsem holky zapřažený ve vláčku na saních a bobech a střídaly se, občas ťapkaly), s tou jednou rodinou (měli 4 děti) jsme se jeden den pořád míjeli, celodenní výlet (náš i jejich) byl asi na 10 km. Stejně mám dojem, že o moc delší to udělat nejde, děti se budou nudit, budou se chtít proběhnout, protáhnout...
IBERIA --- 21:13:55 24.9.2013
???: ve vozíku není problém, ten k dispozici máme včetně ski setu a už dvakrát byl za běžky zapřažen. Problém je, že i s jedním dítětem je to záhul a já to uvezu tak kilometr, čili jedno dítě je tu stále navíc.
Čímž padá i varianta EVIANAIVE:.

RYBKA: to by asi šlo, ale jen na opravdu malý výlet.

No nic, tak to asi prostě nepůjde. Každopádně všem díky za nápady.
RYBKA --- 15:13:55 24.9.2013
IBERIA: Loni jsem viděla několik rodin, které měly děti na bobech/sáňkách s dlouhým popruhem a rodiče je táhli (zapřažení jako koníci). Na zádech bych se osobně taky dost bála.
EVIANAIVE --- 13:00:05 24.9.2013
IBERIA: obe do vozíku, keď už musia s vami. na chrbát ani za nic
MEDVED007 --- 11:38:57 24.9.2013
???: tak to my se sedačkou na kole jezdili a i pády byly....ne teda nějak těžké, spíš takové podsmeknutí na bahně např.....holt je to kolo s dítětem, které je těžké a ještě blbne mnohem méně stabilní a ovladatelné...daleko hůř ale vnímám výlety na kole kdy dítě jede samo.....holt někdy se musí po silnici a ne všichni řidiči jsou ohleduplní a dítě (byť vychované a opatrné) někdy zazmatkuje.....už několikrát se mi zastavilo srdce....zlatá sedačka :-)