Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
NOZ - Nový občanský zákoník z. č. 89/2012 Sb. - teorie, praxe a diskuse k témuž
KIE
GHOSTSTALKER --- --- 19:35:54 26.3.2014:

 Me to svym zpusobem bavi, konecne se o tom pravu da diskutovat a neni to jen o tom, co rika komentar X a judikat Y. Navic ta radost, kdyz ti treba katastr nebo rejstrik poprve zapisi neco, co na prvni pohled vypada, ze zapsat nejde, a potvrdi ti tak (aspon docasne:) spravnost tveho vykladu (ktery je z tve hlavy a ne z komentare, judikatu ci predchozi praxe prislusneho organu)...

Plus je spoustu prace. A jeste se nam nastesti nestalo (tuk tuk), aby nam kvuli NOZ padla transakce.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Expresní výtah do pekla odjíždí 1. ledna 2014

Máte názor, nejlépe právní názor - tak sem s ním. Postřehy z teorie, praxe, komentářů a později snad i judikatury.


Schválené znění: http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=6&CT=362&CT1=0&v=PZ
Legislativní proces zde: http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=6&t=362

Taktéž zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích
a zákon č. 91/2012 Sb., o mezinárodním právu soukromém.

Komunitní portál o NOZ - https://www.obczan.cz/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GHOSTSTALKER --- 22:20:32 10.3.2016
???: Pozemek pod budovou by měl být primarně společnou části, spojenou s jednotkami. SVJ ho nicméně teoreticky může vlastnit také. (U staveb, které jsou součástí pozemků, to samozřejmě nejde)
??? --- 22:08:04 10.3.2016
Dovolila bych si dotaz: Může být SVJ výlučným vlastníkem pozemku pod budovou?

Vím, že existuje nějaký starší judikát, podle kterého může SVJ vlastnit pozemek přiléhající k budově, na kterém je parkoviště sloužící potřebám obyvatelů domu, ale zajímalo by mě, jaká je praxe po roce 2014, zda to katastry zapisují.

Děkuji.
GHOSTSTALKER --- 18:39:04 18.11.2015
STEVENH:
???: A § 8 zakona o verejnych rejstricich.
??? --- 17:00:52 18.11.2015
STEVENH: §120 a §121 NOZ
STEVENH --- 16:52:20 18.11.2015
Mohl bych se zkusit zeptat ještě tady: Kam se poděl po rekodifikaci bývalý §29 ObchZ, rozvádějící dobrou víru v zápís v OR? Ani v ZOK ani v zákoně o veřejných rejstřících PO a FO ho nějak nemůžu najít.
MYS_USATA --- 14:37:06 14.10.2015
GHOSTSTALKER: Děkuju :)
GHOSTSTALKER --- 13:49:02 14.10.2015
MYS_USATA:
MYS_USATA:
1) Pokud zemre 1. syn a zena soucasne nebo 1. syn zemre drive nez zena, dedi po zene 2. syn a syn 1. syna.
2) Pokud zemre 1. syn po zene, dedi po zene 1. syn a 2. syn, syn 1. syna nasledne dedi po 1. synovi.
MYS_USATA --- 13:34:07 14.10.2015
GHOSTSTALKER: Jsem trochu natvrdlá: Pokud zemře první syn dříve než žena, jsou po ženě dva dědicové - její druhý syn a vnuk po prvním synovi?
MYS_USATA --- 13:08:26 14.10.2015
Dotaz k dědictví: Žena má dva syny a každý z těchto synů má také syna. Žena a jeden z jejích synů zemře. Dědí tedy druhý syn a syn prvního syna? Děkuji.