Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Airbnb.com
MYSHA
Airbnb je nová komunita velmi podobna couchsurfingu - zde ale nenechavate bydlet lidi u sebe zadarmo a nemusíte se jim tolik věnovat, ale pronajimate jim na kratkodobe bazi byt, dum, chatu, zkratka cokoliv, kde se dá přespat. Můžete i vy cestovat po celém světe, vyhnout se unilním hotelům a přespat u někoho doma v útulním bytě za menší peníze. O čem bude tento klub? Už jste někdo vzyužil služeb AirBNB? Jaké to bylo? Co doporučujete? Co se sejít? Chcete pronajmout svůj byt, ale nejste zrovna v ČR, aby se o váš pronájem někdo staral a chcete se zpaojit? Najdě te si zde někoho, kdo se o váš byt postará! http://www.airbnb.com/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KERB --- 11:24:19 8.3.2018
???: on nekdo neco vymysli jak to legalne obejit a pronajmout to na celorocne. Je otazka, jestli to neni vazany na tu bytovou jednotku spis nez na pronajimatele. Zkratka, ze konkretni bytova jednotka nemuze figurovat dyl jak jistou cast roku jako kratkodoby pronajem.
DAMIAN --- 11:14:37 8.3.2018
???: když si dneska založiš novej profil, tak musíš oveřit svou totožnost abys mohla vložit novou nabídku
??? --- 10:57:23 8.3.2018
KERB: nevim, jen v tom clanku pisou, ze se k bytu nedostanou, kdyz ho pronajima treba sro.
ja treba pronajimam pres airbnb byty, ktery nejsou moje. zajimalo by me, jak by dokazovaly urady, ze pronajimam byt celej rok, kdybych se dohodla se ctyrma dalsima pronajimatelama a proste ty nabidky bychom si protacely. kazdej ctvrt rok by ten byt pronajimal jinej profil regostrovanej na jiny meno, pripadne to pronajimala pres ctyri ruzny neivereny profily.
KERB --- 10:40:53 8.3.2018
???: resit poplatky pres airbnb primo by bylo win-win pro vsechny. mesto bude mit prachy, hostitele klid.

ty tri mesice, zajimalo by me jak to resej v tom spanu treba v ty barcelone. rozved ten napad s tema srockama, .. to by nevadilo, ze by meli vsechny 4 stejnyho jednatele?.)
??? --- 10:22:20 8.3.2018
KERB: a zrovna dane a ubytovaci poplatky se daji resit primo pres airbnb a vlastniky tim ani nemusis zatezovat a budes mit penize. ale ne, oni potrebuji kontrolu.

s tema trema mesicema to imho pujde ochcat pres ctyri ruzny profily, pripadne pres ctyri ruzny srocka psany do sklepu :)
KERB --- 10:14:03 8.3.2018
???: chapu jistou snahu o efektivni vyber dani, ale me vadi ta drzost sahat do vlastnickych prav a urcovat jak muzu nakladat se svym majetkem - napriklad tim, ze mi milostive dovoli 3 mesice v roce pronajimat
??? --- 10:02:50 8.3.2018
KERB:

Lidovky.cz: Jaké změny by čekaly přímo poskytovatele?
My bychom rádi – a to řeknu poprvé explicitně – měli s Airbnb dohodu o tom, že by nám poskytli databázi ubytovatelů, a to i z toho důvodu, aby náš živnostenský odbor věděl, kam má chodit na kontroly a zjistil, kdo je a kdo není přihlášen do systému. Samozřejmě jde také o to, aby ti, kteří neodvádí daně, za to byli postiženi. Systém by tedy sloužil k vymáhání skutečných poplatků za služby. Bohužel Airbnb je ze zahraničí, takže se snažíme, aby byla databáze zjednodušena a aby také byla možnost centrálního výběru poplatků. Oni jsou připraveni poplatky odvádět, ale za celou skupinu. To samozřejmě nechceme. Chceme sice poplatky od celé skupiny, ale tak, aby bylo jasné, za koho poplatky jsou. Z logiky věci bychom i my chtěli mít kontrolu a dohlížet na poskytování těchto služeb.

bozi, nestaci nam spravne mnozstvi odvedenejch penez, chceme kontrolu!
KERB --- 9:33:25 8.3.2018
Praha chce regulovat Airbnb. Ubytování jen tři až čtyři měsíce v roce či vymáhání poplatků | Domov | Lidovky.cz
https://www.lidovky.cz/...ce-a-vymahani-poplatku-g2r-/zpravy-domov.aspx?c=A180307_104525_ln_domov_sk
??? --- 11:50:17 8.2.2018
KERB: stihnou to tak rychle vymyslet? a jak to je v ostatních metropolích s omezením, omezují se i pronajmy jedné místnosti? počítá se počet dni, kdy nabizim pronajem, nebo kdy skutečně mas hosty?
KERB --- 9:14:54 8.2.2018
Česko od léta omezí Airbnb, krátkodobé pronájmy by mohly regulovat obce - iDNES.cz
https://ekonomika.idnes.cz/...i-airbnb-pronajmy-stat-d8m-/ekonomika.aspx?c=A180206_381133_domaci_hm1