Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KLUB POKROČILÝCH MANŽELEK aneb co všechno vydržíme - našim mužům vstup přísně zakázán
TERRYNKA
sesterský klub k diskusi [ KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ aneb co všechno vydržíme - našim dětem vstup přísně zakázán ]
Historkám o tchánech a tchýních, jakožto i dalších členech rodiny, které si chtě nechtě bereme se svými muži, se též nebráníme :-)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 22:52:54 31.1.2016
ADD: Co ma byt to, ze to nekdo umi? Ja se tedy domnivam, ze se to predem umet nemusi, to se da naucit za pochodu.
I tady na nyxu je plno lidi (a muzu), kteri se to za pochodu naucili. Dokonce radili mne, tj. zenske, co ma delat.
MEG --- 18:45:53 31.1.2016
???: A co hůř, ukáže názorně svým dětem, jak se má člověk k rodičům chovat.
Jsou situace, kdy naše pohodlí nemá prioritu.
MARINNE --- 18:45:18 31.1.2016
MAR_TINA: hele ja bych ti to strašne želala, aby ste sa o svokru nikdy takto starať nemuseli. Možno aj naša babka raz pôjde do nejakého zariadenia. Zatiaľ je ale na 49. mieste na čakacej listine a v iných domovoch je situácia podobná. Takže momentálne aj keby mama chcela ju niekam umiestniť, tak nemá kde. Neviem ako tu, ale na Slovensku je starostlivosť o seniorov poddimenzovaná, podfinancovaná, podzamestnaná a tie "skúsenosti" niektorých príbuzných s pomerami v podobných zariadeniach sú občas k neuvereniu.
MAR_TINA --- 18:44:03 31.1.2016
MIST: bez naší pomoci, takže nenechali :)
MIST --- 18:43:21 31.1.2016
MAR_TINA: promin, ale to zni, jak kdyz jste tchana nechali utratit :D
MAR_TINA --- 18:28:16 31.1.2016
Můj manžel má k tomuto (jen) na první pohled zvláštní postoj. Jeho rodiče bydlí/bydleli každý zvlášť a on by se neuměl a nemohl o ně nějak intenzivě postarat - ve smyslu pečovat celodenně o nemocného člověka. Rovnou říkal, že by si je k nám domů nevzal a nestaral by se a prostě by museli do nějakého zařízení. Je věcný a pravdomluvný a tohle ho přesně vystihuje. Je také pravda, že každý z jeho rodičů by nám dokázal rozvrátit manželství za týden (nebo spíš by byl 3. den vykázán).

Naopak moji rodiče pomoc, pokud bude ještě v našich silách (nedělejme si iluze o soužití s Alzheimerem), automaticky obdrží. Bydlíme v jejich domě, vzájemně si pomáháme, oni nám hodně - poskytli nám celý byt, tj. půl domu, vycházíme spolu. Oni tady taky mají svůj byt a není problém uvařit pro víc lidí a dojít nakoupit nebo odvézt k doktorovi někoho, ke komu jen sejdu schody.

Musím říci, že pro mě je jeho postoj velmi úlevný. Tchýně je prostě cizí ženská. Tchán zvládl zemřít téměř snadno a bez naší pomoci.
MARINNE --- 18:19:22 31.1.2016
???: Presne. A v tomto musím uznať, že otcova mama, ktorá si s mojou mamu nikdy nevychádzala, drží basu a zaujala postoj: "je to jej mama, nesmieš jej brániť v tom aby sa o ňu starala pokiaľ to bude zvládať".
??? --- 18:02:36 31.1.2016
a ono, i kdyby se o své rodiče v rámci jedné domácnosti staral ten, jehož to rodiče jsou, tak už jen k tomu, aby se tam přistěhovali, je potřeba konsensus obou manželů - a příčetný chlap si uvědomí, že pokud by se teď postavil proti tomu, aby si manželka vzala k sobě svoji nemohoucí matku (i když to způsobí diskomfort pro všechny), tak se o pár let později zase ona může šprajcnout, až půjde o jeho rodiče.
ACKO --- 18:01:19 31.1.2016
MARINNE: Nemusíš to vysvětlovat, mám taky starou matku, takže vím že to není otázka výběru. Prostě to člověk musí nějak vyřešit a postarat se, jak jen to jde.
MARINNE --- 17:58:22 31.1.2016
???: pretože je zdravotná sestra. Už teraz chodia všetkým špecialistom tak, že im ich dohodla ona. Ak si niekedy niekto z nich niečo zlomí, alebo bude potrebovať injekcie, otec to robiť nebude, on je ešte stará garda, čo neprebalovala ani vlastné miminá. Dnes keď umierajú ľudia po 80-tke, tak často je tam Alzheimer, Parkinson, alebo iné dlhodobé chronické ochorenie a vtedy potrebujú opateru.

A slovenské zdravotníctvo vyzerá tak, že pacienti si do nemocnice musia nosiť vlastný toaletný papier a príbory, po novom roku sa v univerzitnej nemocnici v Blave rozbil kotol, doktori ordinovali v kabátoch a v druhej nemocnici nemali jediný funkčný rontgen. Teraz sestričky vrámci štrajku podali výpovede a do prešovskej nemocnice mieria armadny zdravotníci.