Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Hudební festivaly (převážně elektronické a převážně v Evropě)
YARIN
FESTIVALOVÁ EVROPA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JIMMI15 --- 10:10:36 20.9.2016
sry za spam, ale pro jistotu

Lunchmeat Festival 2016 Special Opening – The Well (Koreless / Emmanuel Biard)
25/10/2016

* Oficiální zahájení Lunchmeat Festivalu 2016
* Národní galerie v Praze – Klášter sv. Anežky české
* A/V kompozice představí fyzické vlastnosti zvuku, laserů a jednoho obřího zrcadla
* Tato show je součástí poslední tour tohoto projektu
* Přilehlé zahrady budou otevřeny již od 12.00

[ Lunchmeat Festival 2016 Special Opening / festivalfestival / 25.9.2016 / CR - Praha - Klášter sv. Aněžky české ]
https://www.facebook.com/events/1785105711731859/

[http://www.lunchmeat.cz/images/galerie/1473168958_special_opening__the_well/img00001.jpg]

[http://www.lunchmeat.cz/images/galerie/1473168958_special_opening__the_well/img00002.jpg]

[http://www.lunchmeat.cz/images/galerie/1473168958_special_opening__the_well/img00003.jpg]
SKUTRJOHNY --- 21:32:14 15.9.2016
Ještě pár postřehů z letošního Atonalu. Proti minulému roku, kdy jsem zvládl jen nedělní program, jsem to vzal tentokráte skoro zgruntu (krom středy). Jak nejsem zvyklý probdít tolik nocí za sebou, tak jsem měl trochu obavy, ale chce to jen doplňovat tekutiny a plánovat a plánovat a to včetně denního programu. Žádná věda.

První večer člověk žasne a neví kam dřív, ale jinak hudebně nic výrazného. Na These Hidden Hands jsem se těšil, ale minimálně půlka setu byla příliš vlezlá a tak jsem skončil v OHMu u minimalu. Cestou zpět jsem ještě hodil nohu přes nohu a vychutnal si malou "Space Odyssey" od Yuxi.Cao. Mika Vainio byl taková nesourodá sbírka dronu v zábalu ambientu a opět zklamání. Trocha exkluzivity na úkor kvality. Roly Porter výborný, ale ty stimulující světelné efekty jsem nějak zasklil. Opomněl jsem přimhouřit oko, jak nabádal titulek. V Krakově si je ale určitě, alespoň hudebně, zopakuji. Stálo to za to. Dole na Stage Null Raime nemastní neslaní, zato chytlaví a "pódiově rozvleklí"- bylo na co koukat. Prostitutes taneční, občas tuctový.

Pátek pro mě začal ambientně s Jonas Koop a neplánovaně ambientně s Drew McDowallem, u kterého jsem přeci jen čekal i nějakou tu živelnost a malinko industriálu. Nevím, možná i všechno bylo, jen mě to nezastihlo, protože jsem následně zatvrdl v Schaltzentrale. Tam se to (pro mě) nezvykle neslo v hodně hybném hypnotickém stavu, kdy to v nejeden moment znělo jako na Closer To The Edit od RH v té krásně osekané podobě techna. Jména mi unikly, tak kompenzuji alespoň malou neautorskou ilustrací Kangding Raye a Pauly Temple, kteří to ale nebyli. Ono se celkově vyplatí tohle místo občas navštívit a přesvědčit se, že zrovna nepřicházíte o nějaký ten "jam" někoho, koho byste rádi slyšeli. Line up se nezveřejňoval.

[http://p2.uloziste.com/fotky7/ve0b90ac69627929/23dfe35b19cf08ae.jpg]

