Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Volby v ČR a poté
TANAEL
[http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/2/2485/2485903_c09fb8d1f7c2e2d39edf0b7b466ac7c8/images/tytovidis.jpg?ver=0]Informační zdroje hodné sledování


1) tento klub je o politice v ČR - o volbách a souvislostech - a to poměrně dosti širokých souvislostech
2) diskutovat je možno pouze slušně a věcně, bez osobních útoků a urážek diskutujících
3) snažte se používat pravidlo: můžu s tebou nesouhlasit, ale zasadím se, abys mohl svůj názor svobodně říct
4) respektujte formát diskuse, nedělejte tady z toho svoje blogy
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MANFRED --- 23:17:05 27.6.2013
LALINA:
Dobrou i Tobě.
LALINA --- 23:10:19 27.6.2013
UFOMAN: dodáváš mi optimismu a věru takových na nyxu moc není .)
LALINA --- 23:09:45 27.6.2013
MANFRED: omg...ty jsi tak mimo to, co říkám, tak moc se míjíme, že nemá smysl pokračovat v tom dál...
vyvozuješ z mýho psaní všelijaký nesmysly jako bych to říkala a potom to ironizuješ...hele ty si vystačíš v rozhovoru celkem i sám se sebou, nepotřebuješ k tomu ani druhýho, stejně slyšíš jenom to, co slyšet chceš
Dobrou noc.-)
MANFRED --- 22:35:14 27.6.2013
LALINA:
No jasně, měl bych si na tu devastaci dobou komunismu zažádat o nějaký odškodný, nebo navrhnout za účelem bližšího bádání nad timto problémem založit nějkej ouřad, komisi nebo aspoň iniciativu.
Vono já tvrdim už dávno, že je dobře, že jsme ty komunisty měli, protože přiznat si že průšvihy děláme sami je bolestný, nakonec by se nedej bože mohlo ukázat že se nesunem k blahobytu, zlatýmu praseti a všeobecný prosperitě a osoby který si vybíráme k třímání kormidla naší plavby nejsou Kryštofové, ale parta imbecílků, takhle nejni problém-povodně,morálka,katastrofickej stav silnic, rozpadající se cokoliv nebo dluh státu,korupce? No problem, řekne se mužou za to komunisti, všichni si potřesou hlavou jak jim ten zlej komouš ublížil(tady specialita, hlavou třesou i bejvalý komouši) a jede se vesele dál.

UFOMAN --- 22:13:07 27.6.2013
LOPIK: Fakt, že nikdy neděláš, co bys opravdu chtěl, není věc režimu, ale tím, že absolutní svoboda prostě neexistuje. Veřejný život je možná pro značnou část společnosti nedůležitý, nicméně ona veřejná sféra vytváří systém, v němž žijeme. Nastavení schémat vystupování na veřejnosti přece definuje povahu mezilidských vztahů, soužití lidí ve společnosti. To jsou záležitosti, jež mají svůj dlouhodobý vývoj a já tvrdím, že minulý režim se na tomto vývoji podepsal značně negativním způsobem.
Nehodlám hodnotit opodstatněnost vlastního hodnotového uspořádání ve srovnání s tím, jak si hodnoty uspořádali ostatní. Ať bych se vyjádřil jakkoli, vypadalo by to neupřímně - vždyť sebechvála smrdí (navíc bych se tím jen povyšoval) a masochista, abych na sebe kydal hnůj, vážně nejsem :-)
Svině samozřejmě najdeš všude na světě, ve všemožných zemích s různými režimy. Problém je v tom, že za komunistů si tady lidé zvykli, že prospěchářství, nestoudnost a egoismus jsou normou, za níž se nemusí stydět, spíše takové postoje ještě vystavují na odiv. Spousta obyvatel socialistického Československa šmelila, jak to jenom šlo. Lidé věděli, že se jim lže, upřímnost a čestnost se nenosí a dle toho se zařídili. Mnozí v tom pokračují i dnes, a třeba jedou ve větších sviňárnách (kvantifikujeme-li tohle chování např. na ukradené miliardy), protože to jednoduše považují za standard. Hláška "silnější pes mrdá" se stala nejen všeobecně oblíbeným bonmotem, ale také společensky zažitým a přijatým heslem, které si v postatě v ničem nezadá s dřívějším "kdo nekrade, šidí rodinu". Tyhle vzorce myšlení, jimž vládnou cynismus, podvádění a zlomyslnost, si neseme sebou jako kouli na řetězu a bude asi trvat ještě dlouhý čas než se jich definitivně zbavíme. Optimismus mi dodávají ti, kteří na morálku nerezignovali. Nemálo jich najdeme v onom veřejném prostoru a samozřejmě bych takové našel i ve svém okolí.
LALINA --- 21:19:53 27.6.2013
já jenom dodám, že mravní devastace započala tehdy, kdy nabylo vrchu klanění se zlatýmu teleti na úkor ctění jistých ctností. A to opravdu probíhalo napříč naší civilizací at už tam vládli komunisti nebo ne. Ale komunisti tomu přesunu od etiky k teleti přidali nové grády a nové rozměry.
A Klaus, Zeman a jejich nohsledi přidali ještě další grády... no a tak se to pořád sčítá a sčítá... ..tak že nedivme, když tu máme, co tu máme.
LALINA --- 21:15:56 27.6.2013
MANFRED: a tohle, cos teď předvedl, je přesně výsledek té mravní devastace, o které je tu řeč.

LALINA --- 21:11:35 27.6.2013
MANFRED: netvrdím to, co říkáš že tvrdím. čti mě lépe.
MANFRED --- 20:16:37 27.6.2013
Já teda jako největší zlom kterej aspoň mne přesvědčil o tom, že za nějaký mravní hodnoty a podobnou veteš si člověk nekoupí ani benzín do zapalovače a jedná se de facto o přebytečnou veteš která člověku jenom svazuje nohy a blbne hlavu, byla doba po roce 89, kdy parta magorů začala hlásat myšlenky stylu nejsme jako oni a lásku s odpuštěním pro rudé bratry s rudejma knížkama, udavače a jiný svině. Podle mne tedy tohle nevypořádání se s minulostí a uplatnění principu "hajzl nebo hrdina, všichni jedna rodina" bylo možná horší než ty roky předchozí.
Tehdy bylo vidět, že to, co člověk poslouchal ze svobodky a četl si v samizdatech byly vlastně jenom kecy, jenom taková cesta, kterou se mnohý lidi, který se chovali jako svině v letech padesátejch nebo i pozdějc a pak je rodná strana třeba v 68 odvrhla, mínili dostat opět na výsluní k lizu.
A že křesťanský principy odpuštění, polepšení a tom, že polepšenej hajzl je vlastně lepší než ten, kdo nikdy nesešel z cesty, uplatněný v praxi, nejsou zrovna cestou k ráji:-)
LOPIK --- 20:10:58 27.6.2013
UFOMAN: Nikdy v životě, at je režim jaký chceš neděláš to co bys opravdu chtěl.. Ani v rodině a ani v práci.. Pokud jde o veřejný život, tak je to jen jedna z vrstev tvýho života a pro většinu lidi zdaleka ne ta nejdůležitější. 25 let po převratu se na tohle vymlouvat nedá..
Navíc, ty sám se cítíš jako nemorální člověk, nebo se ti zdá že tvoje okolí je takových lidí plný? Jestli jo, tak tě lituju, já tohle naštěstí v nějaký velký míře nezažívám - lidi jsou svině nebo nejsou a to je celý, komunisti za to fakt nemůžou..