Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KLUB ODROSTLÝCH DĚTÍ aneb děláme co můžeme - našim rodičům a prarodičům vstup přísně zakázán
KALHOTKA
Sesterský klub:
[ KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ aneb co všechno vydržíme - našim dětem vstup přísně zakázán ]

Děláme co můžeme a stejně se nezavděčíme.
O rodičích, prarodičích, sestrách i tetách aneb drbem celou rodinu a pozorujem, jak se v čase mění.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 23:44:49 27.9.2013
Někdo mi nabořil auto. Stála jsem na oficiálním parkovacím místě u nás na sídlišti. Můj otec to komentoval slovy: no tak sis prostě blbě stoupla, no! Kdepak aby to byla vina toho, co do mě rycnul, že... :-/
MOTYLEK --- 7:00:29 21.9.2013
SANTAL: Tak ono je to taky v každé rodině jinak.
EDERA --- 10:42:57 19.9.2013
Tak jsem tu naši máti asi přechválila. Včera zas klasika - chtěla pomoct s domácím úkolem na angličtinu a na její slušně přednesenou žádost Jr. vylítl, že přišel domů v půl sedmé a chce mít chvilku klid. Tak jsem na něj letěla, že ho seřvu a babi se mě snažila zadržet, ať ho nechám být, že o nic nejde. Ale byla jsem vytočená tak, že jsem ji cestou do jeho pokoje setřásla. No, ještě to bude mít dohru. S oběma.
ANNAWA --- 7:33:25 13.9.2013
EDERA: oni také píší, děda, čili se už trochu vzpěčují. Extchán si nemyslí, že jsem mrcha - nebo mi to alespoň nikdy nedal najevo, jen se nechal kdysi slyšet, že jsem cosi jako kočárová a že bych se o nemohoucího manžela nikdy nepostarala, čert ví, jak na to přišel. In prostě sociální kontakty nepěstuje.
EDERA --- 6:39:53 13.9.2013
ANNAWA: Tak já i Jr. přemlouvám, ať babičce zavolá, dohlížím na to, aby napsal dědovi k narozeninám (si jako myslej, že sám ví, kdy má kdo z prarodičů narozeniny?) a stejně jsem mrcha. Oni prý první krok dělat nebudou. Ovšem mých asi tak deset prvních kroků nezaznamenali, takže situace nemá řešení.
ANNAWA --- 22:49:50 12.9.2013
EDERA: to je jako můj extchán... NIKDY nezavolá, prohlašuje, že on to přece nedělá (inu, jaký otec, takový syn?) a samozřejmě má čísla na děti, je jim 13 a skoro 16, takže taky bránit ve styku s kýmkoli lze těžko. Ale já je jaksi nedokážu přinutit k tomu, aby kluci volali jemu, když jim to prakticky nikdy nezvedl a ani zpátky nezavolal.
SANTAL --- 20:55:18 11.9.2013
MOTYLEK: Upřímně: do MĚ tedy rodiče cukrátka lopatou nesypali. Například.
Pravda taky je, že neřešili ani MOU alergii - dík čemu mám dnes astma...
MOTYLEK --- 20:42:11 11.9.2013
MOTYLEK: Když mi hlídají syna v mé nepřítomnosti, respektuju jejich styl výchovy a nechávám je, ať jej vychovávají podle svého. Ale když jsem přítomná, potřebuju, abych si mohla vychovávat syna vychovávat podle svého, aby mi tu výchovu soustavně nenarušovali, protože v tu chvíli jsem za syna zodpovědná já a případný neúspěch jde na moje bedra, nikoliv na jejich.
MOTYLEK --- 20:37:05 11.9.2013
Já si s tchýní taky rozumím víc než s rodiči.
Mě ani tak neštve, že moji rodiče mají jiný pohled na výchovu než já. Budiž, ať si mají, ať si máme každý svůj. Co mě štve, je, že oni nechtějí respektovat můj pohled. Že ten svůj považují za jediný správný a můj za špatný (protože je jiný než jejich). Že mi vyčítají můj styl výchovy přímo před očima mého syna, že mě před ním napomínají, jako bych byla děckem já, ne můj syn.
MOTYLEK --- 20:22:21 11.9.2013
SANTAL: Každá babička s dědečkem nejsou jiní než máma/táta a nelze ani říct, že i my budeme jiní. Možná nebudeme. Moji i partnerovi rodiče se všichni chovají k mému synovi tak, jako se kdysi chovali ke svým dětem. Jen já jaksi nechci vychovávat svého syna tak, jako kdysi vychovávali naši mě, a z toho plyne ta nesourodost.