JK Flesh nedávno vydal velice příjemné album:), tak jsem byl zvědavý, co ve spolupráci s ORPHX pod tím plátnem předvedou. Ta špetka industriálu, co mi chyběla u McDowalla tu byla plně vynahrazena a konečně jsem si mohl užít i nějaké to schmutzig techno. Mezi vystoupeními na Main Stage jsem občas odběhl do OHMu, kde hrál Mike Hentz v proměnlivé kvalitě setu a nebo lépe řečeno za mé proměnlivé nálady a chuti to či ono poslouchat. Myslím, že to byl zrovna on, kdo hrál i hodně "latino", což můj mozek odmítal a vždy odmítat bude. Ale zpět na hlavní. Úvod jsem nestihl, ale člověk alespoň vkročí přímo do rozvitého a nemusí se zdržovat v tuhle hodinu intrem:) Na vystoupení UF ala Kerridge vs OAKE jsem koukal jako na zjevení a za mého již podezřele pomalého vnímání podpořeného nemálo alkoholem jsem došel k závěru, že sleduji něco historického. Kombinace sedících a vlnících se lidí, kouře, občasných táhlých světel v kontrastu se stroboskopickou mašinérií a řevem OAKEho byla výbornou tečkou na hlavní a pozvánkou do podzemí. Stage Null jsem ten den trochu zanedbával a taky v tomhle případě se raději rychle přesunul do katakomb Tresoru, kde jsem hlavně dorazil mé plíce. Ať už se o nočním Berlíně říká cokoliv, pravdou je, že minimálně v Tresoru si na pár lidí šáhnete. Viditelnost 5%. Techno 100%.

UF2014Kerridge2015UF2016

Sobota a spousta času v OHMu. Střídaly se tam experimenty, minimal, techno a hlavně se tam vyskytla Pan Daijing s až avantgardním pojetím mnml. Teda občas. Ale jinak to bylo i tak dobré a zajímavé. Měl jsem tam svůj koutek, kde mi krásně vibrovalo tričko a nerad jsem ho opouštěl. OHM, krásný, malý, vydlážděný prostor, funkční, ale často narvaný.
Na hlavní jsem s Croatian Amor konečně zažil old school projekci na jakou jsem se těšil a asi nejlepší ambientní vystoupení, kde do hodně emotivních ploch vstupovala občas i rytmická sekce. Další psychadelická haluška. Nedá se říct, že bych se na Death In Vegas vyloženě těšil, ale byl jsem na ně zvědavý. Nakonec to byla nuda plná rázného, ale nezajímavého beatu a jak už to bývá v těchto případech, v průběhu jsem se vytratil, a tak jen možná zase něco nedoceňuji. Imaginary Softwoods si naopak vůbec nepamatuji, což je podezřelé, a tak jsem využil služeb Youtube. A ano, byl to standardní ambient, hodně dark, ale nijak nevybočující. Ostatně od tohoto momentu si toho nepamatuji víc a tak už sobotu uzavřu. K potěše pána z Imaginary označme oficiálně tento moment jako pohlcen precizně mířenou hudbou.

Je to hodně subjektivní, ale občas mě mrzela projekce a její až příliš častý nedozírný minimalismus bez efektu. Párkrát jsem nabyl dokonce i podezření, že nám servírují nějakou vatu. Vzhledem k potenciálu toho obřího plátna by nejednou Peder Mannerfelt zaplakal.

Nedělní program bývá omezený pouze na Main stage a OHM, kdy v druhém jmenovaném probíhala po půlnoci "closing party" s překvapením. Letos to byl třeba Objekt. No a všechno to odstartovali v šest na "nulté" The Chi Factory. Živý koncert plný instrumentů třech zapálených pánů na pomezí spirituálního ambientu a elektroniky s trochou improvizace. Občas mi to připomínalo FSOL v dobách Lifeforms. Čas ale letěl a tak se muselo zasáhnout a pod pohružkou smrti koncert ukončit. Neděle se liší i v tom, že na hlavní to více odsýpá a line up je pestřejší. Conrad Schnitzler jako Pyrolator se našel ve vodách techna, housu a experimentu. Jak moc bylo jeho živé vystoupení živé nechám na těch, kdo tam byli, a kteří věří víc svému oku. Nicméně oceňuji spíše vlastní tvorbu, třebaže divadelně pojatou, než technicky dobře odehraný dj set, takže za mě ok. Second Woman hodně bavili. Kdo má rád Autechre si přišel na své. A kdo má rád Pfadfinderei tak dvojnásob. Už mě celkem nudily ty sterilní vizuály, které tahle partička dělala pro Moderat. Naštěstí v tomhle případě to bylo sice hodně minimalistické, ale taky hodně dobré. Další psychařina. Další bod.
Poslední jméno, které jsem měl ve svém deníčku zvýrazněné, byli Porter Ricks. První třetina jejich minimal deep techna byla příliš přímočará a nijaká až mě to uspávalo, ale pak se to všechno zbortilo do abstraktnějších zvuků a postupů a invence nakonec zvítězila. Nevím proč, ale v tu chvíli jsem měl potřebu, ve hře světel a stínů, natáčet si 10 minut nohy. Přítelkyně to nakonec ocenila jako dostatečnou ilustraci mého rozpoložení. Mimochodem ten den jsem už nic ohnivého nepil a celý ho zasvětil v myšlenkách člověku, který bude zanedlouho vedle mě sedět v autobuse na cestě zpět do CZ, ale kterého jsem ještě neznal. Při pohledu na zakouřené prostory a vzpomínky na parný den věnovaný pěší tůře po městě, jsem ho upřímně litoval. Doslovnou třešničku při mé účasti obstaral svou laser show Robin Fox. Za zvuku cirkulárky a kmitajících světel jsem byl nucen již opustit areál a zamířit si to na ZOB am Funkturm, kde jsem trochu zaexhiboval na veřejných záchodcích, aby to neměl můj spolusedící přeci jen tak těžké.

