Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Bezplenková komunikační metoda
HC_
Minimální pro BKM http://www.petitlulu.cz/kategorie-produktu/minimalni-pleny/

Klub by měl sloužit především pro dotazy těch, co zkouší, praktikují BKM, také uvítám, když budete psát, jak se vám při BKM daří, jaké pomůcky využíváte apod. Osobně mě BKM velmi zaujala, miminko ještě nemám (až v červenci):), nicméně realita s BKM může být různá. Cílem mé diskuse je jednak dozvědět se dopředu, co nejvíc informací, a vytvořit společně jejich ucelený soubor pro využití nás všech. Myslím, že BKM si zaslouží, aby měla samostaný prostor na nyxu.


Otázky do pléna:

Kdy (věk dítěte) jste začali s BKM? Využíváte nějaké pomůcky - jaké? Prvotní zkušenosti?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PROMETHEA --- 16:35:14 21.6.2017
OXIS: neporadim, ale zajima me to tez...moje dcerka (15m) je na Tom uplne stejne.
jen nehlasi ani predtim, ani potom, kdyz sedi na zemi v mokry louzicce =)

leto je na to idealni, taky bych chtela zkusit jit krok dal.
zacala teda ted chodit a z nocniku utika (takze se casto ani nevycura, nebo jen kratce, aby zu zu mohla vstat a utect), tak jsem si zas rikala, ze krom toho, ze ji necham nahatou, nebudu podnikat nic =)
OXIS --- 22:13:29 20.6.2017
Chci se poradit, jestli je čas na indiánskou metodu. Přece jen je léto, syn chodí hodně nahatej.
Je mu rok a čtvrt. Od narození kaká do nočníku, ale ne, že by vydával signály, to ne (a klidně se vykaká do plenky).
Po probuzení ho posadím na nočník, kam se vyčůrá a většinou i vykaká.
Když je doma nahatej a počůrá se nebo pokaká na zem, tak mi to jde hlásit pomocí zvuků a posunků. (Jinak nemluví.)
Chápe, co se na nočníku dělá a rozumí slovu čůrat (když nahatej stojí a zeptám se, jestli chce čůrat, tak vystrčí pinďoura a tlačí).
Sám si ale na nočník nikdy nesedne.
Jeho bratr to začal chápat nějak v roce a půl (a byl v papírových plenkách a žádné bkm).

Tak jestli se do toho mám pustit nějak hodně aktivně a případně jak teda. Díky :)
CHANA --- 15:26:13 15.6.2017
Věnuji malý zelený "evropský číňák" Používaný třemi děvčaty asi do dvou měsíců, na větší děti je malý. Pro kluky je malý vůbec. Praha 4 a 5
??? --- 20:31:34 5.3.2017
SEBIEN: Jasně, může si to kdykoliv rozmyslet a kašlat na to. Jen jsem chtěla napsat, že teď je na tom podobně, jako jeji starší sestra, se kterou jsem se fakt vyblbla.
SEBIEN --- 20:11:18 5.3.2017
???: držím palce, naše mladší to měla podobně, pak ji nočník přestal bavit, ale pořád občas hlásila, že čůrá nebo kaká do plíny. Ted, v roce a půl, když už výjimečně něco ohlásí a já jí jen tak mimochodem připomenu, že může na nočník, tak mi odpoví velmi odhodlaně "neci!" :-).

Ale věřím, že u vás to může být jiný, jsem chtěla jen pobavit :-)
??? --- 19:29:07 5.3.2017
Tak nějak nevim, ta bezplenkovka... Naše roční nočníkově zanedbávaná se občas hlásí, že chce na nočník, a pak tam opravdu něco udělá. Dávám jí teda od miminka po spaní (ale jenom, když má dobrou náladu) a snažím se vychytat kakání, ale většinu času jenom přebaluju a prdím na to. Říkám si, že jsem to s tou první zbytečně hrotila, dávala jí jako mimino na zastávce do sněhu a podobný vylomeniny. Jako ušetřila jsem spoustu plen, ale tahle druhá nejspíš celkově nebude s nočníkem pozadu...
To jen tak mimochodem :-)
SANCHA --- 15:45:46 9.12.2016
PROMETHEA: Já osobně na tom nevidím nic špatného, i když někdo zas tvrdí, že když se dává čurat i v případě, že nemusí, není dobrý, no.
PROMETHEA --- 13:59:54 4.12.2016
SANCHA: aha, tohle jsem nikdy nezazila, dekuju za osvetleni
Myslela jsem ze jde o ten podminenej reflex-ze dite pak cura na hlasku ccc i kdyz nemusi nutne
SANCHA --- 7:53:50 4.12.2016
PROMETHEA: Trénink na čurání vypadá jinak.. zažila jsem s dcerou (bezplenky do 8m, pak s plenkou, teď napůl) u babiček. Třeba v kuse do ní šijou ať jde na nočník, děcko se vzpírá, a oni ho tam násiliím přidržují a po vyčurání chválí jak je strašně šikovná. Ble.
PROMETHEA --- 10:24:39 3.12.2016
tak kolem pul roka zacaly dceru zajimat jiny veci a prestala signalizovat, pricemz curani nesignalizovala nikdy moc vyrazne…se zavedenim prikrmu jsem doufala, ze se zase k bezplenkovce vratime…prekvapive nam ale ted funguje vic curani nez kadeni.
ale…kdyz ji vezmu na prebaleni a plenka (latkovka) je sucha, reknu ččč a vidim, jak zkousi - kdyz potrebuje (a to je vetsinou), vycura se. takhle jsme schopny preklenout treba cely dopoledne se suchou latkovkou,
ale kdyz ji nevezmu a nerozbalim, bez mrknuti oka jde vsechno do plinky, a mokra plina ji vubec nevadi

ptam se sama sebe, jestli je to jeste BKM nebo spis uz trenink na curani, kterej zname z drivejsich casu a proti kterymu se BKM vymezuje….