Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Patchworkové rodiny
ANNAWA
Moje děti, tvoje děti, naše děti. Jaké je to v rodinách, kde se sešli partneři s dětmi z minulých vztahů? Jedno, zda spolu všichni žijete neustále nebo se vídáte jen občas. Problémy, možnosti, zkušenosti.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GAF --- 20:02:02 31.3.2013
ORIKA: aha, tak to už chápu. Ale tak stejně by mě to zajímalo konkrétně. Pro pobavení i výstrahu :)
ORIKA --- 19:56:16 31.3.2013
GAF: nikoli nový partner, nýbrž ex...
GAF --- 16:32:29 31.3.2013
ANNAWA: zajímalo by mě čím ten nový má tendenci dětem vymývat mozky. Nebo jak to říct - jakože co ti vadí a jak to znáš naopak normálně co bys ráda a takový.
ANNAWA --- 20:09:25 9.3.2013
CHIMERA: to je taky miláček ;-) Já hrozně nerada vedu debaty ve stylu "příšerní rozvedení otcové, kteří na děti kašlou", protože no je to takoví klišé, ale bohužel v mém a v tvém případě ještě víc t zjevně je pravda. A vlastně ano, někdy má ex takový hlody a tendence vymývat dětem mozky, že je skoro lepší, když se nezajímaj. Ona stačí taková douška, to, zd aby k němu teď nejeli, oznámil tak, že jednomu z nich v pátek navečer zavolal a že ať přijedou OBA (výjimečné), načež T se mě zeptal, zda si to táta může "vzhledem ke své finanční situaci dovolit" - kdysi totiž přijeli s překvapivým zjištěním, že chudák táta nemá peníze, protože mi platí alimenty. Och.
CHIMERA --- 20:02:26 9.3.2013
ANNAWA: jj, můj ex už 2 roky děcku ani nezavolal, ani ho nenavštívil, a včera volal, že viděl synovy fotky a že je tlustej!!! a že ať s tím něco dělám.
tak jsem si poklepala na hlavu a řekla jsem mu, ať si hodí mokrej hadr na hlavu a nazdar.
myslím, že u některejch lidí je fakt lepší, když se nezajímají.
ANNAWA --- 19:53:56 9.3.2013
Nemám tolik zkušeností se střídavou péčí obecně, ale u nás to prostě věru neznamená, že děti jsou hlavně záležitostí matky, jen jsou holt kus času taky u otce, protože v našem případě to skutečně znamená, že se o ně staráme naprosto na full provoz a full time, normálně jsme po tu dobu sedmičlenná rodina, všechno je tomu přizpůsobené, nikdo nerozlišuje, že někdo tady bydlí pořád a někdo jen občas.
To, co tu zaznělo, že otcové moc neřeší - tak to je můj ex, který si děti bere výjimečně a nahodile, teď u něj třeba byl T od soboty do čtvrtka, což je nejvíc od letních prázdnin a poprvé za ty roky během školního roku a on mu za tu dobu nedal ani peníze na obědy, ač jsem ho o to prosila s tím, že mu je zaplatím, protože se kvůli tomu nepotáhne k bankomatu, a ne, nekoupil jim nikdy nic navíc, krom alimentů neplatí nic, nezařizuje nic a jen kritizuje moje kroky.
CHIMERA --- 19:51:34 9.3.2013
ANNAWA: tak tohohle jsme naštěstí ušetřeni, neboť máme svoje děti u sebe. nejsme tak úplně patchworková rodina, protože muž si dítě do vztahu nepřivedl a má až to se mnou. já už jedno měla. jeho otec nedal děcku nikdy nic a nepřispěl taky na nic, takže s ním nepočítáme :)
ANNAWA --- 19:48:48 9.3.2013
TANAIS: přítel samozřejmě platí minimálně půlku kroužků, hor, táborů, oblečení a dalších věcí, které ani nezmiňuješ, to je jasná věc. Ale psala jsem tu například o situaci, kdy jeho ex navrhovala pro jejich děti dvoje hory pro každé, což by vedlo až k tomu, že moje děti by nejely nikam a to navíc v situaci, kdy já vydělávala víc peněz. Jasně, byla bych nejradši, kdybychom měli tolik peněz, že by tohle řešit nebylo třeba, nejsou to oblíbené debaty, ale realita je jinde.

A s těmi telefony, ono v momentě, kdy je platil on, jejich matce bylo srdečně jedno, kolik provolaj a ještě je podporovala, aby volaly vždycky ony jí, kupříkladu. A ještě, obědy sem, obědy tam, ono se to nasčítá a když střídavá, tak střídavá, příjmy mají podobné, protože nejenže kupujeme všeho dobře půlku, ale ještě naprostou většinu věcí počínaje očkováním přes přijímačky na školy včetně učení až po organizaci kroužků řešíme my ;-)
TANAIS --- 13:24:56 9.3.2013
CHIMERA: tak to je taky príma uspořádání :-))))
CHIMERA --- 12:23:05 9.3.2013
Peníze jako zdroj konfliktů, že jedno dítě by snad dostávalo více, nemáme.
Všecko platím já a tudíž kolik vyjde na každého, to dostanou.
Muž peníze nemá a tudíž si nemůže stěžovat, že bych dávala jednomu dítěti víc než druhému :)