Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Píšeme plnicím perem
LYKANTROP

Máme je rádi. Někteří je sbíráme, nebo jen občas neodoláme a nějaké si koupíme. Pak si je fotíme, ukazujeme si je, klábosíme o nich, pečujeme o ně, kupujeme jim inkousty, mícháme jim inkousty, pak je od nich zase čistíme, čistíme si prsty od inkoustu, pusu od inkoustu, čistíme si uši a nosy od inkoustu. Rozebíráme je, pak je zase skládáme, chodíme s nima spát, probouzíme se s nima, ale hlavně ... hlavně s nima píšeme.

"Propisky jsou na vyplňování formulářů" -- Graham Greene

Pravidla jsou zatím jednoduchá: No Caps, No Spam, No Flame.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 15:29:54 30.11.2016
FRAKIRA: Opravdu nevidím důvod, proč v dnešní době trvat na plnicím peru. ..... No, trvat se na tom nemusí, to je jasné, ale ten kdo píše plnícím perem se naučí psát "lehkou rukou". Tornado, Stabillo Easy a další - u těch tlačení nevadí. takže pak je písmo proryté až na druhou stranu papíru. Tohle s plnícím perem dělat nejde. No a plus správný sklon a držení ruky, když člověk drží plnicí pero špatně, tak pero nepíše. Nebo píše blbě.
Když se naučí psát plnícím perem, tak pak netlačí ani na propisku.

Mě je celkem fuk čím je ve škole učí psát, ať to klidně rejpou pazourkem do kamenných destiček :-) my se ve škole učili psát napřed tužkou a pak plnícím perem (tam kam chodí naše malá je to stejné). Mě to psát naučilo a vášeň pro plnící pera mě drží dodnes a naše malá má taky raději plnící pero, už má dvě vlastní pera a dva Parkery (Jotter a Vector) co má po mě. Akorát jsem jí tam dal M hroty, místo F, co na Parkerech používám já (na Lamy a Waterman perech používám EF)

A teď mě otravuje, že jí mám koupit bombičky do Faber-Castellu, že má jenom jednu náhradní :-)
FRAKIRA --- 9:34:19 30.11.2016
???: Moje "velká" (třeťačka) používá stabilo easy, pelikan twist nebo griffix (momentálně třetí stupeň z toho 4-krokového učícího systému a asi na čtvrtý nepřejdeme). Plnící je jen ten pelikan twist a už i ten u nás přestali prodávat jako plnicí a prodávají verzi s tuhou (nedívala jsem se, jestli se vyrábějí obě verze, nebo už jen ta novější), jako mají ta zbylá pera. Neřeším - s těmi pery má správný úchop tak jako tak a myslím, že hlavní důvod, proč psali prvňáci plnicím perem je právě to, že je u nich důležitý úchop a sklon držení.
Jinak mám pocit, že Verunka má plnicí pero jako jediná ve třídě (je jí to jedno - máma píše plnicím, tak může klidně taky).

Kája (prvňačka) dostala předevčírem ve škole slavnostně tornado (voňavé :-D) a vyměnit ho můžeme, ale ona z něj má strašnou radost a celá třída bude mít stejné, tak jí ho asi nechám.

Opravdu nevidím důvod, proč v dnešní době trvat na plnicím peru.
??? --- 15:05:03 29.11.2016
jj, naše malá ve škole (1 třída) naštěstí taky píše plnícím perem. Učitelka zamítla Stabilo Easy, takže naše malá teď píše LAMY ABC a střídá to s FABER-CASTELL SCRIBOLINO .... a kupodivu ji to strašně baví, prý lepší než tím Stabilem :-)

[https://www.lamy.com/produktdaten/content/e34/e35/e36/LAMY_010_LAMY_abc_red_FH_image_eng.png]
[https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/b17/b171c8ed701012e6714bad81170365c1.jpg]

tohle je to Stabilo Easy
[http://www.vyukoveprogramy.com/pictures/792833.jpg]
NTR23 --- 17:31:03 28.11.2016
Zatímco u první dcery učitelka prosazovala v první třídě tornádo, tak u druhé dcery (jiná škola) trvá na plnicím. A já jásám.
VLCACKA --- 16:57:52 12.10.2016
NTR23: Testovala jsem, boží prcek, ale to šroubování...
VLCACKA --- 16:26:28 28.12.2015
Tak jsem dostala k Vánocům Sagittu z 50. let a Centropen z 60. let. Sagitta bude potřebovat drobné opravy, Centropen píše fanfárově.
VLCACKA --- 13:03:07 21.12.2015
ALDARION: No, je to na tuš, ta je hustší, než inkoust, tak by to snad nemuselo tak moc plakat. Ale u jiných kaligrafických pomůcek jsem četla, že se to musí pravidelně čistit, jinak to zatvrdne.
ALDARION --- 10:30:27 21.12.2015
Tak jsem náhodně potkal tohle fórum, kliknul na nějaký odkaz, kliknul na odkaz u odkazu... ;) http://www.penshop.cz/brushpen-sailor-1911-2-bombicky/dp-13024/
Ohó! Ohó!
Nevíte o někom, kdo takovou věc v reálu používá? Kapesní plnicí kaligrafický štětec je šílenost, kterou mám tendence nutně potřebovat. ;D Ale napadá mne tisíc a jeden důvod, proč to ve skutečnosti nemusí moc dobře fungovat - že ve skutečnosti i při opatrém přenášení bude štětinami sáknout spousta tuše, že štětiny brzy odejdou, a zbytečně utratím tisícovku za něco, co bude ve skutečnosti nepoužitelné...
VLCACKA --- 10:13:19 21.12.2015
Ahoj a dobrý den, jsem moc ráda, že jsem našla skupinu nadšenců okolo plnicích per. Já jsem začala ca. v dubnu levnými čínami přes levná pera, co jsou tu k dostání až k ne moc levným starožitným perům. :-) Nejvíce holduji inkoustům Diamine a píšu buď do notesu Oxford, nebo Paperblanks.