Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 9:08:29 22.3.2018
VESPER_INDIGO: když je Free shipping, tak je to free až k tobě domů. celní řízení vyřizovat dopravcem nenechám imho v případě DHL a FedExu jinou možnost, než to brát přes ně, asi ani nemáš. U Český pošty to je jednoduchý, dojedeš na a tam to vyřídíš osobně. Stáhnou tě ale o kilo + dph
VESPER_INDIGO --- 8:38:01 22.3.2018
???: takže doprava zdarma = opravdu jenom doprava do ČR, ale ne už ta v ČR ke mně? Podívám se po možnostech dopravdy u toho prodejce. No každopádně díky tobě jsem zjistil, že jsem platil o ten litr víc za CLO a teď už budu chytřejší a žádné celní řízení vyřizovat dopravcem nenechám. Díky!

Jinak, jestli to někoho zajímá jako gadget tak posílám i link na ten mobil / phablet. Má 6000 mAh baterku a slušný výkon a skvělé recenze.

Recenze Vernee X - giga v každém pádu - GizChina.cz
https://gizchina.cz/2018/02/19/recenze-vernee-x/
??? --- 8:33:10 22.3.2018
VESPER_INDIGO: z aliexpressu někteřá prodejci posílají i přes DHL za rozumný peníze (za dopravu tabletu jsem platil tuším 20$), no ale pak člověk musí počítat s tím, že ho stáhnou automaticky o 590kč+DPH, protože jak DHL, tak i FedEx luftujou cokoliv, co jde z Číny
VESPER_INDIGO --- 8:30:12 22.3.2018
???: a jo. Ale tak proč jsem ho 2016 platil :D To jsou neřádi teda. To bylo pár stovek clo a pár stovek to celní řízení. Což u ceny několika tisíc je už dost vidět.

Už to osvobození od cla vidím i níže na téhle stránce, snad to platí stále: https://mobilizujeme.cz/clanky/jak-koupit-telefon-z-ciny-je-to-snadne

No a každopádně s tou dopravou - to asi výrobce prostě doručí někam do centrálního skladu a pak někdo - PPL, DHL nebo tak bude chtít dopravu po ČR?
??? --- 8:20:54 22.3.2018
VESPER_INDIGO: clo na mobily není ne? Jen poplatek za celní řízení (pošta 100kč osobně, 200kč přes plnou moc, dhl 590kč a fedex tuším 300kč) + DPH
VESPER_INDIGO --- 8:15:04 22.3.2018
Matně si pamatuju, že při koupi mobilu z Aliexpressu jsem nakonec platil clo, dph a ještě nemalý poplatek (snad něco k tisícovce) přepravní společnosti, tuším, že PPL za zprostředkování služeb kolem vyřízení cla. Že nakonec mě to zařízení snad stálo o chlup víc než kdybych ho koupil v Čechách. Nemůžu najít v přehršli pošty, jak to tenkrát bylo přesně a rád bych si koupil další zařízení. V předprodeji bych teď "ušetřil" dva tisíce, CLO a DPH tam bude určitě, jedná se o 170 dolarů. Tak se ptám, jestli někdo tušíte jak se věci mají, když dopravce na Aliexpress píše doprava zdarma do ČR, ale když dopravci po ČR už zdarma nejsou plus ty služby kolem celního řízení?
MVEK --- 15:32:35 21.3.2018
REDSNAKE: Tohle ne, stalo se mi, že mi takhle psal, ale to šlo o zboží, které jsem zaplatil a Aliexpress vyhodnotil aktivitu mého účtu za podezřelou a zablokoval platbu i objednávku, dokud se neprokážu (což znamenalo poslat fotku karty (jen přední stranu:-))... Holt nebylo dobré vrhnout se na to a udělat asi dvacet objednávek během dvou dní a ještě mezitím změnit doručovací adresu do práce...
Nějací Číňani mi tak psali, že můžu zboží mít, když zaplatím.

Jo a jedna z těch objednávek, které byly takto zrušené, mi pak i přišla, ačkoliv jsem ji nezaplatil... (asi za tři dolary)
REDSNAKE --- 12:30:00 20.3.2018
už se vám někdy stalo, že jste si objednali z aliexpressu nějaké zboží, zaplatili, oni ho odeslali a po dvaceti dnech píše číňan, že jsem dosud nezaplatil a pokud zaplatím za 3-6 dní to odešlou?

Koukám do podrobností a tam samozřejmě platba je, tak jsem jim to napsal i s datumem a printscreenem a pokud bude otravovat dám dispute, to je jasný, ale přijde mi to divný..
HANZO --- 17:28:06 19.3.2018
FILTHY_SAD_EMO: se vyřizuje někde u zdib....
LIBORNSR --- 14:22:51 19.3.2018
TOMKOLARIK: Děkuji za reakci. Právě rozpočet je to come bych si nechal poradit. Samozřejmě do toho nechci dávat moc. Jediný můj požadavek by bylo noční vidění. Klasické statické kamery. Nevím jaké jsou možnosti.