Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Solární letadla a vzducholodi (pilotovaná/bezpilotní+stratosférické/elektrické létání+"létající auta"/VTOL)
XCHAOS
V tomhle klubu řešíme všechny aspekty solárního létání, i mezioborově (aerodynamika, statické a mechanické záležitosti, elektrotechnika, fotovoltaika, konstrukce letadel, ekonomika provozu...)
[ solar-flight.com | solarimpulse.com | solarship.com | Conceptual Design of Solar Powered Airplanes for continuous flight (pdf) ]

Témata podrobně: Pilotovaná i bezpilotní solární letadla. Významné zahraniční osobnosti aktivní na tomto poli. Politické, ekonomické a sociální souvislosti. Vše z historie tohoto oboru i zajímavé odkazy týkající se jeho budoucnosti. 2D i 3D vizualizace, fotografie, videa. Volné přesahy do spřízněných oblastí "úsporné aeronautiky" (obecně všechny vzducholodě, lidskou silou poháněné létající stroje, enviromentálně šetrné létající stroje, apod.). Elektrické létání (i na baterie), stratosférické létání (hlavně elektrické a solární, včetně bezpilotního). Související regulace v letectví (velmi pomalá letadla s velmi nízkým plošným zatížením křídla, pilotovaná i bezpilotní)

Offtopicy většinou díky benevolenci moderátora bohužel nejsou mazány (ale měly by být). Za osobní útoky a urážky většinou následuje ban na dobu určitou. Připomínky ke způsobu moderace klubu směřujte prosím do soukromé pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BURAN --- 21:48:01 31.12.2015
XCHAOS: nechapu, proc bych mel ja dokazovat, co zajima tve hlavni oponenty a s jakymi umysly sem chodi psat :) jak to mam asi vedet?


XCHAOS: to je hezke, v cem se budes skolit?
XCHAOS --- 21:46:20 31.12.2015
XCHAOS --- 21:43:00 31.12.2015
BURAN: když chcete, abych odpovídal na otázky já, proč na ně neodpovídáte sami?

(jinak to je REDGUY skutečně jediný, kdo je tady schopen nějak vážně polemizovat s mými dosazeními do vygooglených vzorečků?)
BURAN --- 21:37:42 31.12.2015
XCHAOS: proc bych ti neco takoveho mel dokazovat?

XCHAOS: to je hezke, a v cem se budes skolit?
XCHAOS --- 21:30:21 31.12.2015
BURAN: jedu za přáteli na dvoudenní školení v sobotu a v neděli.
XCHAOS --- 21:29:57 31.12.2015
BURAN: v krbu mám zatopeno taky :-) každopádně: dokaž mi, že moje hlavní oponenty tady skutečně zajímá téma klubu a nebaví se jen osobními útoky proti mě (opačné tvrzení, totiž že jde především o útoky, a dané téma je vlastně všem ukradený, myslím dostatečně doložil JVCNC svým 3.5x vs 3.7x - kdyby sledoval od začátku, tak by věděl, že vůbec očekávat jakékoliv podstatné zrychlení bylo zpočátku označováno za rouhačské, i kdyby se snížilo plošné zatížení křídla - ale tohle je BEZ snížení plošného zatížení křídla! nechal jsem se hned na začátku debaty zahnat zbytečně do kouta!)
BURAN --- 21:29:39 31.12.2015
XCHAOS: a co ty? jak postupujes v uceni se s 3D kreslitkem?
BURAN --- 21:26:53 31.12.2015
XCHAOS: myslis jako opijet se nekde za doprovodu ohlusujici hudebni produkce? na to uz jsem trochu stary, naprosto mi vyhovuje klid domaci krbu :)
XCHAOS --- 21:25:04 31.12.2015
BURAN: to nemáš na Silvestra lepší zábavu, než řešit definici trolla a idiota? to tě teda celkem lituju...
BURAN --- 21:24:39 31.12.2015
XCHAOS: jestlize nekdo neni troll, a ty o nem tvrdis, ze je, je to stejne, jako kdyz nekdo neni idiot, a nekdo o nem tvrdi, ze je. pravda je, ze ja nemam jak dokazat, ze nejsem troll. ale muzes ty dukazat, ze nejsi idiot?

"co očekávám od ostatních? jako klidně si mě zabanujte (v nějakém klubu, kam stejně nelezu...)."
ok, zabanovat te, jedina moznost, jak to udelat fer :D :D

hele, ze tobe je nakonec jedno, o cem se plka, hlavne, ze si s tebou nekdo pise, vid? :)