Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
výchova kluků a ostatních šelem
SEVERINE
Taky máte doma někdy vymalováno testosteronem, připadáte si jako kulisa v nekončícím seriálu Tom a Jerry a máte - oproti svým dřívějším představám i korektnosti termínu queer - jasno v tom, že kluci a holky jsou jinej živočišnej druh?

Pokud máte nějaký tip nebo trik, jak se s tím s lehkostí popasovat, nebo se jen rádi vypíšete s (občas ne zcela) lehký skutečnosti, tak jste tu více než vítáni.

[http://i.nyx.cz/files/00/00/08/75/875646_34e4f5ed66a221507435.jpg?name=aa.jpg]

doporučená četba:
Sourozenci bez rivality
Výchova bez poražených
Jak žít a nezbláznit se
Výchova kluků
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BONEMINA --- 13:55:14 11.9.2014
???: Dobrá sekyra. Kamarád se vsadil, že se s ní dokáže oholit. Vyhrál.
??? --- 22:30:39 5.9.2014
YMLADRIS: Tak number two mi u mého devítiletého skauta přijde jako naprostá samozřejmost. Mají to i v povinném vybavení. Stejně jako sirky. A na tábor již podruhé odjížděl se sekyrou značky Fiskars. :-)
KUATO --- 11:37:09 4.9.2014
YMLADRIS: synator si tyka se sekerou, kladivem, hrebikama atd od svych cca 5 let. od svych 8mi porada se svymi kamarady na zahrade mejdany s ohnem a opekanim chleba, varenim caje atd. :o))
DA_NIELA --- 20:26:38 3.9.2014
YMLADRIS: od prvního září se každé ráno objevuje number two na nočním stolku, hned vedle tašky do školy... nemám šanci to uhlídat :)
YMLADRIS --- 13:21:53 3.9.2014
Gever Tulley: 5 dangerous things you should let your kids do | Talk Transcript | TED.com
http://www.ted.com/talks/gever_tulley_on_5_dangerous_things_for_kids/transcript?language=en

Thing number one -- play with fire.
Number two -- own a pocketknife.
Number three -- throw a spear.
Number four -- deconstruct appliances.
Number five -- two-parter. Break the Digital Millennium Copyright Act.
For those of you who aren't comfortable actually breaking the law, you can drive a car with your child. This is -- this is a great stage for a kid.
CHIMERA --- 17:26:56 1.9.2014
JARMIK: ono to náhodou není tak špatné, když kyne odměna.
i dospěláci lépe pracují či sportují, když jim kyne odměna... není to podle mého "kupování si dítěte", to je jiná situace... kdy namísto času s děckem a pro děcko bys mu kupoval věci.
JARMIK --- 10:32:22 1.9.2014
???: Mám z toho léta špatné svědomí, že si se syny doma téměř nehraju, ale jejich hry mě strašně nebaví a je nebaví moje hry. Doma se s nima radši peru nebo je vezmu ven.
JARMIK --- 10:29:05 1.9.2014
Zajímalo by mě, zda někdo nemá zkušenost s obdobným výchovným experimentem, který jsme včera začali.

Staršímu je 8 let, nejsme moc sportovní rodina (tj. nedostane od nás sportování do krve automaticky tím, že bychom tím trávili celé víkendy). Považuju za důležité, aby se hýbal, zatím to nedělá: neumí hrát fotbal, na kole jezdí slabě - nemá vytrvalost, do kopečka hned slejzá dolů, nevydrží soustavně běžet.

Jelikož se začal domáhat kapesného, vymyslel jsem, že mu budu platit za ujetou vzdálenost na kole. Manželka nebyla proti.

Jsem napjatý, co z toho bude. Jsem si vědom rizik a že je to kontroverzní cesta, která nemusí být v souladu s výchovnými doporučeními.

Srdce mi ale říká, že zde a tady to stojí za vyzkoušení.

Včera vyjel poprvé, byl to veliký úspěch: viditelně si užíval samostatnosti, že si plánoval cestu a samostatně jezdil; dal jsem GPS hodinky, takže bylo vzrušení, že si to celé měří a tak. Zatím jsem mu odměnu nastavil na 2 Kč za 700 m (což je jedno kolečko u nás kolem rybník) :-)

Jsem zvědav.
DLABAK --- 16:44:53 13.8.2014
???: Je to vlastnost chlapečků. Nebo aspoň teda navíc mě a mýho bratra. Mladší se tomu zpočátku brání, neb "pravidla jsou pravidla" , později skorem automaticky proto, že za tou změnou často už viděl nějakou kulišárnu staršího na něj nastraženou - ale obvykle podlehne. U dvou starších jde o líté boje.
LUCYA --- 22:15:02 3.8.2014
???: nas skoro sestilety ma ted strach hrat cokoliv, protoze nechce prohrat:( pritom nijak zvlast neprohrava