Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Volby v ČR a poté
TANAEL
[http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/2/2485/2485903_c09fb8d1f7c2e2d39edf0b7b466ac7c8/images/tytovidis.jpg?ver=0]Informační zdroje hodné sledování


1) tento klub je o politice v ČR - o volbách a souvislostech - a to poměrně dosti širokých souvislostech
2) diskutovat je možno pouze slušně a věcně, bez osobních útoků a urážek diskutujících
3) snažte se používat pravidlo: můžu s tebou nesouhlasit, ale zasadím se, abys mohl svůj názor svobodně říct
4) respektujte formát diskuse, nedělejte tady z toho svoje blogy
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MANFRED --- 9:31:10 31.12.2014
MITTRON: Koalici a vládu s komoušema už někdo co pamatuju zkoušel :-) a nedopadlo to nejlíp. I když by se to namíchalo zleva doprava, dohodli by se lehce na podstatnejch věcech-to jest kdo kde bude krást a tlačit spřátelený firmy a tak, protože v tom nikomu nikdy jeho stranická dispiclína nepřekážela. Na zbytku nevim, ale konečně kdyby se dalo nahamounit, umim si představit levici zavádějící tvrdej konzervativní kapitalismus stejně jako pravičáky znárodňovat :-)
Škody který napáchali komouši, jsou v rozsahu daleko příšernější než cokoli předchozího, protože zkurvili charaktery, morálku a v neposlední řadě vidění světa na generace a nejen v zemích bejvalýho tábora socialismu, ale i současnýho. Ne že by teda kresťani byli nevi
ňátka, ale bez nich by jsme dneska asi mešitili, případně nebyli (což nás brzo čeká:-).
MITTRON --- 9:13:38 24.12.2014
co kdyby se misto kumulace pravicovych, nebo levicovych stran ve vlade po volbach .. podle vysledku. vlada naopak vyvazovala, z protichudnych. tj. levicova a i pravicova (a dalsi polarity). nejak by se museli domluvit a omezilo by to kolisani kdy litame z jednoho kouta do druhyho .. kdy jedna parta horcnate rusi, co ti predtim uplacali a ztrati tim velkou cast castu. pro stat/nas vsechny je to kontrproduktivni, jako hnat kone chvily k vode, pak od vody .. kam se dojede? proto by koalice, napr. i s komunisty mohli byt zajimave. a komunisti, pres vsechnu bidu, v cechach nenapachali historicky ani zdaleka takove skody jako krestani/katolici, s kteryma se naopak pachti kazdy. sou to paradoxy.
MAMBELINA --- 9:06:29 5.11.2014
???: ,,Odměny asistentů jsou vypláceny na základě pracovních smluv, tedy takto prokazuji, kolik čerpán na asistenty. " (Petr Mach, ParlamentníListy.cz). Takže čím víc asistentů, tím víc podojí unijní rozpočet a kapsy nás všech. Nemám nic proti asistentům, ale měla by bát nějaká hranice
??? --- 10:48:39 24.10.2014
14 asistentů pro europoslance! Ne Mach, to Lidovky jsou pokrytecké | Finmag.cz
http://finmag.penize.cz/.../292025-14-asistentu-pro-europoslance!-ne-mach-to-lidovky-jsou-pokrytecke

