Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
GREGI
Nejenom mobilní dům musí být malý.
Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

odkazy na blogy a stránky na nástěnku

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DLOUHA_POTVORA --- 13:14:52 20.1.2017
Richard Ayoade & Jimmy Carr in their tiny house: Gadget Man S02E06
https://www.youtube.com/watch?v=CPMmxcWQvjQ
MATT --- 17:13:01 16.1.2017
Portable woodburning stove, heats up tents, yurts & tiny homes | Home Design, Garden & Architecture Blog Magazine
http://www.goodshomedesign.com/portable-woodburning-stove-heats-up-tents-yurts-tiny-homes/
WACLOSH --- 17:54:13 16.12.2016
Opustil prácu, celý svoj doterajší život a odišiel do hôr. Keď uvidíte, kde žije, ostanete v nemom úžase! | Viralsvet.sk
http://viralsvet.sk/...doterajsi-zivot-a-odisiel-do-hor-ked-uvidite-kde-zije-ostanete-v-nemom-uzase/
MATT --- 15:19:28 16.12.2016
Projekt Český ostrovní dům startuje úvahy o bydlení budoucnosti | ecoFuture
http://www.ecofuture.cz/clanek/projekt-cesky-ostrovni-dum-startuje-uvahy-o-bydleni-budoucnosti
CUKI --- 11:32:39 3.12.2016
77WHITE: spíš když jsem o tom přemýšlel, zajímalo by mě jak to bylo vymyšlený jinde.

Jinak nemám problém se šířkou, ta je naprosto ok, ale ten poměr. Představ si že vejdeš do prostoru, kterej je 2x vyšší než širší. Možná jde jen o zvyk, ale na mě to působí pak dost stísněně, hlavně díky tomu šílenýmu sklonu střechy. V jižní korei jsem sice nebyl, ale dost pochybuju, že tam používají takové sklony střechy. Co se mi ale líbí je ten otevřenej sprcháč, jen by mě zajímalo jak se to čistí pod těma prknama? A určitě bych nedal sprcháč v jedné místnosti se záchodem!

Mě to na jednu stranu přijde jako kdyby to mělo bejt hotový dopravovaný technikou na místo (kompaktnost, střecha bez přesahů) Na druhou stranu ta vejška tomu absolutně odporuje. A zrovna tu přepravu bych bral jako jeden velkej bonus, protože po olympiádě ty domky normálně rozprodaj...
77WHITE --- 11:10:15 3.12.2016
CUKI: Nemyslim si, sirka 2,7 je ideal na umisteni veci k obou stenam a stale dobryho pruchodu .Dlouhy to muze bejt klidne i vic, to proskleni tomu pomaha. Fotky sou brany hrozne malym objektivem, proto ta chodbovitost.
Stejne tak i usporadani, ve skutecnosti sou otevreny jen na dve strany, ty dve dalsi maji uzky pruhledy. Staci domy umistit tak aby se vyhnuly tem uzkym bocnim pruhledum a ses dobrej. Nicmene korejci to urcite vi, necekal bych od nich nejakej pravidelnej urbanismus, spis neco organickyho
CUKI --- 9:35:19 3.12.2016
JAZZ: Dost divoká geometrie. Podle mě poměr šířka vs. délka stavby pohřbil tento projekt k tomu že celý domek vypadá jako chodba. Korunovaný tím extrémním sklonem střechy.

Dále mě překvapilo že je to řešení pro olympijskou vesnici. Takhle samotný to jde, ale prosklení na všechny 4 světové strany znemožňuje to postavit nějak blízko sebe. Jak velká bude olympijská vesnice, když tam bude třeba 20 tisíc takovýchto domků. Jen ty domky by měli rozlohu jak pražské Jižní Město. Dá se tomu ještě říkat vesnice :-D