Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
GREGI
Nejenom mobilní dům musí být malý.
Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

odkazy na blogy a stránky na nástěnku

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GREGI --- 23:28:23 25.9.2017
ANDY_WARHOL: jo urcite prepinani, minuta byl jen plac, rozhodne ne zadna automatika, ted se meju, cvak ted uz jen relaxuju
CUKI: kazdejc cyklus sprchovani by mel vodu novou, nebylo by to o skladovani pouzite vody... a nemyslim ze za hodinu by se to nejak skazilo....
CUKI --- 20:18:57 25.9.2017
GREGI: Ta i mírně znečištěná voda (i kdyby proběhla jiným odpadem by se velmi rychle kazila. Takže za mě nesmysl. Přitékat by musela také odjinud.
ANDY_WARHOL --- 18:53:13 25.9.2017
GREGI: tohle by se dalo celkem snadno postavit, ale nesmel bys pak curat ve sprse :)
ted vazne, nez aby se to prepinalo automaticky, tak by to chtelo spis nejaky tlacitko nebo prepinac, protoze by to asi nebylo ono, kdyby si si potreboval treba umejt hlavu, tak ti minuta imho stacit nebude
GREGI --- 15:27:42 25.9.2017
Nesetkal jste se nekdy nekdo s uzavrenym obehem vody ve sprse? Idea je takova ze se prvni minutu oplachnete z hrube spiny ktera se normalne vypusti do odpadu a zbytek casu by se prepnulo na uzavrenej obeh vody s lehkym prihrivanim vody aby nechladla. A takhle by se vlastne clovek mohl treba hodinu sprchovat bez vypousteni vody.... googlil sem a nikde sem nic nenasel, jen nejakou svedskou sprchu ktera ma ale nejakej specialni realtime filtracni system coz mi prijde zbytecne moc slozite kdyz clovek je z bordelu oplachnutej behem prvni minuty....
CUKI --- 21:56:39 24.9.2017
MAR_TINA: Věř že těch zkušeností v tomto ohledu pár mám. A hlavně mám pár soudních judikátů, které se na to vztahují a jasně to vymezují.
Ono to není moc šikovně napsáno, ale tak jak to je, je to matematicky vzato vlastně vždy podmnožina bodu nad. Tedy 79 je podmnožina 103 a 103 je podmnožinou 104.
No a pro tebe je důležité jen splnit to, aby se to vůbec nemuselo řešit přes to územní rozhodnutí. Jak sama píšeš aby jsi mohla stavět na 103ku musíš nejprve splnit tuhle povinnost, ale pokud je to něco co nepotřebuje ani to rozhodnutí, tak logicky není k čemu zadat stavební ohlášení.

Hodně tomu pomohl nový katastrální zákon.

Nicméně musíš splnit povinnost že je to ven vedlejší stavba na stavebním pozemku. A taky se to netýká toho že je vyřešené nakládání z odpadní vodou. O tom nemluvím. Ale ta stavba sama se do toho vejde.

Jo a taky tím nevyřešíš komín a topeniště, protože na to vztahují zase jiné zákony a vyhlášky. To mě ale netrápí, protože komín nepotřebuji.
MAR_TINA --- 21:37:21 24.9.2017
CUKI: ale to ti jen říká, že nepotřebuješ územní rozhodnutí. To, jestli potřebuješ ohlášení nebo povolení na tom nezávisí.

Co je šílené, že mnohé stavby musí projít územním řízením, dostat územní rozhodnutí a pak hurá pro stavební povolení. Nechápu, že to nedělaj v jednom.
MAR_TINA --- 21:33:45 24.9.2017
DOKKTOR: to nechápeš význam termínu ohlásit. Ty ohlásíš záměr stavby a doložíš všechny potřebné dokumenty (je jich balík, projekt, vyjádření všeho možného a všech sousedů, prostě všechno) a stavební úřad má čas 30 dní na to, ti poslat připomínky. A dokud nejsou všechny vypořádány, tak nestavíš. Pokud do 30 dní nic nepošlou, je záměr stavby považován za řádně ohlášený a můžeš stavět, ale jen v souladu s odanými dokumenty. A na konci budeš kolaudovat.

A stavět na ohlášku můžeš samozřejmě jen na pozemku k tomu určeném.

Ohlásit můžeš rodinný dům do 150 m2 zastvěné plochy, například.
CUKI --- 21:32:49 24.9.2017
MAR_TINA: Právně je potřebné splnit jen tu 79ku, pak tě to další zajímat nemusí.
DOKKTOR --- 21:24:00 24.9.2017
CUKI: jenže toto je §79 (2) Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nevyžadují.
a podle § 104 právě tento typ staveb vyžeduje ohlášení na sú. chápu to správně, že do 25m2 stačí ohlásit a bez souhlasu stavět?
MAR_TINA --- 21:16:12 24.9.2017
CUKI: to ano, ale myslela jsem, že se tady celou dobu bavíme o stavbě pro bydlení, alespoň občasné. A podle par. 103 tam nelze mít vytápění a a hygienické zařízení. Což netuším, jak chceš před případnou kontrolou skrýt.
Anebo jak chceš bydlet bez vytápění. (Bez hygienického zařízení to poněkud nepohodlně, ale jde.)