Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
GREGI
Nejenom mobilní dům musí být malý.
Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

odkazy na blogy a stránky na nástěnku

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LINKOS --- 21:17:37 25.10.2016
MATT: to není úplně pravda, každý materiál má kapacitu jinou.
EGGH: proč by měl člověk slámu měnit, když nepodléhá degradaci? Možná hlodavcům jako každá izolace.
CUKI: padlo tu, že dusaná hlína nemá velkou tepelnou kapacitu, opak je pravdou, čísla bych dodal rád, ale nemůžu dohledat co jsem četl před pár lety. Nějaké dvojité přerušení ok, ale pneu tam dát je stejně nesmysl. Kdybych se rozhodl pro hlínu do domu tak některé omítky, případně bych zvážil dusanou nenosnou stěnu. Ale jasně tady se o hlíně uvažovalo v rámci "zemního valu" zemělodě, což je něco jiného. Jen jsem chtěl upozornit, že hlína má tepelnou kapacitu dobrou, toť vše. Voda to ale posouvá někam jinam, už třeba pokud jsou tam nádrže na ty ryby.
To s bratry Slováky myslíš co? Tu kopuli?
MATT --- 15:49:33 25.10.2016
LINKOS: no já ti nevim, specifická kapacita bude pořád stejná, tj nějakej 800 J/kg/K. Biohužel nedokážu odhadnout, na jakou hustotu se dopěchuješ, ale tak nějak bych očekával, že výsledek bude podobnej, jako beton s hrubym štěrkem.
navíc má guma docela nízkou vodivost, takže ti tu akumulační masu vlastně izoluje..
EGGH --- 15:48:36 25.10.2016
Jak to tak čtu, tak nejekonomičtější a nejekologičtější je stále pořád cihla a beton :) Slámu musí člověk několikrát vyměnit, guma vypouští bordel a hlína se po pár letech rozpadne.
CUKI --- 15:24:12 25.10.2016
LINKOS: máš v rukávu nějaký konkrétní čísla? Mě přijde že to není žádný terno, navíc je 2x přerušovaný tou gumou.
Ostatně zemní výměníky jsou mnohem lépe řešitelné a i tak je to naprosto nerentabilní. Docela zajímavý pokus udělali naši bratři Slováci před asi deseti lety. Sice o tom napsali pár šikovně napsaných PR článků a nějakou tu publikaci, ale když si člověk dá ta správná strohá čísla k sobě, zjistí že to takové terno nebylo.
Zemní práce jsou na stavbě cenově dost znát.

Kdyby tam nebyly ty pneumatiky a byla tam trocha betonu, tak to vyjde mnohem výhodněji a bude to fungovat lépe (a i tak to nebude ono). Protože voda je voda. A akumulovat do vody je mnohem levnější a lépe regulovatelné...
LINKOS --- 15:08:22 25.10.2016
MATT: dusana hlina ma naopak vysokou tepelnou kapacitu.Pokud jde o cenu dusani do pneu,tak samozrejme to bude drazsi. To je taky duvod proc se zvou na stavbu mraky dobrovolniku a "studentu"
MATT --- 14:57:54 25.10.2016
CUKI: ja teda to staveni z pneumatik taky moc nechapu. guma ani dusana hlina nemaj nakou obrovskou tepelnou kapacitu a kdybych mel zaplatit lidi, co to dusaj, tak mi mozna vyjde levnejs nejaky ztraceny bedneni... ?
CUKI --- 14:25:31 25.10.2016
EGGH: no co vím od táty (chemik co řešil stabilizaci synt. kaučuku pro Mitas z pohledu ekologie), tak největší problém je ta úplná stabilizace-vulkanizace, aby ten kaučuk byl inertní. V tom jsou sice nějaký sra.. ale daleko horší je to že ta pneumatika (ta nestabilizovaná část) reaguje s tou vozovkou a tam se dají najít opravdové poklady. Svinstvo to je velké, máloco bude horší. Otázkou je jak moc se to dostává do prostředí. A to si myslím, že záleží na tom v jakých podmínkách je to uloženo. Jiná situace bude na vyschlé poušti v písku, kde ze Earthships zrodili a jiná věc je ve vlhké zemině. Další promlém vidím v rozdílném parciálním tlaku, který se na tom podepíše taky negativně.

A z pohledu rozpočtu stavby mi ta pneu zdaleka nepřijde levná...
TSOH --- 14:25:25 25.10.2016
CUKI: dik za info... no docela se tesim na ty fotky...
ohledne novych sousedu tedy preju at jsou fajn.. :)
CUKI --- 14:15:06 25.10.2016
TSOH: no nevím většina přátel se odstěhovala dost daleko za prahu, kde jsou levné nemovitosti a nakonec po vystřízlivění zůstala v podnájmech v Praze a v těch původních obydlích jsou jen ve volném čase. A toho není moc protože 2 nemovitosti a dojíždění není zrovna levné hobby. No a zbytek je vesměs někde zapikanej na hypotéce do konce aktivního života... No a ty co nejsou tak nemaj ani na ten levnej pozemek...

Pokud chceš provětrávané základy tak minimum je 30cm. Ale budeš potřebovat víc protože je potřeba aby jsi se pod to vešel.
Ale čistě teoreticky na nějakým písčitym svahu nebo jiném vhodném podloží. Můžeš stavět těsně nad zemí. Základ je vždy dostat vodu a vlhkost pryč. Izolace podlahy tam mám asi 25cm drceného EPS strop bude na cca 30ti a ve stěnách 20cm vaty tak aby se kryly liniové tepelné mosty.
LINKOS --- 13:21:52 25.10.2016
ZELCA: ale jo aquaponie je dobra a pokud nebudes tahat vnitrni rozvod mekcenou pvc hadici jak jsem to videl na fotkach a nebudes to pestovat v polystyrenu,tak to muze byt i zdrave jidlo. :-)