Nejvíc špica:

Roly Porter, Porter Ricks, Orphx + JK Flesh, UF, Second Woman, Croatian Amor, Pan Daijing
YARIN --- 11:57:55 29.7.2016
ROBOTON: a hlavne jsem diky tomu probirani lajnapu zas objevil nejaky novy jmena, co jsem neznal, hlavne svedaky Gidge a pak kosmische italodisko haha
ROBOTON --- 11:48:17 29.7.2016
YARIN: jj to misto je genialni !
YARIN --- 11:44:44 29.7.2016
ROBOTON: jou! je na nastence, tenhle tejden jsem ho predstavoval, hlavne ta lokace je TOP
ROBOTON --- 11:35:44 29.7.2016
hodne zajimavej festak ve Svedsku
Into the Valley
http://www.intothevalley.se/itv/

Adulla Rashim, Abelle, Axel Boman, Baba Stiltz, Bella Sarris, Ben Klock, Ben UFO, Bicep, Daniele Baldelli, Dixon, Dj Clea, Dorisburg, Ellen Allien, Four Tet (live), George Fitzerald, Gerd Janson , Gidge, ,aidl & Lindstrøm , Hunee Jamie Principle Janina , Johanna Schneider, John Talabot , Joy Orbison, Kerri Chandler, Kim Ann Foxman, Kink, Kornél Kovàcs, La Fleur, Levon Vincent, Majkel, Marcel Dettmann, Martin Kling, Maya Lourenço , Mirja , Move D , Nastia, Nils Schéle, Nina Kraviz, Olof Uhlin, Omar S, Paranoid London, Per Hammar, Prins Thomas, Raresh, Ricardo Villalobos, Rollerboys, Roman Flügel, Rødhåd, Sonja Moonear, , Tama Sumo, The Black Madonna, tINI, Tornado Wallace, Young Marco, Zip

MIKEH --- 21:43:29 28.7.2016
Mame navic jeden listek na Nachtdigital vcetne odvozu z Prahy, kdyztak posta.
ROBOTON --- 15:15:23 12.7.2016
my nakonec na tenhle festak s bandou:
3000GRAD FESTIVAL 2016
http://www.3000-festival.de/
az se vratim podam report :)
TANTRICK --- 16:23:59 27.6.2016
S kamarádem jedeme autem na Samsara Festival k Balatonu do Maďarska (http://samsarafestival.eu). Je to psytrance chillout hudební festival, kde jsou přes den workshopy jógy, meditace apod. Vyjedeme 6.7. ráno a zpátky vyrazíme 11.7. taky ráno. Máme dvě místa volná. Můžu zajistit jednu vstupenku za předprodejní cenu 88 EUR. Možná se časem objeví ještě další. Normální cena teď 133 EUR. Chcete se někdo přidat?
FAEKAL --- 11:48:50 22.6.2016
Nevite nekdo jestli na Freqs of Nature byva zvykem nekde avizovat casovy lineup? Chteli bysme tam jet jen na jeden den a potrebuju vedet kdy co hraje ...