Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
GPS sports tracking, ENDOMONDO, RUNKEEPER, SPORTS TRACKER, STRAVA, GARMIN CONNECT a další.. Smartphone X Sporttester
RESCAPE
Diskuze o stále oblíbenějším zaznamenávání sportovních aktivit pomocí GPS nebo chytrého telefonu s GPS modulem. Srovnávání dostupných aplikací a webových rozhraní, co nám nabízejí a co nám naopak nenabízejí.

[https://dl.dropbox.com/u/9283029/F%C3%B3rum%20pics/nyx/084-sport_gadget.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MINER --- 13:40:55 2.12.2016
Glonas mám zapnutý. Recording mám smart, ale to má vliv jen na záznam, ne na gps a zobrazení. To je zapnuté pořád.

To tempo ujede na desítky vteřin. Je to přirozený důsledek nepřesností gps. Garmin to neřeší, nesnaží se to korigovat, Suunto ano, v tom je ten rozdíl. Polar V800 má zase extrémně přesnou gps. Nejlepší na trhu, byť jsou to už pořádně staré hodinky.
NIXX --- 13:29:25 2.12.2016
MINER: jen mě napadá - máš v nastavení Settings/System/Data Recording nastavený "Smart" nebo "Every Second"? Možná by s tím tempem mohlo pomoct zaznamenávání každou sekundu. A co GLONASS? Má nějakej vliv, když je zaplej nebo vyplej?
NIXX --- 12:14:45 2.12.2016
MINER: tak to pak OK. Že bych si stáhl SDK? :-)
MINER --- 12:13:08 2.12.2016
NIXX: rozlišení toho obrázku je 1:1 na Fenix 3 pixel na pixel. Ta malá čísla moc při běhu nepotřebuješ. Když běžíš interval, focusuješ se na ten interval. Proto jsou tak malá, je to jenom pro kontext. Když neběžíš interval, tak ta malá ani nejsou potřeba.
NIXX --- 12:01:42 2.12.2016
MINER: to UI je fakt pěkný, jen se bojím, že F3 nemají takový rozlišení, aby ten malej text takhle vykreslily. A asi by se ty malinký čísla za běhu blbě četly. Ale ten ukazatel tepovky a intervalu je fajn :)
MINER --- 11:39:27 2.12.2016
NIXX: Taky jsem koukal na ty Suunto Spartan Ultra, ale nevypadá to, že by to byly hotové. Jinak už to moc nesleduju. Mám co mám, tak s tím běhám.

Průměrné tempo by mi taky stačilo, kdyby to ukazovalo, jestli je aktuální pod nebo nad ním.

To UI Garmina mě naštvalo natolik, (dokud jsem na ty hodinky ještě nerezignoval), že jsem se pokusil nadesignovat vlastní (pokud by tu byl nějaký programátor:).

[//i.nyx.cz/files/00/00/16/38/1638705_dfae5c54d3c4dfb3ae12.png?name=running.png]
NIXX --- 10:13:01 2.12.2016
MINER: hmm, nesouhlasím, ale to je jedno...
Je to asi daný tím, že nemám HR verzi s optickým snímačem, protože mi pás přijde lepší (třeba teď v zimě by mi optika byla k ničemu, když mám hodinky přes rukáv a navíc bych přišel o Running Dynamics). Přesné aktuální tempo jen s GPS mě ani nenapadlo očekávat. Stačí mi průměrné tempo intervalu a jinak footpod.
Taky jsem nedal ranec za safírový sklíčko a vzal oděruvzdornou stříbrnou variantu... (navíc z druhý ruhy v záruce za super cenu).
Proto se asi naše názory na F3 tolik rozchází - každej na to koukáme z jiný strany...
BTW. Jsou teda nějaký hodinky, který tě po všech stránkách uspokojily? Ambit3? V800?
Já s nákupem hodinek čekal jak se vyvine situace se Suunto Spartan Ultra, ale zatím to vypadá na předražený nedodělek... možná to za rok nebo dva budou dobrý hodinky, ale kdo ví. Navíc stojí fakt majlant.
MAESTRO_007 --- 9:48:59 2.12.2016
takze na obycejne behani kdy mi jde hlavne o prumerne tempo a na ruzne outdoor aktivity jsou vlastne ty Fenix 2 docela ok :) (z bazaru)
MINER --- 23:30:03 1.12.2016
MINER: abych nebyl nespravedlivý, na píču jsou F3 na běhání. Na Outdoor sporty a biking, kde tě nezajímá tepovka a tempo, jsou docela dobré. Výdrž baterky je dobrá a GPS přesnost dostatečná.
MINER --- 23:07:12 1.12.2016
NIXX: I u starších je lepší. Scosche i TomTom. Garmin to podělal. Jejich ORHM je k ničemu, nespolehlivé, nikdy nevíš, jestli je chyba 10 nebo 20 bpm. Kdybych to věděl, tak to nekupuju.
Scosche jde používat i na trénink, chytí splehlivě i intervaly.

Tempo prý umí spolehlivě Suunto i Polar V800.
Je to o hodnotách firmy. Garmin túní marketingové specifikace, ale jeho hodinky jsou podprůměrné, byť na první pohled hezké.

Datové pole se zónou je lepší pro orientaci, rychlejší percepce. Jasně, že se bez toho dá obejít, ale konkurence je lepší. Výrazně. Aplikace na Connect IQ dělaj amatéři, bez designových zkušeností, všechny jsou ošklivé, nepřehledné a moc nefungují. Fakt jsem se snažil hledat. Nejméně ošklivé a nejvíce přehledné je asi toto, ale nefunguje to s intervaly, a neumí pauzu.

Stříbrná verze se nedělala s OHRM a safírovým sklíčkem (minimálně v době, kdy jsem to kupoval, pokud se teď dělá).

Spoustě lidí F3 uričtě vyhovují. Na pořádné běhání ti stačí mnohem míň, jen foodpod a sport tester i bez gps. Gps hodinky nejsou o namakanosti běžce. Je to o svobodě nemít hromadu hejblátek. Ale sport tester, který špatně měří tepovku a tempo není dobrá investice, i když je zabalený v titanu.
Můj názor je, že jsou F3 na píču, protože se rozchází očekávání, které buduje jejich marketing se skutečnou kvalitou roduktu.
Nemám problém, že má někdo jiný názor.