Euroskeptický europoslanec je v bezvýchodné situaci. Když asistenty platí z unijních peněz, je pokrytec. Kdyby měl soukromé sponzory, byl by zkorumpovaný. A bez asistentů zase nemůže pořádně plnit závazky voličům.
MANFRED --- 9:15:42 24.10.2014
Tak já bych to nesrovnával, protože Ransdof a spol. se tam nějak nedostali za strany, který tvrdí že EU je špatně, EU to dělá špatně a štíhlý stát a boj proti byrokracii nijak neakcentovali. Taky bych tam čekal nějakou odlišnost, takže bych to nesrovnával, lidi který mu to hodili asi nechtěli dalšího člobrďu, kterej se chová jako ostatní.
No a ve chvíli kdy EU (všechno špatně, vystoupit, zrušit) položí na prkno peníze, hrábnout o nich stejně jako ostatní s tim že "ostatní to taky dělaj", tak nějak aspoň pro mne signalizuje, že tedy EU je zbytečná, špatná, vystoupit, zrušit, ale když pustí chlup, pánbu za něj zaplať.
Mě ale stejně ten postup, kdy se snaží o reformu, předělání nebo vystoupit, zrušit zevnitř, lehce připomíná lidi, který tvrdili, že vstoupli do strany proto, aby jí rozložili zevnitř, nebo spíš akci typu "štve mne svaz zahrádkářů, tak tam vstoupím, stanu se placeným funkcionářem a budu to rozkládat".
z mýho pohledu první bych se snažil d toho štourat z úrovně českýho parlamentu, senátu apod. ale tam se podle mne jen tak svobodní nedostanou, teda soudě podle úrovně na který si promejšlej svoje kroky a výroky, když jsem poslouchal třeba to o matkách na mateřské pronásledujících špatně parkující řidiče, málem jsem si vylil kafe, protože PSVB ještě pamatuju.
??? --- 23:17:42 23.10.2014
MAMBELINA: Je tam jako jediný europoslanec, tak asi kolem sebe pár lidí na tu agendu potřebuje, jak jsem říkal, myslím že je to čistě narážka na Petra Macha jako takového. Nevím nakolik čerpají ostatní europoslanci, dovedu si představit že takový komunista Ransdorf co tam většinu času prospí taky utratí úplně všechno, aniž by to koho zajímalo (a aniž by koho zajímaly jeho dluhy a exekuce). Nějaké dílčí úspěchy Svobodní měli, na magistrát se bohužel nedostali. Co k tomu říct, určitě je na prezentaci strany na čem zapracovat, ale je to strana která je nějak standardně budována a už tu je nějakých pět let. Není to marketingový projekt se slogany místo programu jako je hnutí ANO, v tom je možná trochu zádrhel, protože volební programy dneska stejně nikdo nečte, leckomu stačí že tam panáček na billboardu slibuje že to "prostě zařídíme". A taky na tu kampaň nemají tolik peněz, pochopitelně...
MAMBELINA --- 19:34:30 23.10.2014
???: Názor, že nejlíp si práci udělá člověk sám mi nikdo nevyvrátí. Nemyslím si, že když je na něco nárok, musím toho bezezbytku využít. Třeba Bradáčová, mohla mít mluvčího, ale nechtěla, aby ji někdo tlumočil a post ji přišel nadbytečný. Co se týče Macha, souhlasím, že jako jedinec se v médiích občas prezentuje, ale je taky předseda a ve volbách to podle mě zas projeli. A zde je kámen úrazu. Neumí prodat stranu.
??? --- 16:47:09 22.10.2014
ANO obsadí v Praze post primátora, dohodly se strany vznikající koalice - iDNES.cz
http://praha.idnes.cz/..._praha-zpravy_bur#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

Aha, tady vidím určitý posun, předtím stále říkali že primátorkou bude Krnáčová a tady se už tak nějak opatrně píše že "Představitel hnutí ANO obsadí v novém pražském zastupitelstvu post primátora." Že by si tam přece raději dali nějakého svého straníka?
??? --- 14:42:19 22.10.2014
MAMBELINA: Tak na webu Svobodných pravidelně informuje co zrovna v europarlamentu dělá, pokud jde o to jak moc jsou výsledky jeho práce vidět, je třeba říct že Petr Mach není zrovna z těch českých europoslanců co by se těšili nějaké velké mediální přízni, tedy kromě toho aby novináři ukazovali co všechno dělá špatně a v čem všem se mýlí. Nicméně na webu Svobodných je k této záležitosti myslím dostačující vysvětlení.

David Bartas: Je 14 asistentů vážně tak moc? | Svobodní
http://web.svobodni.cz/clanky/david-bartas-je-14-asistentu-vazne-tak-moc