Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Dvojčata a vícerčata
DOCTOR23
Rady, nápady, zkušenosti a vše okolo výchovy dvojčat a vícerčat.


Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat
dvojčata.cz
Centrum pomoci rodinám s vícerčaty - Klub dvojčat a vícerčat, o.s.
Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

Důležitá informace: umělé mléko pro nedonošené děti do 5kg (PreBeba Discharge) je možné mít na recept plně hrazený zdravotní pojišťovnou
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PASTEL --- 20:28:07 2.1.2017
Dvojčata se narodila každé v jiném roce – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/koktejl/425162-dvojcata-se-narodila-kazde-v-jinem-roce.html
LORAIN --- 11:15:20 6.12.2016
RYNA: Máš veliké děti ;-) ty naše tam jezdili do tří let. Měli ho jen u tchánů a na horách, ale tam v něm zas měli péřové spacáky.
Každopádně, máte vyřešeno!
RYNA --- 7:59:57 6.12.2016
RYNA: Takže vyřešeno, do Mountainbuggy se naše dítě nevešlo ani teď v 15 měsících, takže volba byla jasná, byť by se asi úzký kočárek do města hodil. Do rodiny nám přibyl jeden Bumbleride, snad bude dobře sloužit. Sháním k němu teď (jednu) korbičku, kdyby někdo z vás byl ochoten prodat či na půl roku zapůjčit, tak se prosím ozvěte, děkuju!
RYNA --- 0:19:34 29.11.2016
LORAIN: Korbu mít nebudeme, spíš řeším, jak dlouho se starší dítě vejde do toho sporťáku - jak dlouho se v něm vozili vaši kluci?
TK_: Vadí mi primárně, že se nevejde do dveří do sklepa, tam žádné druhé křídlo dveří není a kočárek bychom museli každý den úplně skládat. Náš činžák je v tomto směru fakt superblbě (tj. nijak) řešený a kočárek (natož dvojkočárek) pořád někomu překáží. Takže možnost snadného vjezdu a uskladnění hraje docela zásadní roli, miminálně do té doby, než se přestěhujeme jinam.
??? --- 10:52:44 28.11.2016
Když si vzpomenu na kočárek pro dvojčata, tajně doufám, že ho už nikdy nebudu potřebovat. Měli jsme easyraider a přestože byl dobrej, byl to krám velkej drahej těžkej nemotornej :)
TK_ --- 9:10:44 28.11.2016
RYNA: dost záleží na tom, jak funguje nebo nefunguje skládání a jak moc náročný je otevřít to druhý křídlo. U nás je obojí v pohodě (s EW se překlapne páčka a zmáčknou čudla na obou krajních tyčích, složíš, zjistíš, že to nejde, rozložíš, vyndáš věci z pod kočárku a zopakuješ postup :) bez té prostřední části to trvá asi tak 0.245s, druhé křídlo dveří na jednu páčku dole, takže žádný natahování se do výšky) Pokud to máte taky tak, tak bych se nebál šířky 76cm, za chvíli si zvykneš a budeš mít odhad, kde všude projedeš, tzn. téměř všude.
LORAIN --- 8:27:56 28.11.2016
RYNA: měli jsme mountain buggy a ano, byl celkem úzký, i podvozek byl celkem dost úzký. Měl ale spojenou hlubokou korbu, což se ti asi nehodí...
Naši kluci se tam vešli dost v pohodě a to i v zimě v péřových fusacích.
Možná bych mohla najít i nějaké fotky, kdybys chtěla do pošty.
RYNA --- 16:44:22 26.11.2016
Ahoj, ještě jednou se vracím ke kočárkovému tématu - stále jsme totiž doma nerozlouskli dilema, který pořídit. Aktuálně mám dobré nabídky na zmíněný Bumbleride a pak také na Mountainbuggy Duet Evolution. Za normálních okolností bych volila ten Bumbleride, zjistili jsme ale, že se nám jednak nevejde do vchodových dveří (tedy u BR by bylo nutné otevírat vždy i druhé křídlo dveří, u MB ne) a ani do dveří od sklepa, kam jsme ho plánovali odkládat. BR je prý široký (jako většina dvojkočárů) 76 cm, ale ten Mountainbuggy má dle informací na netu jen 63, což se mi zdá dost neuvěřitelné a neumím si představit, jak se tam dvě děti vejdou. Nemáte prosím s těmito užšími kočáry někdo zkušenost? Naše starší dítě rozhodně není žádný drobek (15měsíců/12kg) a nerada bych, aby se tam nějak tísnil, na druhou stranu ve stávajících podmínkách by nám asi takhle široký kočár dost výrazně usnadnil každodenní život.
SUCUBIS --- 14:53:23 20.11.2016
ja ted v kvetnu na tyden vsech 5 jsme vyjeli, v aute bumbleride, tri baliky plen, dve cestovni postylky, veskera bagaz a v aute bylo jeste misto :D ale tak mame opel combo :)
kdyz jsem jela do lazni, tak jsem vymenila bumble za PaT, vzala 6 baliku plen a 8 plechovek nutraku a nechtejte vedet co vsechno jeste, no proste mesic z baraku ja a dvojky ... ale vesli jsme se - i do pokoje :D
??? --- 21:04:11 19.11.2016
TK_: jo tak mi jezdili starickym golfem s EW korbama, cest. postylkama odsavackou sterilizatorem a jinejma nesmyslama co byli ze zacatku potreba. Byl to trochu tetris ale dali sme i tyden na slovensku kdyz byl holkam pul rok ..