Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LUBOB --- 19:29:07 30.9.2013
JOSEFDRUHY: tady je ten logaritmus, at se pohneme z mista :


ln(alfa)+48*ln(xi)+ln(beta)+18*ln(tj)-ln(gama)-48*ln(xa)-ln(delta)-16*ln(tb)


stredoskolska matematika

LUBOB --- 19:18:38 30.9.2013
JOSEFDRUHY: pred tydnem jste dostal jednoduchou otazku ohledne rozmeru strany rovnice.
tady [ LUKEH @ Dvouveličinový vesmír, co mu vytknout ]

od toho se rozvinula neuveritelna debata o rozmerove rovnici, ale odpoved na otazku porad nikde. po tydnu jste neodpovedel, & ted chcete aby vam bylo odpovezeno na neco, na co jste se zeptal dnes.

LUBOB --- 19:13:18 30.9.2013
Jenže já Vám už odpověděl : že je to tovnice rozměrová ikdyž má na levé straně bezrozměrovou jedničku. Tak co chcete ?

co chci? vzdyt to porad, jasne & srozimtelne pisu. ptam se vas porad dokola, jaky rozmer ma prava strana rovnice 1 = (-1/2gt^2+vt ) /h.
vy porad tocite dokola neco o bezrozmerove ci rozmerove rovnici. o tom rec neni, nkdy nebyla, to jste sem zatahl vy pri dotazu na rozmer strany rovnice.

znovu, ptam se na rozmer strany rovnice. prave strany teto rovnice : 1 = (-1/2gt^2+vt ) /h.

ja uz nevim, jak jinak to napsat. ja o o voze, vy o koze. tak, prosim, odpovite uz (na to, co se ptam)?

JOSEFDRUHY --- 19:08:31 30.9.2013
???: Až dostanu já odpovědi na to, co jsem se ptal dříve já. Kdybych odpověděl dřív, už bych odpovědi na své otázky nedostal.
??? --- 18:51:22 30.9.2013
Pane Josefe, logaritmování bych nechal být. Ale i mě by opravdu zajímalo, jaký rozměr má podle Vás pravá strana téhle rovnice:
1 = (-1/2gt^2+vt ) /h
Myslíte, že byste na to mohl odpovědět? Děkuji.
JOSEFDRUHY --- 18:33:23 30.9.2013
LUBOB: LUBOBe, můžete mi zlogaritmovat "mou zápisovou techniku" pro zápis šesti protonů, šesti neutronů a šesti elektronů, která reprezentuje ( v mé zápisové technice ) uhlík ?? http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/c/c_010.jpg
Předvěďte mi to !! -- - Prostě blábolíte a nevíte co. Kolik ještě nablábolíte do konce roku ? Kdo se chce něco o HDV dozvědět, ten se nejdříve vyptává ( i rok )...a pak s rozmyslem má námitky.
JOSEFDRUHY --- 18:08:10 30.9.2013
LUBOB: co tohle je za nesmysl ?? Já tu uvedl, že dnešní fyzika si našla zápisovou techniku n = p + e- + ný- ( neutron se rozpadá na proton, elektron a antineutrino ) a Vy mi tu cosi blekotáže, že tuto zápisovou řeč soudobou dostanete tím, že rovnici o mnoha činitelech zlogaritmujete ?

To je neuvěřitelná blábol-debata že mi tu chcete namluvit že rovnici 0,5a*b*7f*15bž* jeden LUBOB = 1 , že když jí zlogaritmujete, že dostanete neutron = proton plus elektron plus antineutrino. Ano ? to mi chcte namluvit ?? ...? anebo co měl znamenat ten super-žvást ?? jasně jsem řekl, že moje rovnice s činiteli označujícími elementární částice ( s indexy dočasně vynechanými a koeficienty dočasně vynechanými ) je novou zápisovou technikou, pro soudobé interakční rovnice, kde nelze krátit je-li různý index atd. a...a Vy mi tu začnete blábolit, že "stačí zlogaritmovat" ( asi kozí měch zlogaritmovat...protože neuvádíte "co" zlogaritmovat ) a máte ony interakce, které uvádím např. zde http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/eb/eb_008.doc
Pane s Vámi je úúúžasná debata. ( a věřte že se ovládám abych neřekl neslušné slovíčko )
JOSEFDRUHY --- 17:56:52 30.9.2013
LUBOB: LUBOBe, víte kolikrát jste mě Vy nerodpověděl "jak" se převádí rozměrová rovnice na bezrozměrnou ? ( nejméně 8x ) A pak špatně. A Víte kolikrát jste mi neodpověděl "proč" se to dělá ? ( nejméně 8x ) A jaký to má význam ?( nejméně 6x ) Neodpověděl jste dodnes. !
Myslíte, že mi odpovíte když já Vám odpovím ?
Jenže já Vám už odpověděl : že je to tovnice rozměrová ikdyž má na levé straně bezrozměrovou jedničku. Tak co chcete ?
LUBOB --- 17:28:08 30.9.2013
zkusim to jeste po pate :


jaky rozmer ma prava strana rovnice 1 = (-1/2gt^2+vt ) /h ?