Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JOSEFDRUHY --- 18:22:48 26.12.2013
Nabídka inspirace do nového roku http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/i/i_232.doc
LUKEH --- 12:56:33 24.12.2013
Vždycky ve fyzice má pravdu a je vědcem ten, kdo jakýýýkoliv nápad-vizi umí napsat-popsat matematikou
Ano, tak to je, to je to cemu se rika veda - fyzika.

Ten, kdo má také dobré vize, ale neumí matematiku, ten je blázen.
Nerekl bych blazen, ale rozhodne to neni vedec. Napriklad Jules Verne mel mnoho zajimavych napadu a vizi, to ale zdaleka nestaci na to, aby byl nazyvan vedcem - tomu se ani nepriblizil. Napadu a vizi ma kazdy plno, umet je ale korektne matematicky zapsat, porovnat s experimentem...to je to umeni a veda.
JOSEFDRUHY --- 12:13:44 24.12.2013
( Stephen Hawking )

Ve skutečnosti tolik nezáleží na tom, zda znáte relativitu či kvantovou mechaniku,..dokonce nezáleží ani na tom zda jsou obě teorie správné. To, co jsem doufal ukázat je, že jediným způsobem jak r o z u m ě t vesmíru, alespoň pro teoretického fyzika, je určitý druh pozitivního přístupu, v němž chápene teorii i hypotézu jako model. Já chovám silnou naději, že model bezrozporný, který by popisoval "vše" ve vesmíru, se podaří najít. A pokud to dokážeme, bude to skutečný triumf lidstva.
JOSEFDRUHY --- 11:35:32 24.12.2013
Pane R.T.

Necekal jsem tak sdílnou, direktní a jasnou odpoved coby úsudek na p.L.Motla z Vasich úst.....cetl jste "recenzi" Motla na internetové povídání doktora Zkoutajana? To je neco odporného, nebot Motlovi zde zretelne neslo o p r a v d u , o zpresnení polopravd recených Zkoutajanem, ale slo mu o nehorázné ponízení duse, lidskosti a osobnosti,...sadistickým zpusobem.
Prekvapil me Motl, ze se k necemu tak spinavému propujcil. A vubec k hodnote Motla nelze pricíst to, ze v té kritice vecne mel nad Zkoutajanem pravdu z deseti devetkrát.

.....napsal V.Hála před třinácti lety.
jo, jo každý chvilku tahá flusanec, tedy pilku.
Jinak : vždycky ve fyzice má pravdu a je vědcem ten, kdo jakýýýkoliv nápad-vizi umí napsat-popsat matematikou. Ten, kdo má také dobré vize, ale neumí matematiku, ten je blázen.


JOSEFDRUHY --- 11:21:49 24.12.2013
(Jiří Podolský ) ….výňatky z jeho řeči :
Vlnění obecně představuje kmitavý stav jistého prostředí. !!! V případě vln gravitačních kmitá sám prostor a čas.
S pomocí detektorů gravitačních vln bychom tak mohli dohlédnout nepředstavitelně daleko do minulosti…v principu až do doby, kdy se zrodil sám prostor a čas ( v nám známé podobě) což nastalo pouhých 10^-43 sekundy po velkém třesku.
Jak nepředstavitelně realistická a blízko REALITE je moje HDV. Desítky jiných nápadů, výmyslů, blábolů věhlasných fyziků jsou proti HDV ubohá sci-fi a pohádky.
JOSEFDRUHY --- 10:32:40 24.12.2013
John Schwarz, jeden ze strůjců teorie strun, napsal : ”Po roce 1980 jsme udělali několik objevů-jeden až dva ročně a považovali jsme je za podstatné. S nadšením jsme je publikovali a konzultovali s kolegy po celém světě.V každém případě jsem si myslel- a Michael Green asi též- , že to byly objevy,které přesvědčí kolegy o vážnosti našeho problému.A bylo pro nás dost překvapující,že několik let zbytek teoretické populace světa nejevil o nás zvláštní zájem…..Když pracují na něčem jen dva,někdy člověk propadne frustraci z toho,jak to jde pomalu.Měli jsme mnoho zajímavých problémů,ale prostě jsme neměli čas ani sílu se jim více věnovat.
Schwartz v rozhovoru s novinářem :

