Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KLUB ODROSTLÝCH DĚTÍ aneb děláme co můžeme - našim rodičům a prarodičům vstup přísně zakázán
KALHOTKA
Sesterský klub:
[ KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ aneb co všechno vydržíme - našim dětem vstup přísně zakázán ]

Děláme co můžeme a stejně se nezavděčíme.
O rodičích, prarodičích, sestrách i tetách aneb drbem celou rodinu a pozorujem, jak se v čase mění.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 11:06:39 13.10.2016
YENNEFER: No hele, mobil...
Teď čerstvý zážitek - s babi si voláme průběžně. Už tam nejezdím tak často, ale 2-3 krát do roka to je (na Slovensko). V sobotu jsme slavili narozeniny dcerky, v neděli jsem si říkala, že zavolám... najednou na FB vzkaz od sestřenice, že si babi zlomila ruku. Volám jí - nebere to. Volám jedné tetě, druhé - nic - nedostupné, nebraly to.
Klepala jsem se jak ratlík, co s ní je (je jí 83 let a žije v poměrně velkém městě).
Večer jsem se konečně dovolala - milá babi se vydala ke kadeřnici a uklouzla v autobuse, takže zlomená ruka a potlučený obličej. Absolvovala proceduru u kadeřnice a ruka bolela dál. Vzpomněla si, kde pracuje její vnuk a toho pak 2 hodiny sháněli přes zaměstnavatele (a informovali ho, že si zlomila nohu a skučí někde u kadeřnice).
Ten pak sehnal tetu, s níž jí odvezli do nemocnice (a řešili nevhodné chování zaměstnanců - dvou mladých spratků).

Milá babička si nevzala s sebou mobil - že by jí ho prý mohl někdo ukrást...

No doufám, že teď už bude...
BIRMA --- 14:21:34 11.10.2016
PERSEEIDA: to mi připomíná, jak jsem jednou v zamyšlení šla po ulici - a najednou se přede mnou zjevil člověk bez hlavy - prostě nad límcem bundy končilo tělo. Lekla jsem se tak, že jsem uskočila stranou, muselo to vypadat jak takový ty gify "kočka versus okurka" :) Bylo takový to zimní večerní příšeří/skorotma, a on byl černoch s pletí fakt skoro uhlovou a navíc taky koukal někam dolů, takže ta hlava splynula s pozadím a svítila jen bílá bunda. Vůbec netušil co se děje, když jsem mu to vysvětlila, tak byl napřed zaskočenej, ale pak se smál taky :)
PERSEEIDA --- 10:40:59 11.10.2016
LORAIN: My měli na kolejích neosvětlenou telefonní kabinu. Jednou jsem koukla do okýnka, tma, prázdno, hrnu se dovnitř a tam se na mě zazubil černoch. Málem jsem měla infarkt.:)
EDERA --- 10:29:11 11.10.2016
WERKA: V Podolí na rizikovém též byl telefonní automat pověšený na zdi a řada příbuzných na něj i volala. Bylo peklo mít pokoj hned u něj. To věčné vyzvánění za dveřmi...
LORAIN --- 10:15:16 11.10.2016
WERKA: Takhle stejně to fungovalo na VŠ kolejích. A protože většina studentů telefonovala celkem pravidelně a místa na čekání nebylo příliš, věděli jsme o sobě rozhodně prakticky všechno.
WERKA --- 23:29:33 10.10.2016
ADD: Hehe - já v pravěku z Krče mohla volat jen z telefonního automatu (doba předmobilová), leč nebyla to izolovaná budka, ale krabice pověšená na chodbě na zdi, takže než člověk přišel na řadu, tak si buď taky ledacos vyslechl (a ještě u toho musel stát) a nebo si radši to telefonování rozmyslel :-)
ADD --- 15:55:50 10.10.2016
???: No ale kdyby se smělo telefonovat jen v budce, tak by kolegyně na pokoji volat nemohla. :-)
??? --- 15:18:06 10.10.2016
ADD: bohužel, my jsme obě měly přísně klidový režim, chodit povoleno maximálně na záchod, sedět jen po dobu jídla, takže to bychom si nepomohly.
ADD --- 15:16:33 10.10.2016
???: Měli by v nemocnicích obnovit telefonní budky. Zvukově izolované, kam by se člověk zavřel a mohl ze svého telefonu někomu zavolat. Před budkou by stáli frontu další zájemci o telefonování. :-)
??? --- 15:13:07 10.10.2016
BIRMA: a to bylo jen v tramvaji!

Ležela jsem na rizikovém oddělení s nastávající matkou, která se svou maminkou (dotyčná byla svobodná matka) hovořila před snídaní, po snídani, před obědem, po obědě, před večeří, po večeři, a pak ještě nárazově občas před vyšetřením a po vyšetření.

Jen kapačka, díky níž jsem byla jednak hůř pohyblivá, a druhak naprosto zblblá a utlumená, jí zachránila život... ale stejně mám podezření, že jsem z ní radši porodila, než to snášet dál!