Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
lide z maringotek
KRALIK

V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 13:29:03 17.9.2017
MAHUTA: Ten EPS pokud nějak nevyřešíš spáry je podle mě na kondenzaci problém. Budě mít vlhkost a plíseň v místě na které neuvidíš. Většina marin má strop do oblouku, takže další problém. Pokud bych chtěl udělat nějakou rychlou levnou akci na zimu, tak tam dám nějakou hodně hutnou vatu. Pod 5cm bych se s tím asi nedělal.
Pokud bych chtěl ušetřit na ubrané výšce, tak tam nasponkuju nějakou látku a vykašlu se na palubky.

A nebo už jsem viděl i typa co to vzal obyč PU pistolí. Dělal jsem mu na to SDK omítku. Tohle se vyplatí ale pouze pokud chceš dělat jen menší vrstvu. 5cm a víc bych to nedělal ani náhodou. Ta omítka byla naprosto super protože držela stálou vlhkost. Například vaření bylo po té velmi znatelně lepší. A bylo to celé hodně světlejší. Možná bych našel nějaké fotky.
MAHUTA --- 12:28:27 17.9.2017
KOOTCHA: byval jsem kdysi ve starym neizolovanym busu,takže podobný plechový marině. Polish 2cm na sttropě dost pomoh nejen trochu teplotně ale hlavně se na strope nekondenzovala voda a když pršelo,není to takovej rachot. Kolem kamen jsem měl šamotky,cihlel a žuly-co jsem kde našel a mužu říct že to pomohlo dost. Na podlahu aspon dřevěný palubky-dřevo je obecně teplý material a podto klidně jen 1cm poliš stačí. To vše se da celkem i zreciklovat. Jsem dost vysokej,takže to řešim zlehka. Ted sem v dodavce,na stropě 1cm poliš a lepší jak nic. Ono když by se to měo zateplit pořadně-strop+podlaha,tak snížím výžku min o 10cm a to nechci
CUKI --- 11:15:16 17.9.2017
GOMERA: Tak vzorek u nás z osady svědčí spíše o opaku, ale nic bych z toho nevyvozoval. Ono to jak bydlíš je často jen jeden mnoha různých dalších aspektů s tím souvisejících, které svědčí o tvém zdraví.
Navíc chřipku nezískáš nachlazením, ale kontaktem s nakaženými. Takže můžeš prosedět celý den ve vyhřívané kanceláři a pak se vyhřívaným prostředkem přemístit do vyhřívaného domu, ale na věci to moc nemění.

Když jsem bydlel ve skleníku, kde dole bylo přes 40°C a nahoře sic mírněji, ale 100% vlhkost, tak jsem se o to dost zajímal.
Krom jiného sauna efekt funguje jen do doby do které se tělo přirozeně brání (oboum výkyvům). Následný čas směrem nahoru je dost ničivý pro srdce a pokud dojde k pozvolnému ale dlouhodobému ochlazení a taky zvyšování vlhkosti, tak je to dost drastické na klouby a kosti. Což je přesně ten případ.

Třeba na kurzech pro přežití učím lidi, aby v případě, že mají dostatek energie se ke spánku uchylovali až v době, kdy tělo už "nejede" aby potem nevytvářeli vlhkost, kterou už pak v době, kdy tělo nebude dostatečně topit nedokážou dotovat. Pokud spíš ve vlhkém, tak budeš mít za noc celkově mnohem větší výdaj energie.
To je přesně to, co se ti stane v tý marině. Proto jsem raději netopil.

Druhá věc která by mi vadila na topení dřevem, je většinou přísun vzduchu z místnosti a nedokonalá těsnost. Málo kdo má v marině kamna v pořádku. Pokud tam je ale elektrika není co řešit. Případně už jsem realizoval v podobné stavbě i wavky na PB
A nejde o to držet teplotu přesně na jedné teplotě, ale já se většinou setkávám s tím, že v zimě lidé usínají v teplotě skoro 40°C (což je velmi zdravé) a ráno tam mají 5°C a vlhko jak v prádelně.
GOMERA --- 10:27:04 17.9.2017
TSOH: Taky myslim, ze tyhle zmeny teplot jsou vynikajici na imunitu. Mam tu u nas na chatovy osade docela vzorek lidi co topi kamnama - teplota lita nahoru a dolu a druhejch co maji izolaci a jedou termostat (ja) a musim priznat, ze prvni skupina je na tom zdravotne viditelne lip co se rymy a chripek tyka...
TLOUDEV --- 9:57:29 16.9.2017
KOOTCHA: 1/ po myti nadobi vypoustej vodu, led s talirema je nic moc. 2/ pokud porusis bod 1, pouzivej plechovy lavor, ktery muzes postavit na kamna. 3/ nezabouchavej si dvere, kdyz pujdes jen v trenkach ven pro drevo. 4/ opatri sobe velmi teplou perinu a hadry na rano si davej pod sebe. 5/ mas-I rad nanuky, dej si vecer k posteli hrnek caje se lzickou
TSOH --- 7:23:00 16.9.2017
CUKI: V čem je to nezdravý ? Takhle jsem párkrát nastydnul to jo... (ale spíš tim jak člověk vybíhal ven do mrazu a uvnitř bylo těch cca 30°C...).
KCE --- 23:33:36 15.9.2017
zmeny teplot = kondenzace vodnich par.. tak se pak nediv az budes v ty saune mit na strope rampouchy ;))
CUKI --- 22:30:29 15.9.2017
KOOTCHA: Pokud máš možnost elektriky, tak jak píše KCE ten oleják je dobrá volba.
A zdravé to fakt není. Ta sauna jede v jiných intervalech.
KOOTCHA --- 22:06:39 15.9.2017
mám tu přímotop, tak ho můžu nechat na spínačky, ale ty rozdíly teplot mi nevaděj. Přijde mi to naopak zdravý. Taková permanentní sauna :) /včetně toho ochlazení.

Na ten polyš asi dlabu. Mám 191cm a nehodlám tu lízt po čtyřech :) Ty cihly jsou dobrej nápad. Mám jich pár venku vyskládanejch, tak můžou bejt za kamnama, žejo...
KCE --- 21:46:44 15.9.2017
nebo tam dat jakykoliv topeni (el.,pb..) s termostatem :)
za me vede el. olejovy radiator ;)