Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Tinitus - komu hučí v palici?.:) - rady, prevence, co s tim?
VANJA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PROTEKTIK --- 11:51:46 19.1.2018
VANJA: dooperovat nad ucho knob na fázovej posun :D Asi to bude blbost krz to sfázování, ale čistě teoreticky by to asi fungovat mohlo, ne?

Každopádně tak jak to vysvětluješ to smysl dává a jako terapie to asi bude účinný..
VANJA --- 11:40:17 19.1.2018
TOTAL_MANGEL: ty programy na implementaci tinitovy frekvence, nemas nakej link? na tom odkazu se generuje jen šum, neexistuje něco treba jen na pískání?
VANJA --- 11:34:41 19.1.2018
uvaha o zvuku v protifázi je nesmysl :) nedovedu si predstavit, jak by se to jako mělo sfázovat :D
spis to funguje tak, ze tim ze tu frekvenci stále slyšíš, tak ji mozek po čase začne vytěsňovat. Vlastně to je něco jako opak toho jak to mohlo být spůsobené, kdy si mozek začal generovat jistou frekvenci sám například při dočasném poškození sluchu...
PROTEKTIK --- 10:49:19 19.1.2018
Každopádně platí to, že vždy když zakopnu o tuhle diskuzi, tak mě to pískání začně na chvili zase obtěžovat, mozek si připomene, že to věc tam pořád je... to je na unbook:D
PROTEKTIK --- 10:46:03 19.1.2018
TOTAL_MANGEL: jestli tomu rozumim správně, tak pointa je, že si do ucha pošlu zvuk o stejný frekvenci, jako mi píská/šumí, ale v protifázy, tzn. danej zvuk by se měl navzájem vyrušit. Podobný úvahy mě napadali hned jak mi začalo konstantě pískat. Ale je to skutečně tak? Když je to pískání generovaný někde za tim pomyslnym a/d převodníkem v uchu:) A dalo by se to nazývat terapie, když by to fungovalo jen po čas toho poslechu..?
TOTAL_MANGEL --- 0:11:54 19.1.2018
SAKRA: fontnánka je imho málo. Mě osobně by spíš štvala. Jak už jsem tu psal, jde o to, že tříštící se voda vydává širokospektrální šum, takže větší šance, že ti vyneguje tvojí tinitovou frekvenci.
Ta se btw. dá poměrně jednoduše změřit. Až tak učiníš, tak jsou různé programy, kterýma proženež svoje oblíbené mp3 a oni ti do nich implementují tvojí tinitovou frekvenci, takže provádíš tuto "terapii" během toho, co posloucháš svoje oblibené věci...

dobrá stránka, já bych se tedy rozhodně odpíchnul od
The Ultimate White Noise Generator • Design Your Own Color
https://mynoise.net/NoiseMachines/whiteNoiseGenerator.php
SAKRA --- 18:25:35 18.1.2018
Ahoj hučáci :)
Já mám tinitus asi tři roky, příčinou byla "špička" ve zvuku na párty. Všichni se chytli za uši já také, avšak od té doby mě začalo provázet pískání. Absolvovala jsem běžné kolečko vyšetření a velmi rychle jsem se raději začala s tinitem kamarádit. Smířit se je vskutku nejlepší. Jela jsem takovou myšlenku jako že je to zvuk speciálně jen pro mě, stále se mnou, prostě nechtěnej kámoš.
Jsem také od muziky, pořídila jsem si zvukařské špunty a nedám na ně dopustit. Když zvuk není moc nahlas a nebo "netlačí" dám to i bez špuntů a bez následků.
Asi po půl roce, zmizelo pískání, zůstal jen šum, někdy lepší, někdy horší.
Znáte také to, že když zůstane jen to lehké šumění, že přemýšlíte jaké to vlastně bylo dříve? Jako jestli to slabé šumění vlastně člověk neslyšel vždy, teď že jen ví že ho slyší?
Za mě tedy vlastně docela happy end.

Jistě vím, že již vždy budu citlivější na uši, mám potřebu na ně myslet, chránit je a vím že jsou mou achillovou patou.
Teď zrovna prožívám nějaké zhoršení a občas si pouštím generátor deště (https://mynoise.net/) a nejraději mám zurčení vody. Po nějaké době poslechu jsem si všimla, že fakt umí i tinitus "vypnout", ucho se nějak přeladí bo co.
Nemáte někdo zkušenost s vodní fontánkou do bytu?
LOBOOMF --- 13:55:32 6.1.2018
[ LoBovy básničky / divadlo / 19.1.2018 / CR - Jihocesky kraj - Pí 3.141 Písek ]

Pokud budete míti kdokoli zájem, přijďte se podívat do Královského města Písku do krásného podniku jménem Pí 3.141 =X-)
VANJA --- 10:34:02 2.1.2018
13 muzikantov s tinnitusom | Frontman.cz
http://frontman.cz/13-muzikantov-s-tinnitusom
NOPOLICE --- 16:18:10 30.11.2017
KAIRRA: Mně píská už nějakejch 6? let a úplně jsem si na to zvyknul, nebo se to spíš upozadilo, přestal jsem na to myslet. S hudbou (djing) jsem na nějakou dobu úplně seknul, na mejdany nechodil. Pak jsem zase chodit začal, se špuntama, dával si bacha. Teď nedávno, při hraní na malý soukromý akci mám pocit, že se to zhoršilo (měl jsem asi špatně nasměrovanej odposlech nebo nahlas sluchátka). Ale možná, že jsem se jen vystresoval, protože to co mám není nic, co bych neznal. Nejhorší je to, když málo spím nebo mám z něčeho stres (to je jedno s druhým).
Někdy je to ráno horší a odpoledne o tom zase nevím. Na dnešek jsem málo spal a vím o tom celý den. Taky se jako ty v tom snažím hledat nějakou pravidelnost, ale myslím si, že nejvíc je to dílem stresu a strachu z toho zvuku. Když se na to dívám zpětně, možná by dost pomohl přes rok na Novým Zélandu a cestách, ne cesty sami o sobě, ale to že jsem pod vlivem spousty vjemů na to přestal myslet. Prý dost pomáhá meditace, naučit mozek, že to je v pohodě. Zaujala mě tady ta knížka, asi si jí pořídím, lidi si jí dost chválí, že jim pomohla to zvládat.
https://www.amazon.com/.../ref=sr_1_1?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1512054813&sr=1-1&keywords=tinnitus
FUZZSTORTION: po jak dlouhý době si tam šel? já to tehdy před těmi 6 lety zkoušel a nepomohlo. Teď bych to klidně zkusil zas, ale nevím jestli to má cenu...