Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KLUB CTENARU vedecke a popularne vedecke literatury - knihy, tipy, recenze, srazy (včetně kvalitního sci-fi)
NACITALKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VIRGO --- 14:41:44 31.3.2014
Jirka lepší.. :-))
VIRGO --- 14:29:59 31.3.2014
NACITALKA: dobře to rozjíždíš, super!!
Moc držím palce - hlavně s rodiči.. :)
VIRGO --- 15:30:31 26.3.2014
THOMASMORTA: jj, četl jsem už dávnějc :)
THOMASMORTA --- 7:03:07 26.3.2014
Za zmínku jistě stojí i tohle (tedy, ne že bych se kdo ví jak chtěl ohánět Sysifem - je to podle mě spolek fanatiků a už jsem taky našel příklad unáhlené indukce v jejich argumentaci):

Za rok 1998 byli vybráni tito velikáni v kategorii jednotlivců:
(...)
Stříbrný bludný balvan: Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. za zapojení vesmírného vědomí do výuky studentů Přírodovědecké fakulty UK v Praze. S použitím esoterických nauk vysvětlila studentům ve svých skriptech Integrativní fyziologie člověka pro přírodovědce, jak je tělo člověka všemi orgány a systémy skrze dech a čakry napojeno na příjem kosmické energie. Skripta se dotýkají téměř všech oblastí lidského života. Student se z nich například dočte, že "mezi homosexuály jsou vytvořeny velmi příjemné, doslova teplé vibrace. Označení teplí by proto mělo být chápáno laskavě a s porozuměním, nikoli pejorativně." Nejspíš i lékařům by pomohla rada: "Máte-li zablokovanou základní čakru v kostrči, pomáhá masáž kostrče olejem". Skripta jsou plná převratných poznatků vědy: "Dechem přijímáme kosmickou energii... Dech se vrací nabitý kosmickou energií... Dech se přeměňuje na světlo a naopak." Přidala též praktické návody, jak pozorovat auru, vnímat barvy rukama a telepatovat. Prof. Strunecká studentům radí, aby "místo dlouhých hodin strávených nad knihami se učili čerpat přímo z kosmického vědomí, které je nejen laskavé, ale má i smysl pro legraci." Tyto vlastnosti bohužel chyběly jejím nadřízeným, kteří ji za skripta a výuku v jejich duchu udělili děkanskou důtku. Lze jen doufat, že vesmírné vědomí všechny křivdy páchané na kontaktérech registruje a sčítá.
THOMASMORTA --- 6:56:04 26.3.2014
VIRGO: Když jsme u té Doby jednové - zníš tohle?
A. Strunecká, J. Patočka: Doba jedová (Triton, Praha 2011) | Sisyfos - český klub skeptiků
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1329171430
VIRGO --- 23:37:36 25.3.2014
THOMASMORTA: Ještě si nejsem jistý, jestli do toho půjdu. Jak mám málo času,
tak preferuji vždy radši něco kolem vesmíru, ale uvidím - nejdřív to v knihkupectví vezmu na 10 min
do ruky a to asi rozhodne...
THOMASMORTA --- 23:24:20 25.3.2014
VIRGO: Navier-Stokesova rovnice stále není dokázaná, ne? (Myslím, že její důkaz je dokonce jeden z Problémů pro nové tisíciletí.) A vůbc nevím, co je ta poslední - Black-Scholesova rovnice.
THOMASMORTA --- 23:21:06 25.3.2014
VIRGO: Pak řekni, co Turingovu testu říkáš... Já se trochu bojím, že to bude neoateistická agitka (znám autora a znám posudky na disertační práci, ze které je tato kniha - ani nevím, jestli svou disertaci jakkoliv upravoval).
Přiznám se, že by mě to docela zajímalo, ale nechce se mi za to platit.