Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Bezplenková komunikační metoda
HC_
Minimální pro BKM http://www.petitlulu.cz/kategorie-produktu/minimalni-pleny/

Klub by měl sloužit především pro dotazy těch, co zkouší, praktikují BKM, také uvítám, když budete psát, jak se vám při BKM daří, jaké pomůcky využíváte apod. Osobně mě BKM velmi zaujala, miminko ještě nemám (až v červenci):), nicméně realita s BKM může být různá. Cílem mé diskuse je jednak dozvědět se dopředu, co nejvíc informací, a vytvořit společně jejich ucelený soubor pro využití nás všech. Myslím, že BKM si zaslouží, aby měla samostaný prostor na nyxu.


Otázky do pléna:

Kdy (věk dítěte) jste začali s BKM? Využíváte nějaké pomůcky - jaké? Prvotní zkušenosti?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAMIONG --- 18:35:23 13.10.2016
MISERY: To se právě bojím, aby ho ta miska nestudila na ledvinách a neměl z toho potíže. Naštěstí se ten silikon dost rychle ohřeje.
KAMIONG --- 18:34:37 13.10.2016
SANCHA: říkala mi to sestra, že pak by mohl mít reflex studené=čůrám a ne že si uvědomí nočník=můžu čůrat. Popsáno ve zkratce. Asi to nebude nic závažného, jen z hlediska toho učení na nočník, pokud se vypěstuje ten reflex tak to asi může prodloužit uvědomění si potřeby.
U nás se teda zatím koná do misky spíš náhodou. Přebaluju a když je čas a nálada, tak ho nad miskou podržím, dokud ho to baví. Někdy se vyčůrá, po ránu se nám daří někdy chytit hlavní kakádes. Možná už si to spojuje s hesly, která vydávám, a možná už si to uvědomuje, co dělá, ale kdo ví... Nejsou mu ještě ani tři měsíce, takže já jsem zatím spokojená a on asi též.
MISERY --- 18:12:26 13.10.2016
SANCHA: Nj, ale je to drsný, navíc studený holce... to je o zánět. Mně máma akorát říkala ččččč nebo pustila vodu z kohoutku :)
SANCHA --- 11:28:15 13.10.2016
MISERY: Jak? S pocitem toho, že dělá pro své dítě to nejlepší asi jako my všichni :-/ Ale dobrej nápad s tím nahříváním, začnu to dělat
MISERY --- 11:23:07 13.10.2016
SANCHA: Uaaaa hnus! Jak tohle může někdo dítěti udělat? :( Já si naopak pamatuju, že na chalupě jsem měla plechový nočník a máma ho dávala na kamna nahřát, jinak bych si na něj nesedla.
SANCHA --- 11:05:31 13.10.2016
KAMIONG: A co to je reflex na studené? Já to moc neřeším, ale zato moje máma prej ten nočník ještě schválně ochlazovala, aby prý se mi chtělo čurat :(
??? --- 23:07:40 12.10.2016
KAMIONG: V zimě někdy nechávám nočníky na topení, aby nestudily, ale nesedící miminko jsem držela stejně nad tím, takže se toho moc nedotýkalo.
KAMIONG --- 17:00:13 12.10.2016
Jdu s dotazem, zda ten číňan opravdu nestudí? Mám skládací silikonovou misku z Tescomy, na ni ještě přikládám kousek plíny, aby ho to nestudilo do zad, ale teď jsem se dozvěděla, že by ta nádoba hlavně neměla studit proto, aby si dítě nevypěstovalo reflex na studené... Ta miska asi nestudí tolik, ale rozhodně teplá není...
JANCAA --- 13:10:50 11.10.2016
???:
SANCHA:
Dobrá, tak já se z toho taky nebudu hroutit a budu trpělivá :-) Už docela hezky sedí, tak budu pomalu zkoušet ten nočník.. Moc díky za rady!
SANCHA --- 19:54:58 10.10.2016
JANCAA: Přesně tohle se stalo u nás když bylo malé tak 8 měsíců, teď ve skoro 14m čurá na nočník jen v noci nebo ráno po probuzení a kaká. Jinak přes den vyjímečně, pouze když má dobrou náladu nebo ji něčím zabavím, v klubíčku se podržet nenechá ani náhodou. Chvíli jsem z toho byla špatná, jestli jsem jako něco nepokazila (jestli jsem tu bezplenkovku moc nehrotila) ale zdá se že ty děti prostě začnou mít více zájmů a na nějaký čurání prdí, a taky u naší je to tak, že chce prostě být více samostatná a nechce, aby ji někdo dával čurat. V létě měla fázi, že čurala pouze ve stoje na chlapečka, takže jsem jí dávala dolu kalhoty, boty i ponožky, ale teď už to nejde, takže má plenky a vyhovuje nám to.