Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Tinitus - komu hučí v palici?.:) - rady, prevence, co s tim?
VANJA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PROTEKTIK --- 15:45:09 11.10.2016
Zdravim.. objevil jsem tohle aditko až teď, tak sry jestli budu opakovat něco co už to 100x zaznělo:) Ale přihodim k dobru mojí zkušenost...

U mě začalo stálý pískání v uchu po jednom mejdanu. Dočet jsem se, že s tím v podstatě nikdo nic dělat neumí (pokud neni příčinou krční páteř nebo tak něco). Měl jsem celkem jasno, kde je příčina, takže jsem si zašel k doktorovi pro potvrzení, že se nejedná o žádnej větší průser na mozku a skutečně to mam z hlasitýho poslechu. Doktorka mi to potvrdila a já za rok na to na ucho, kde mi píská, ohluch, shodou okolností taky po mejdanu:) Ukázalo se, že mam nádor na zvukovym nervu a s hlasitym poslechem to vůbec nemá co dělat. Dneska jsem po operaci, na jedno ucho neslyšim a píská mi v něm pořád:D

Měl jsem období, kdy mě to pískání hodně sralo, zejména při usínání.. dneska nemám nejmenší problém, někdy si na to vzpomenu, ale žádný drama to neni (a to mi stále píská docela dost, jednou to na audiu měřili). Nejlepší rada, kterou jsem dostal, je vytěsnit to, nemyslet na to.. nic lepšího prej stejně neexistuje:) ...a funguje to..
SHI --- 21:19:27 6.9.2016

snad nebylo, filtr mlci
Rozhovor s MUDr. Jitkou Vydrovou – Tinnitus aneb Ďábel hovoří | Gong
http://www.gong.cz/rozhovor-s-mudr-jitkou-vydrovou-tinnitus-aneb-dabel-hovori/2010/06/27
VANJA --- 13:13:12 1.6.2016
tak jednak ty etymotic, adruhak jsem pri googlovani narazil i na todleto, kde maj jakoze naky s filtrem od jiny firmy. http://www.auris-audio.cz/spunty-do-usi-pro-muzikanty

nicmene jako 20 dB je uz na poslouchani naky muziky docela velkej utlum, a z my zkusenosti, to se sluchatkama nikdy nebude mit ty "koule" jako bez. Ja si na to nikdy, z hlediska kvality poslechu hudby, poradne nezvykl. z tohoto duvodu pouzivam do customů filtry - 9dB.
MARIHAI --- 9:52:00 1.6.2016
vybral bych si něco od etymotic podle toho kolik za ně chceš utratit
http://www.etymotic.com/consumer/hearing-protection.html

mám ty ER20 a sem nasranej pokaždý když si je zapomenu :)
BABB --- 8:57:20 1.6.2016
Čus, můžete mi někdo doporučit nějaký slušný špunty do uší? dík...
FIDO_LETI_DOMU --- 0:52:47 14.4.2016
Report:

Tak jsem tak zjistil, že mám tinitus celý život nebo alespoň co si pamatuji. Když jsem byl malý, asi ho nebylo tolik, ale taky si pamatuji, jak jsem ulehával a v uších mi šuměnlo někdy a bylo to zvláštní. Někdy je i dost hlasitý, že třeba drobné zvuky z okolí neslyším, ale nikdy mi to nějak nevadilo, přišlo mi to přirozené. Až když jsem se o tom dočetl teď před měsícem a zkoumám to teď a snažím se to modulovat. Asi týden mi začal být protivný a začal jsem se toho pomalu děsit, až jsem se zase uklidnil, že ho mám vlastně celý život nebo aspoń léta letoucí a nikdy mi to nevadilo.

Btw, co teď tady píše RETICULI, tak pozoruju už nějakou dobu, že hlasitost a nápor toho šumění má návaznost na to, jak v práci při dvanáctkách sedím. Krk mám trochu předsazený, takže jo dost možná.


Co pomáhá (třeba bude někomu nápomocno):

- cca na minutu to dokáže až uplně ztichnout po masírování konečky prstů oblasti hned za ušima. Taktéž natahování kůže a masírování na straně hlavy nad a za ušima.
- masírování přechodu hlavy v krk a na šíji. Uvolňování svalů v té oblasti
- mentální technika na uvolňování oblastí v těle. Používám ji na cokoliv od svalů, přes vnitřnosti až po pocity uvnitř. Je dost účinná, dokážu si s ní třeba spravit bouřlivé trávení v řádu desítek sekund. Tady to asi nikomu nevysvětlím konkrétně, alebrž jsem na ni přišel sám, ale pro jednoduchost, prostě uvolňování se. To zřejmě všeobecně dokáže zmírnit až skoro odejít hučení/šumění na minimum a na znatelně delší dobu.

V zásadě napětí a stress svalový i duševní projevy zmohutňuje a někdy se tinitus (či co to je) zajede nahlas do čehosi jako automodu, kdy to tam pere o stošest jakoby to byl nějaký důvod v předhánění se s něčím - a je potřeba ho "vyhodit z konceptu" tím uvolněním. Pak se "uklidní" a zmírní, občas i na skoro neslyšitelnou hranici. Všeobecně se s tím dá docela pracovat. Kol a kolem se na tom dá vytěžit naučení se práce s psychikou, kdyby to někdo chtěl brát optimistickým způsobem. Protože jo, dost mě to teď v poslední době učí jak zacházet s nitrem.

Jednou se mi povedlo udělat něco hodně zvláštního, nějak jsem si vizualizací a manipulací bůhvíčehočijakéemoce dokázal přestavit odstřihnutí "napojení konců zvuků" - jo zní to přesně tak divně, jak to bylo divné. Nevím přesně k čemu napojení, ale jakoby zvukové projevy byly tak trochu tyčka či jindy kruh či jiný tvar a dají se nechat představit, či spíš vycítit, a měly nějaké "konce" a ty jde od "něčeho" odstřihnout. Tinitus jsem uspěšně na minuty uplně vypnul. Pak jsem zapomněl, jak jsem to udělal a co si při tom představoval přesně a zatím už to neumím zopakovat.
RETICULI --- 16:21:25 31.3.2016
Doktorce jsem rekl ze betaserc je k nicemu, rekla me ze mam nalez na krcni pateri a ze at se soustredim na to, a at hledim chodit na masaze. Zeptal jsem se na fer, jestli je tam sance ze to piskat nebude, neni... Lecit se mam, i kdyz to vylecit nejde. Nekdo tomu rika paradox.
DIET --- 23:17:31 28.2.2016
a jak je to teda s tinnitem z hudby? je vzdy s tim spojena i ztrata sluchu, nebo nemusi? se mi nejak nedari najit nikde

jinak, ve spanelsku jsem dostal "nimodipin", ale vse furt pri starym..
RETICULI --- 20:22:52 22.2.2016
Aby by jasno, kratkodobe piskani v usich kdykoliv ve dne, ktere odezni do 2 minut neni nic jineho nez vysoky tlak, nahle zvyseni, ktere sa tak pak manifestuje.
RETICULI --- 20:21:53 22.2.2016
TOTAL_MANGEL: Souvislost akurat s DJ Zinc-em