Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KLUB ODROSTLÝCH DĚTÍ aneb děláme co můžeme - našim rodičům a prarodičům vstup přísně zakázán
KALHOTKA
Sesterský klub:
[ KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ aneb co všechno vydržíme - našim dětem vstup přísně zakázán ]

Děláme co můžeme a stejně se nezavděčíme.
O rodičích, prarodičích, sestrách i tetách aneb drbem celou rodinu a pozorujem, jak se v čase mění.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HANELA --- 17:44:08 22.3.2013
EDERA: asi to byl její celoživotní mindrák, že se s ní srovnávala...ale v každém případě je to škoda.
EDERA --- 14:08:14 22.3.2013
Absolvovala jsem další výživnou diskusi s matkou na téma "tetka je stejně lepší a úspěšnější". Leze mi to na nervy, protože když se zeptám, v čem je naše drahá teta lepší, dozvím se, že "umí jazyky a udělala kariéru". Jinak teda sice nemá ani maturitu, každej chlap od ní vždycky utekl, ale holt teda hovoří anglicky a dělala podržtašku na ambasádě jedné arabské země. V porovnání s tím "logicky" blednou matčiny dvě vysoké školy, čtyřicet let spokojeného manželství, dcera, vnoučata etc. etc. etc.
NIENNA --- 12:37:27 15.3.2013
LILY: děkuju.... :-)
LILY --- 11:37:55 15.3.2013
NIENNA: [ LILY @ terapie masáží tela ]
Myslím, že by mohla být ochotna chodit i ke klientovi..
NIENNA --- 9:47:33 15.3.2013
Prosím, nevíte někdo (nebo nejste jím sami) o dobrém fyzioterapeutovi, který by byl ochotný chodit ke klientovi do nemocnice (Praha - Bohnice)? Kamarád má nemocného tatínka a rád by pro něj to nejlepší... tatínek nyní leží v nemocnici...tak by chtěl tu péči tam "přilepšit" a pak nejspíš pokračovat i doma... Peníze nejsou až tak problém - rád by prostě někoho dobrého....
SANTAL --- 15:08:19 19.2.2013
EPOMI: Hele a co kostky? Taky hra s vysokým podílem náhody... stojí minimum (5-6 kostek) a má spoustu možností, poker, 1 a 5, mex...
EPOMI --- 19:20:12 18.2.2013
Děkuju za nápady. Nutit jí jakkoli vzpomínat není myslim dobrej nápad, dojímá se a rozrušuje jí to, ale karty a domino využiju. .)
SANTAL --- 17:41:40 11.2.2013
EPOMI: Je toho poměrně dost, v první řadě je to stavění na vzpomínkách (nutíš mozek fungovat).
Aby to pro Tebe bylo zábavnější, můžeš to vzít jako "reportéřinu" - zaznamenat vzpomínky rodu, tedy dát dohromady svůj rodokmen (třeba to jednou ocení tví vnuci). Klidně se na totéž zeptej opakovaně (a doplň info). Čím byli její rodiče, prarodiče, sourozenci, strejda...?
Chce to vyštrachat třeba fotoalba - obzvlášť pokud tam není popisek kdo to je, je to možná poslední člověk, co si vzpomene...
Dotazy na dětské hry - jaké hráli - tenkrát - jako děti, klidně si to vyzkoušejte co pude, vše si zapiš (nikdy nevíš kdy se to hodí). Co se vařilo když byla malá... běžné činnosti, na které dávno nevzpomíná, ale kde je snadné ten mozek rozhýbat (a pokud si nevzpomene, takové stigma nepocítí, jako že zapoměla co bylo včera).

Pexeso je dobré, křížovky, osmisměrky (klidně jednodušší).

Jednoduché karetní hry jako prší, sedma.
Domino. Rummi. Já hrála s prababičkou "červeného žida" což mě naučila ona...
EPOMI --- 14:29:19 11.2.2013
Ahoj .) moje babička -trpí už stařeckou demencí- bydlí sama, chodím jí navštěvovat tak jednou týdně a společné chvíle nám chci rozptýlit pomocí her. Nevíte o nějakých stolních nebo jiných hrách co jsou snadné, ale pomáhají například civčit paměť? (zatím zkoušíme pexeso a člověče nezlob se, ale popravdě to neni zrovna zábava to hrát tak často .)) Dík! (a doufám, že tu jsem dobře)