Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Lokální soběstačnost, LETS a družstevnictví.
KAILASH
Sdílení projektů, informací o komunitách a sdruženích, která mají praktické zkušenosti s lokální soběstačností, LETS a družstevnictvím. Diskuse není určena pro argumenty pro/proti.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NEKROMANT --- 23:32:47 17.6.2016
BROZKEFF: Díky za info. Jak je na tom cyclos4 s češtinou?
BROZKEFF --- 9:27:51 14.6.2016
NEKROMANT: cokoliv ve verzi 0.0.1 Beta asi bude obsahovat spoustu chyb včetně těch bezpečnostních :) cyclos 3 je open source, ale taky už pár let není aktivně vyvíjený a těch pár chyb o kterých sám vím se už nikdo nestará. Bylo by v podstatě nutné se do vývoje pustit místo původních vývojářů kteří se teď věnují cyclosu4 - ten je sice pro neziskové organizace zdarma ale běží na jejich serverech a už není Open Source.
NEKROMANT --- 20:38:39 13.6.2016
BROZKEFF:
CHEMIX:
Já jsem zkusil rozjet poslední phpBB3.1 s rozšířením Caramel: Virtual Cash Extension - https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?p=13942776
Ale v http://burza.resetos.cz/ nebylo zapojeno dost lidí a nebylo vše ideálně nastaveno kvůli lidským faktorům.. :)
Technicky je Caramel: Virtual Cash Extension ve verzi 0.0.1 (BETA) a nezdá se že by to někdo chtěl aktualizovat :)
Základní posílání peněz s krátkou zprávou nebo úprava kreditu na účtech nebo navyšování kreditu funguje jak má. Nevím jak to tam je s bugama a bezpečností.
Víte někdo případně o jiném rozšíření pro phpBB (ideálně poslendí verzi, nevím jak jsou ty starší verze udržované ohledně bezpečnostních chyb) který by umožňoval obchod s kredity? :)
Případně o jiných fsf diskusních fórech s podporou kreditů.

Cyclos v pralets zkouším krátce a narazil jsem na pár drobných bugů. Systém působí trošku zastarale, ale funkčně a použitelně.
Pokud to je opensource, tak ještě probíhá vývoj?

Dříve jsme zkoušel rexvox: http://www.rexvox.com/signup?ref=5495
Tam používají socialengine a mají tam body které jde vyměnit za akcie firmy. socialengine je placený a když ho zapalatíte, tak vám dají zdrojové kódy, ale myslí že je není možné šířit dál. Mají tam sice body, které lze převádět na akcie ale nelze je posílat mezi uživateli (možná to systém umožňuje a je to nastavením)

Pak tu je něco co se jmenuje ekonomika daru. Existuje projekt hearth.net, ale dá se to aplikovat všude jinde. Anarchisté mají tradici v bezpeněžních zónách a na klinice působyla zdrojovna a freeshop stejně jako v salé. Dá se takto ale darovat kdekoliv na bazos.cz, nebo jiných systémech - existuje vsezadovoz a další servery. Také mě napadlo takto používat diasporu přes tagy:
#daruji
https://diaspora.podzimek.org/tags/daruji
#přijmu
https://diaspora.podzimek.org/tags/přijmu

Nápad na to jak předělat hearth.net: https://www.hearth.net/app/post/57227204ee20cf000b0008d7 - ještě jsem k tomu něco posílal technickému oddělení, ale zatím to nevypadá že by zatím chtěli jít touto cestou.
LAMIA --- 17:35:31 14.4.2016
SALE --- 14:12:58 7.3.2016
Otevřené setkání potravinového družstva Ziskoff, Salé @ 2016-03-23 19:00:00 | radar.squat.net
https://radar.squat.net/en/node/65886
CHEMIX --- 15:09:04 25.1.2016
LAMIA & BROZKEFF: diky
BROZKEFF --- 1:47:36 22.1.2016
CHEMIX: Krome toho (uz dal nevyvijenyho) open source cyclosu3 na kterem jedeme v brnenskem rozletse i co maji prazaci, existuje i vyvijeny hostovany cyclos4communities, co se tyce UX to je o kus lepsi nez ten cyclos3, ale kdyz jsem to jeste nedavno testoval, tak tam porad byly zasadni bugy ktere znemoznovaly pouziti v ceskem prostredi - pokud si clovek neprepl na anglickou klavesnici, tak mu vubec neslo zadat cislo do zadnyho policka, vubec jsem nechapal jak to bylo naprogramovany. Bugy jsem tehdy nahlasil, ale netestoval jsem to nedavno znovu jestli to uz je opraveny a funkcni.

Budsob jel na upravenym Drupalu s nejakyma rozsirenima.

Ruznych na miru sitych systemu je ale vic, v Belgii v okoli Antverp maji nejaky vlastni system uz x let, tam to funguje takovym "cibulovym systemem" - Antverpy mesto, sirsi okoli, cely region... uplne podrobne jsem tam do toho nepronikl, ale nejak jim to asi fungovalo byt bezproblemovy to taky nebylo.
LINKOS --- 13:23:57 21.1.2016
běží něco podobného i v kralovehradeckým kraji?