Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Airbnb.com
MYSHA
Airbnb je nová komunita velmi podobna couchsurfingu - zde ale nenechavate bydlet lidi u sebe zadarmo a nemusíte se jim tolik věnovat, ale pronajimate jim na kratkodobe bazi byt, dum, chatu, zkratka cokoliv, kde se dá přespat. Můžete i vy cestovat po celém světe, vyhnout se unilním hotelům a přespat u někoho doma v útulním bytě za menší peníze. O čem bude tento klub? Už jste někdo vzyužil služeb AirBNB? Jaké to bylo? Co doporučujete? Co se sejít? Chcete pronajmout svůj byt, ale nejste zrovna v ČR, aby se o váš pronájem někdo staral a chcete se zpaojit? Najdě te si zde někoho, kdo se o váš byt postará! http://www.airbnb.com/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KERB --- 21:37:34 14.2.2017
Stát vymýšlí, jak ”legalizovat” Airbnb či Uber. Jsme mimo zákon a nerosteme, stěžují si firmy |
http://domaci.ihned.cz/...zlegalizovat-airbnb-nebo-uber-jsme-mimo-zakon-a-nerosteme-stezuji-si-firmy
NEBOZKA --- 11:36:21 3.2.2017
XL1: https://www.bezrealitky.cz/informace/vzorove-smlouvy/souhlas-vlastnika-domu-s-podnajmem Souhlasu není třeba v případě, kdy pronajatý byt (dům) užívá třetí osoba spolu s nájemcem. V těchto případech zákon vyžaduje pouze oznámení o zvýšení počtu osob žijících v bytě. V nájemní smlouvě si pronajímatel však může vyhradit, že i pro tyto případy je nutný jeho souhlas.
ZYAN --- 11:08:02 3.2.2017
VODOMERKA: Pro podnájem není třeba souhlas majitele.
VODOMERKA --- 13:35:24 2.2.2017
XL1: čistě fakticky. pokud jste v pronájmu, můžete dále pouze "podnajmout" :). se souhlasem pronajímatele (majitele)
XL1 --- 13:32:57 2.2.2017
Ví někdo jak je to s legálností pronájmu obecního bytu v Praze jeho části / přes airbnb- co je a nebo není k tomu potřeba aby to bylo po právní stánce OK ?
ADAMM --- 21:06:57 30.1.2017
ADAMM: chtěl bych tam udělat jeden večer warm-up, čili nějaké grilování... hledám tedy něco ideálně s bazénem, velkou zahradou, trochu posh. žádná techno-party, ale sousedi musí zvládnout, že tam bude zábava (cca 50 lidí, ale v klidu). případně kdybyste měli tipy na to, kde podobnou věc hledat jinde, budu taky rád.
ADAMM --- 21:05:18 30.1.2017
Můžu dotaz od znalejších? Organizuju jednu konferenci a napadlo mě, že bych pro speakery (když budou chtít - a podle toho, co mám za speakery, tak předpokládám, že většina do toho půjde) místo hotelu zajistil nějakou fakt pěknou vilu. Praha, září, cca 4 noci. Hledal jsem dnes Praha, 12+ lidí - a našel asi 100 bytů, včetně takových označených jako "party flat" - ale vila ani jedna (!!). Dělám něco blbě nebo se to prostě v Praze nepronajímá? A proboha proč?
VOY --- 18:14:15 28.12.2016
Mate nekdo tip na dobrou full servis agenturu co by se postarala o pronajem meho bytu v Praze? Zatim jsem v kontaktu s hosthelper.cz. Pokud by si nekdo chtel i treba jen do posty vymenit zkusenosti moc rad bych slysel jak to realne funguje kdyz je clovek v zahranici a nekdo mu to cele komplet managuje.
??? --- 12:33:57 16.11.2016
SUSMEN: sem zvedavej, jestli se ti to jeste pak vyplati, pokud pojedes koser.

http://www.policie.cz/clanek/hlaseni-pobytu-cizincu.aspx
Ubytovatel a jeho povinnosti
Ubytovatelem se rozumí každý, kdo poskytuje ubytování za úhradu nebo ubytovává více než 5 cizinců, s výjimkou případu, kdy lze ubytované cizince a ubytovatele považovat za osoby blízké.

Ubytováním se pro účely cizineckého zákona rozumí vztah založený smlouvou o ubytování, nájemní smlouvou, podnájemní smlouvou nebo smlouvou s obdobným obsahem.

Ubytovatel je povinen:

neprodleně policii oznámit úmrtí ubytovaného cizince,
umožnit policii vstup do míst, kde se může cizinec zdržovat, jde-li o místo užívané pro podnikání nebo provozování jiné hospodářské činnosti, pokud tímto vstupem nebude porušeno právo cizince na soukromí nebo rodinný život,
oznámit policii ubytování cizince,
zajistit cizinci ubytování, které není zjevně nepřiměřené úrovni ubytování poskytovaného ostatními ubytovateli v objektech obdobného určení v obci, popřípadě okresu nebo kraji. Srovnání úrovně ubytování se provádí zejména posouzením přiměřenosti počtu ubytovaných osob s přihlédnutím k zajištěným hygienickým podmínkám a k podlahové ploše místnosti pro ubytování, která musí činit nejméně
a) 8 m2, je-li ubytována jedna osoba,
b) 12,6 m2, jsou-li ubytovány dvě osoby; na každou další ubytovanou osobu se k podlahové ploše připočítává 5 m2,
cizinci na požádání vydat potvrzení o ubytování s uvedením jména, příjmení, ulice, místa a doby ubytování,
vést domovní knihu a na požádání policie ji předložit ke kontrole; při zahájení kontroly je povinen předložit domovní knihu obsahující údaje k cizincům ubytovaným v té době.
KERB --- 12:28:28 16.11.2016
BABBA: zajimavy info o EET