Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Patchworkové rodiny
ANNAWA
Moje děti, tvoje děti, naše děti. Jaké je to v rodinách, kde se sešli partneři s dětmi z minulých vztahů? Jedno, zda spolu všichni žijete neustále nebo se vídáte jen občas. Problémy, možnosti, zkušenosti.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LISTICKA --- 20:06:15 23.9.2014
???: hmm, kamarádů dcera dělá tyhle scénky, když má pocit, že má málo pozornosti. Vyhrožuje i útěkem z domova, a to jsou rodiče i sourozenci vlastní :-) Dostává amoky, že ji nemají rádi, jsou na ni zlí, kupují jí hnusné oblečení... Mně někdy připadá, že čím líp se děti mají, tím víc je těchhle scén. Jako že rodiče neustále berou ohledy na jejich city, zařizují jim všemožné kroužky, pořídí v podstatě vše, co si přejí i za cenu toho, že si sami nic moc nedopřejí... Ony si děti imho neuvědomují, jakou mají péči, je to pro ně samozřejmost a nemají srovnání... Vím, že jsou to emoce, ale přijde mi to někdy až absurdní.
ANNAWA --- 17:49:46 20.9.2014
EDERA: vůbec, absolutně a nikdy. Bude to šťastná náhoda, vyžeru si to jindy.
EDERA --- 16:05:14 20.9.2014
???: Jsem měla dodat, že se ptám jako blb i proto, že jako jedináček nemám naprosto žádné zkušenosti s porovnáváním a sourozeneckým soupeřením (ať už o pozornost nebo o hmotné statky). A mezi mými dětmi je deset let a co má ten druhý je moc nezajímá. Scéna kvůli něčemu, co nepotřebuje a nechce, mě fakt rozhodila.
??? --- 15:48:15 20.9.2014
EDERA: Otázka není na mne, ale snad tě utěší to, že na sebe dokážou žárlit děti stejného pohlaví i od těch samých biologických rodičů...

U nás následovala neskutečná scénka po akci, kdy jsem nejdříve koupila starší dcerce pexeso s písmenky (je předškolák, navíc ji to jinak baví), a aby to nebylo líto té mladší, tak té jsem koupila pexeso také, ale jiné - má ráda Minnie, tak holt Disney pexeso.
Nevěřila bych, co může nastat - starší mi otřískala o hlavu, že ji nemáme rádi, že chce také Disney, že jsme na ni zlí - nikdy, nikdy jsme jí nekoupili, co ona chtěla a co by si přála. Skončilo to vzlykajícím klubíčkem v rohu kuchyně, které nemá ráda maminka, nemá rád tatínek ani sestřička, všichni jsou na ni zlí.
Jako jasně, nemuselo jí něco sednout. Ale bylo docela těžké nevzít ty dva archy papíru a neroztrhat je a vyhodit do koše. A nezmydlit jí zadek.
Hééérečka jedna malá.
EDERA --- 15:35:17 20.9.2014
ANNAWA: Prosím Tě, řešej vaše děti, když biologický rodič koupí něco těm, co nejsou jeho? Nemyslím dárek, ale prostě něco, co je potřeba a koupí to ne vlastní rodič, ale ten druhý prostě proto, že to má cestou z práce kolem příslušného obchodu?
Aneb absolvovali jsme scénu kvůli plastové krabici na šroubky z OBI za stovku (pochopitelně ne na šroubky, ale na gumičky).:-O
KREMZINA --- 19:01:14 4.9.2014
EDERA: Ona ho snad potřebuje pravidelně vídat, bacha na ni :) Při vámi navrhovaném systému by se vlastně nepotkávali. Takto to má např. můj bratr. V úterý vyzvedne chlapce ze školy, jsou u něj a ve středu ráno jdou zase od něj do školy. Vždyť je to tááák normální.
HANELA --- 9:09:48 4.9.2014
EDERA: njn, dloubla si.....
??? --- 22:11:11 3.9.2014
EDERA: to ji jako vazne nenapadlo, ze by otec ditete chtel mit dceru jeden den u sebe doma?
BALAENA --- 21:15:09 3.9.2014
EDERA: Kromě toho V. je dospělý svéprávný očkovaný běloch, takže mám jisté pochybnosti, že bys mu mohla něco efektivně zakazovat - a taky že by se nechal
EDERA --- 20:59:47 3.9.2014
S novým školním rokem se nově řešilo nastavení péče o brunetu. V. (po dohodě se mnou) navrhl jedno odpoledne-večer-noc u nás, s následným odvozem druhý den do školy oproti dosavadnímu systému, kdy brunetu ze školy vyzdvihl a čekal s ní u nich doma, dokud nedorazí matka z práce. J. reagovala poznámkou, jestli jsem mu zakázala k nim chodit. Pochopíte to? Ten styl uvažování, že všechno musí mít nějakou negativní motivaci?:-O