Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
výchova kluků a ostatních šelem
SEVERINE
Taky máte doma někdy vymalováno testosteronem, připadáte si jako kulisa v nekončícím seriálu Tom a Jerry a máte - oproti svým dřívějším představám i korektnosti termínu queer - jasno v tom, že kluci a holky jsou jinej živočišnej druh?

Pokud máte nějaký tip nebo trik, jak se s tím s lehkostí popasovat, nebo se jen rádi vypíšete s (občas ne zcela) lehký skutečnosti, tak jste tu více než vítáni.

[http://i.nyx.cz/files/00/00/08/75/875646_34e4f5ed66a221507435.jpg?name=aa.jpg]

doporučená četba:
Sourozenci bez rivality
Výchova bez poražených
Jak žít a nezbláznit se
Výchova kluků
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LILY --- 13:48:02 23.6.2015
AAHHWISEGUY: kámoš jezdí takhle se syny na nějaké akce, které jsou vyloženě pro chlapy. Kámoška zase poslala syna na náročný výlet do hor s jeho kmotrem...
Podle mě je to docela důležitá součást, samozřejmě trochu jinak, než vykouřit pár cigaret. To zrovna asi k ničemu není.
Tohle téma mnohokrát rozebíral (a jistě stále rozebírá) můj učitel konstelací Jan Bílý a asi to neumím správně interpretovat, ale důležité je, aby tam byl nějaký ten prvek nebezpečí a blízkost smrti (v dnešní době spíš zdánlivá)..
RYBKA --- 11:43:51 19.5.2015
SEVERINE: U nás v oddíle takhle sloužily tři orlí pera (24 h umlčet, 24 h hladovět, 24 h samotka v lese). Jinak já u nás doma zatím žádný rituály v tomhle směru neplánuju, i když se jim nebráním, třeba to vyplyne ze situace. Určitě si ale myslím, že takový rituál by měl být jen vyvrcholením nějakého dlouhodobého procesu. Když vezmu jako vzor chlapskej čundr, nemůže táta na kluka 15 let kašlat a pak ho zničehonic vzít do hlubokého hvozdu a chtít po něm, aby zapálil oheň... Musí s ním vyrážet pravidelně a všechny ty věci ho postupně naučit.
LORAIN --- 21:45:00 18.5.2015
Tak já si dovedu představit, že dost tátů podnikne něco takového - jako že se synem podělí o pivo (nebo ho na pivo vezmou), půjčí mu svoje auto, povypráví mu nějakou konkrétní historku ze svého mládí apod. Prostě udělají něco, z čeho má být synovi jasné, že chce, aby věděl, že ho považuje za dospělého. Ne přímo rituál, ale aspoň gesto.
JARMIK --- 15:46:35 18.5.2015
CHIMERA: Též jsem v praxi o ničem takovém od známých neslyšel a u sebe neprožil. Nepočítám ve filmu, kde je to běžné a rád si u těch scén pobrečím :)

Staršího syna mám teprv 9letého, takže moc brzo. Zatím jsem nic takového nezvažoval. Na první dobrou mi ale něco takového přijde reálnější od nějakého mentora než od táty; ve skautu se synek posunuje charakterem krásně každým rokem a každým letním táborem. Mám pochyby, jestli fotr je nejepší osoba na nějaké rituály se třináctileťákem...
CHIMERA --- 15:31:48 18.5.2015
BALAENA: slyšela jsem to jen v Praze a možná to byl jen vtip, co já vím :-D
SEVERINE --- 15:31:46 18.5.2015
u holek je to podle mě první menstruace

u kluků sem četla tuto - http://www.lucieernestova.cz/...konceni-detstvi-aneb-jak-se-vyhnout-spratkovatemu-dospivani-chlapcu/ - ale přijde mi to takový moc učesaný a hlavně - to podle mě nemá být otec, ale společenství nějakejch lidí (asi kdyby tam bylo víc mužský energie, tím líp) .. jenže to ten kluk musí v nějakým takovým společenství být.

u nás v tábornickým klubu bývala zkouška na praktikanta / praktikantku - docela těžká - při ní byl ten budoucí praktikant asi půl dne (rozuměj od odpoledne do rána) sám v neznámým terénu (použití mobilu jen v případě krajní nouze) a hledal vzkaz na vrcholku kopce kam má jít dál, klasicky to končilo někde na nejvyšším kopci toho pohoří, možná o pár kopců dřív se potkali dva a dva spolu .. myslím dobrej způsob, ale rozhodně to není dostupný pro každýho druhýho (a ty nervy těch vedoucích, co se taknějak motali okolo, kdyby cokoli .. občas nadranc).
BALAENA --- 15:05:11 18.5.2015
CHIMERA: tak to se možná pohybuješ v jiných Čechách. "hošové" znám jen z Asterixe
APRILMOUSE --- 14:57:35 18.5.2015
no dobře, přiznávám se, občas koukám na Americkou výměnu manželek :D a v jednom díle právě jedna z těch matek furt, že kluci musí být tvrdý a ne žádný máčky (s poukázáním na to, že dotyčný chlapec byl intoš, dlouhé vlasy, goth vzhled) Takže z toho předpokládám, že se nebude jedna o nářečí "omáčka" ale o máčku skvrnitou :)
APRILMOUSE --- 14:55:33 18.5.2015
ANNAWA: podle mě jde o žraloka, protože to je žralok a je to přitom měkkoň a není nebezpečný :)
CHIMERA --- 14:55:09 18.5.2015
BALAENA: nic z toho, prostě slovo máčka v hanáčtině znamená omáčka. dáš si máčku? takhle se ptá babička, když polévá knedlíky.
a "ty seš máčka" je totéž, jako že je měkkej, neodvážnej.
patrně to bude taková krajová specialita, jako české oslovení "hošové" :-D