Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Kupujeme a prodáváme nemovitosti
KROMANON
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AREX --- 10:00:30 14.9.2020
Vtipné. Z RK Sting se mi ozvali po teď po dvou týdnech, ze pry je ted strasne moc prodeju a "nestihaji" ... whatever :) Rekl jsem jim na rovinu ze na inzerci jsem uz domluveny s jinou RK, takze pripada v uvahu jedine primy odkup. Moc to neznelo, ze by ho to fascinovalo, takze si od toho nic neslibuju :)
CUKI --- 15:31:03 8.9.2020
AREX: Ne pokud nezajistí ne. Ale pokud by jsi prodal sám tak jim tu provizi dát musíš.
Oni potřebují nějaké portfolio toho co prodávají, takže vezmou vesměs vše.
AREX --- 14:20:16 8.9.2020
CUKI: Nechápu tu logiku. Pokud jím prodej garáže nestojí za to, tak proč se ozývají když dám inzerát na bazos.cz? Ledaže je v tom fakt zakopaný pes, že budou chtít po mě provizi i když mi nezajistí prodej. Pak bych to docela chápal :) Budu rád, když mi to někdo vyvrátí, že to tak je, ale ta smlouva na mě působí právě tak.
CUKI --- 13:35:50 8.9.2020
AREX: Už vidím jak tam poletí ten makléř kvůli garáži, když bude řešit ten den několik mnohem výnosnějších kšeftů :-) Zrovna od MM čekám už třetí týden na to až se mi ozve...
AREX --- 12:56:10 8.9.2020
CUKI: To zase vím, že když už jím to dám, tak to prostě pustím z hlavy a nechám to na nich a určitě nebudu shánět někoho sám. Spíš mi tam jde o tu podivnou formulaci, kterou chápu tak, že ani nemusí ten prodej dopadnout a přesto budou chtít provizi?

Já teď hlavně řeším spoustu osobních i pracovních věcí. Nechci do toho ještě míchat smlouvání se zájemci. A dovedu si klidně představit, že mi někdo řekne, že to bere. Pojedu tam a dotyčný usoudí, že se mu nelíbí lokalita nebo flek na zdi a co já s tím udělám. Zbytečně tím akorát zabiju čas.
CUKI --- 12:45:18 8.9.2020
AREX: Pokud uzavřeš jinde, musíš provizi zaplatit té realitce tak jako tak. Většinou se uzavírá na 3měsíce. A pak se prodlužuje a nebo se mění podmínky.
Prodávat garáž přes realitku je fakt nesmysl. navíc tam nemusíš osobně po každé jezdit. Co na té garáži uvidí?
AREX --- 12:33:41 8.9.2020
Vyžádal jsem si od MM ať mi pošlou smlouvu, kterou s nimi budu podepisovat. Jestli tomu rozumím správně, tak je to právě exkluzivní smlouva a nemůžu oslovit jinou RK? Celkově mi připadá takové hodně právnické zakličkované, např. hned na začátku, že se zavazuju zaplatit provizi za "příležitost" ke kupní smlouvě. Nic o tom, že musí dojít k samotnému prodeji?

Možná to zbytečně pitvám, ale jsem prostě na tyhle věci opatrný.

AREX --- 21:44:47 7.9.2020
KROMANON: Děkuji. Zatím to nebudu hrotit. Za týden to předám do MM a uvidíme co dovedou. Jak už jsem psal, je mi jedno jestli si tam narazí cenu navíc pro sebe pokud mě dají těch 450 co chci.

Ono s tím hledáním kupce na vlastní pěst je to komplikované v tom, že nebydlím v Praze. To znamená, že bych kvůli každému kupci tam musel jet aby se podíval na tu nezajímavou kostku a pak mi řekl, že to nechce. To je strašně moc promrhaného času pro mě. To fakt radši ať si to řeší ta RK, která na to má lidi.

Ze Stingu se už nikdo neozval, tak jsem to dál neřešil.
KROMANON --- 21:14:35 7.9.2020
AREX: z pozice makléře:
Gaáž je relativně malý obnos a vlastně se tam (snad) nedá moc pokazit. Asi bych se nebál to prodat sám. Budeš se muset vypořádat s hordou RK.

Pokud ti nevadí dát +- 50 RK, tak si vyber prostě slušného makléře, nepodstatno na společnosti. Pro Prahu ti jich doporučím klidně několik. I

MO slušnej makléř bez smlouvy pracovat nebude a ani dneska dle zákona nemůže.

Zkušenost se STING mám z místního trhu: hodně velká byrokracie při výkupu, extrémní nátlak, požadavky hromad různých lustrací. Spousta makléřů to tady snese a nakonec to dopadne, STING vždy zaplatí. U nás obchod nedopadl, protože to už bylo za hranou a zákaznice se zlomila a dál se s nimi odmítla bavit. Tím to nehaním, ale obrnil bych se trpělivostí. Skoro mám pocit, že se STING vyloženě transformoval na výkup a přímý prodej dělá minimálně.
WARBABY8 --- 18:59:20 3.9.2020
AREX: já dával nemovitost na bezrealitky a k tomu veřejně kontakt. Ozvala se řada realitek a chtěli exkluzivitu. Jasně jsem jim řekl že jí nedám dokud nepřijdou s konkrétním zákazníkem. A do měsíce bylo prodáno.