Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Vytápění rodinných domů
KACHNIK
Vytápění všeho druhu. Pochlubte se, sdílejte zkušenosti, recenzujte dodavatele...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RATTKIN --- 11:38:57 15.2.2020
když svítí sluníčko, pravidelně se kolem poledne začne topit, asi protože strana domu, kde je ekvitermní čidlo se dostane do stínu. dá se to nějak v nastavení pošetřit? Benekov climatix premium.
zatím mě napadlo low-tech řešení nastavit mezi 11-14 teplotu útlum
DOKKTOR --- 12:18:17 3.2.2020
???: já taky ne, já vubec nevim, jak to v paneláku funguje. odu ohřívám v elektrickém bojleru a že by mě to nejak ruinovalo se teda říct nedá. zas pokud z bytu vyhodíš komplet plyn a necháš všechno jenom na elektřinu (jako co víc než sporák je v bytě ještě a plyn?) tak zase ušetříš paušál za plynoměr, distribuci a podobné nesmysly.

RATTKIN: dík, to mně nenapadlo :) druhé čidlo v ceně celého termstatu kupovat nebudu, když tady ten termostat je kalibrovaný tady na to. pokud neseženu teplovodivé lepidlo - jakože jsem dodatečně zjistil, že to není žádné sci-fi - tak to tam připajcnu tou páskou a oblemcám teplovodivou pastou. offset na termostatu se dá nastavit velice jednoduše, takže v tom nevidím problém
RATTKIN --- 23:06:04 1.2.2020
DOKKTOR: já to mám stahovacím páskem k trubce a pak kolem zaizolovat ale to přikládátko je asi lepší, nevím mě to funguje.
IV0 --- 17:32:47 1.2.2020
???: Jenom kombinovaný bojler přece nestačí, musí se zajistit, aby byla teplá voda i mimo sezónu (to zařídí snadno termostat, který sepne elektrickou patronu, je to vlastnost kombinovaného bojleru), ale přes zimu by měl být nastavený termostat na teplotu nižší, než je teplota otopné vody aby bojler ohřála voda z teplárny (to se dá zařídit upomínku na telefonu a 2x do roka otočit kolečko). Dále je potřeba jednou za čas to ohřát na aspoň 65-75°C, kvůli legionele (to si taky ještě umím představit jako budík na telefonu třeba 1x za měsíc, otočit ručně kolečkem na jeden den a nahřát ho elektricky), ale jak zařídit, abys teplo z bojleru, který si si ohřál drahou elektřinou, pak zpátky nevycucnul do radiátorů, už bez regulace a elektricky ovládaných ventilů nevymyslíš.

Vzhledem k běžným cenám tepla z tepláren bych se na to vykašlal.

Správné řešení jsou dva bojlery, velký s výměníkem (bez elektrické patrony) na předehřev pomocí otopné vody a druhý malý za tím, který to už jen dohřívá na bezpečnou teplotu. V létě ten první nic nedělá, což je ok, v létě je potřeba míň teplé vody (lidi se sprchují ve studenější vodě a taky si jí namíchávají ze studené vody o vyšší teplotě než v zimě). Jestli ale nemáš tu teplou vodu opravdu za levno, tak ten bojler dřív zrezne, než ho zaplatí nějaké úspory.
??? --- 16:42:43 1.2.2020
DOKKTOR: No já si právě neuměl představit, jak to připojí na to dálkové topení.
PILOT45T --- 14:36:23 1.2.2020
BOREC --- 13:36:13 1.2.2020
DOKKTOR: musíš koupit přiložny čidlo, tohle je do jímky
DOKKTOR --- 13:27:16 1.2.2020
čím byste přilepili teplotní čidlo na výměník kamen? dovnitř do vody to nijak nedostanu. udrží to mamut? nic lepšího mně nenapadá, ale v datasheetu o teplotách nic není, jenom, že T vzplanutí je větší než 100°C, což je informace k ničemu.
DOKKTOR --- 13:22:27 1.2.2020
???: kombinovaný, co ohřívá elektrikou nebo šnekem horkou vodou z jiného zdroje. když do toho šneka připojí vodu, kterou tam topí, tak má vyřešeno. ale nevím, jak je to ošetřeno v reálu, v paneláku sem bydlel chvilku a tuv tam obstarával jenom elektrický bojler.
BOREC --- 22:11:50 31.1.2020
DALIBOR: já bych to řešil zásobníkem plus 2 kolektory na střechu plus topná patrona na zimu. Ale tys psal že je to byt, pak bych si prve nechal udělat nabídku na komín a dal dle ceny buď karmu nebo klasickej El. Bojler na tuv.