Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KLUB POKROČILÝCH MANŽELEK aneb co všechno vydržíme - našim mužům vstup přísně zakázán
TERRYNKA
sesterský klub k diskusi [ KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ aneb co všechno vydržíme - našim dětem vstup přísně zakázán ]
Historkám o tchánech a tchýních, jakožto i dalších členech rodiny, které si chtě nechtě bereme se svými muži, se též nebráníme :-)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ANNIKA --- 23:16:47 20.2.2017
???: S tím stárnutím jsem měla takový uvědomovací moment pár let zpátky na vodě. Jezdíme s tátou už roky, vždycky v nějaké partě. No a táta se od začátku staral, abychom se neutopili, nezmrzli, nechcípli hlady, nosil těžké věci atd. A pak se to tak nějak plíživě posouvalo do rovnovážného stavu, aniž jsem si všimla.

A někdy předloni jsem se přistihla, jak kontroluju, co si balí (po týdnu na Hronu s dvěma levýma žabkama už jsem poučená), nosím mu jídlo a koukám, aby měl čaj a přes den pil, odháním ho od těžkých věcí...

A v tu chvíli mi to došlo. A doprdele, táta už je starej :o(

Vlastně vůbec nic se nestalo, ale stejně jsem to rozdýchavála dlouho. Ty kontinuální, plíživé změny je strašně těžké zachytit, takže pak člověk snadno zůstane blbečkem k cepování ještě ve středních letech nebo naopak nedostižným frajerem i v době, kdy už pomalu dělá pod sebe... Na druhou stranu kdo máme dost odstupu a sebekritiky, abychom si ve správný čas uvědomili, že už jsme prostě moc staří/tlustí/nekompetentní/protivní/whatever.
PLAVEVA --- 14:38:00 20.2.2017
POZITRON: uvědom si, že oni za těch 10 let docela zestárli. vidím to na svých i partnerových rodičích, jak začínaj tak trochu "senilnět" - vyprávět furt dokola ty samé historky, být netrpěliví a vznětliví (to je hlavně můj otec, pro mě docela síla, byl to dycky pán na úrovni) a prostě se z nich tak nějak stávají zase děti, jenže mají odžito a myslí si, že vědí víc než ty.
zároveň ty jsi za těch 10 let dospěla a zmoudřela, nabyla zkušenosti a názory, formovala se nějakým směrem. a když teď vidíš, že vlastně budete rodina a začínáš si to silněji připouštět, taky na ně začínáš asi klást větší nároky a víc si uvědomuješ jejich negativa.


tak tohle bych si sama sobe nekam napsala a nechala si to postnout zpatky tak za 30 let.-)
ADD --- 14:33:25 20.2.2017
POZITRON: A dát za sebe "zijou v najmu, takze z nich nic nekapne a doufam, ze si nemyslej, ze se o ne budeme nekdy starat" prostě není šťastný. Když někdo řekne "je ošklivá, nebudu s ní chodit", tak asi taky nikomu nevysvětlí, že v tom nebyla souvislost a odmítá ji kvůli její povrchnosti. :-)
ADD --- 14:30:12 20.2.2017
POZITRON: Já to chápala jako konkrétní příklad toho "ti lidi si zijou tezce na vysoky noze, hrajou si na hrozny hogo fogo".
??? --- 14:26:03 20.2.2017
POZITRON: Tak to zase ne :-D Mně naopak přijde, že si necháš až moc líbit. Já bych nesnesla ani zlomek toho, co si k tobě dovolují oni.
??? --- 14:24:51 20.2.2017
POZITRON: Hele, já to pochopila stejně jako IOM-NUKUSO, ale nechtěla jsem se k tomu nějak vyjadřovat, protože tu opakovaně chápu věci jinak, než je lidi mysleli. Jak vidím, nejsem sama :-D
LUCIMO --- 14:22:53 20.2.2017
POZITRON: ono zalezi i na kvalitě psaného projevu...
POZITRON --- 14:22:04 20.2.2017
ADD: jezis, ty narozeniny urcite neplatil on, ty na jeho oslavu poradali jini. :) koukam, ze uz radsi nebudu nic psat, tady se misto utechy nad strastma s tchanem a tchyni clovek dozvi akorat tak to, ze je vlastne hyena, kdyz se nerad nechava dlouhodobe urazet a ponizovat a to cteni mezi radky je tady teda taky na muj vkus trochu extremni. :)
ADD --- 14:13:17 20.2.2017
GLOBALISTA: Jako ono to zní blbě, ale právě proto, že dneska se to bere "nikdo nemá povinnost se starat o druhé". Býval to staletím osvědčený postup, že rodiče se snaží něco odkázat dětem a děti se pak o ně starají; i když to nebereš jako kšeft něco za něco, tak se prostě o někoho stará líp, když nepočítáš každou korunu. A bylo by něco jiného, kdyby dotyční rodiče tak tak vycházeli, ale pokud rozhazují děsné peníze jen proto, aby udělali dojem (o čemž narozeniny v pronajatém divadle svědčí), tak si člověk fakt řekne, že si snad i to sanatorium nakonec zafinancují sami.
POZITRON --- 14:07:41 20.2.2017
GLOBALISTA: no vidis, mne zas prijde nestastny delat takovyhle unahleny zavery na zaklade kusejch informaci, si nevyberes :)