(J.Schwarz :) Každý bod v prostoru, tedy to, co jsme si mysleli, že je bod, je ve skutečnosti malá šestirozměrná sféra je snad v prostoru ( časoprostoru ) tohoto Vesmíru ještě něco jiného "co má rozměry" ???? než sám čp ?? s rozměrem na Planckových škálách. Strunky což prýýýý není "bod", nemůže být nic jiného než "interval" na dimenzi veličiny. Kolik veličin má časoprostor ? a ty kolik mají dimenzí ???? jsou příliš malé k tomu, aby se daly pozorovat.
(redaktor :) Můžeme o částicích (elektrony, kvarky) uvažovat, že jsou složené ze strun??, že v nich struny sedí??Jak neskutečně blízko mé HDV jsou tito strunoví snílci : částice nejsou "něco" v nichž struny sedí, ale částice jsou právě útvary z těch dimenzí...; jsou-li struny z dimenzí, pak i částice jsou z dimenzí.
(J.Schwarz :) Jinak : když máme strunu, "z čeho" ...jsem tehdy v r. 2000 položil fyzikovi L.Motlovi ! ; odpověděl, že struna je "z ničeho" ...škoda, že nešel ždibíííček dál. Struny jsou "z dimenzí" ...jakých ?, no, co jiného Vesmír má než : veličiny, dvě. můžeme různě kmitat, vibrovat či rotovat. Ano, dimenze na planckově škále v té pěně čp kmitají, vibrují, víří, proměňují tvary a ...a to je zrod vlnobalíčku jakožto el. částice hmoty.Každý z těchto různých módů-kmitů a vibrací můžeme považovat za popis konkrétního typu částice. Jak blizoučko byli a jsou strunoví teoretici mé HDV. Děsně blízko, ale ten poslední krůček k pochopení nemají, za ten já platím vysokou cenu : flusání a ponižování už 30 let. Můžeme považovat elektron, za to ,že je to jeden mód, kvark zase jiný mód, graviton zase jiný.
Další pokračování rozhovoru Schvarze a redaktora si najděte sami
JOSEFDRUHY --- 10:01:34 24.12.2013
Co řekla paní Hawkingová, matka slavného fyzika : (opis)

"Jen neustálým poznáváním nového zjišťujeme, že myšlení by nemělo být ničím a nikým omezováno. (!) Proč bychom neměli přemýšlet o nemyslitelném, někdo s tím přeci musí začít. (!) Jen pomyslete kolik věcí bylo nemyslitelných před 100 lety a přesto o nich lidé přemýšleli. Přitom šlo někdy o věci zcela nepraktické a tak né všechno co Steewen řekne, musí se brát jako písmo svaté. Je to badatel, takže bádá, tápe, někdy plácá nesmysly, jako my všichni, ale jde o to, aby lidé mysleli aby nepřestali myslet. Musí se pokoušet rozšířit hranici lidského poznání, třebaže někdy nevědí kde začít."

...hloupá to žena, chtělo by to do ní flusance od NYXáků...
JOSEFDRUHY --- 9:43:25 24.12.2013
Kdosi řekl, že akt bádání není ani tak hledání nových pevnin, jako spíše formování nových pohledů.

Brian Greene
.......................

( ..jen bych dodal, "v den Stědrý", do výroku Greenea drobnost : ...a bádání není jen hledání nových pohledů, byť v tu chvíli neprokázaných, ale i utrpením, za takové pohledy, při třicet let trvajícím pronásledování ...., při vytrvalé snaze o ukamenování... )
JOSEFDRUHY --- 8:46:27 24.12.2013
MAZA:
citace :"Navíc jsem sem vkládal i jiné experimenty, které dilataci v podobě, o které mluvíme, potvrzují. Hafele-Keating je specifický v tom, že je to jeden z mála experimentů, který potvrzuje přímo STR. Důsledky STR ale pozorujeme i např. u družic - napište americké armádě, že může přestat synchronizovat hodiny na GPS družicích a do NASA, že už nemusí korigovat hodiny na ISS. Obojí jsou přímé důsledky dilatace času jak v důsledku gravitace, tak pohybu. Víc zde.
Já ale přeci nejsem proti dilataci, proti existenci dilatace. Já dilataci pouze, pouze, pouze jinak objasňuji, interpretuji než fyzika soudobá, vysvětluji jinou podstatu té dilatace ( nejen její, podstatu všch tří relativistických efektů ). Je to pootáčení soustav ( při pohybu testovaného tělesa v soustavě pozorovatele ), ... protože...protože časoprostor sám je po Veském Třesku zakřivený...; křiverní dimenzí veličin "Délka" a "Čas" je prvním základním kamenem existence stavu Vesmíru po Třesku. Na velkých škálách je čp zakřiven málo, očima "zdejšího" pozorovatele v čase "současnost" ( gravitace - parabola ), na malých škálách v mikrokosmu je zakřiven hodně ( na Planckových škálách je čp zakřiven do podoby časoprotorové pěny ). Celá relativita má PODSTATU v křivení čp. Celý Vesmír po Třesku stojí na základním faktu : změna stavu Vesmíru před Třeskem kdy je čp plochý, bez hmnoty a bez polí, nekonečný , tedy je tam poměr jednotkových intervalů roven jedné, c = 1/1. Po Třesku je poměr intervalů dimenzí veličin n e j e d n o t k o v ý, tj. véééé menší céééé. Tím je "zaručena"( vyvolána ) stavba hmoty, polí aj. "vlnobalíčkováním" dimenzí veličin Délka a Čas. Po Třesku je křivé """""vše"""" , i časoprostor, ( na všech škálách ) i struktura hmotových elementů, i vzájemné chování čp a hmoty.
JOSEFDRUHY --- 8:08:43 24.12.2013
Hezké vánoce a mír na duši.