Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Bezplenková komunikační metoda
HC_
Minimální pro BKM http://www.petitlulu.cz/kategorie-produktu/minimalni-pleny/

Klub by měl sloužit především pro dotazy těch, co zkouší, praktikují BKM, také uvítám, když budete psát, jak se vám při BKM daří, jaké pomůcky využíváte apod. Osobně mě BKM velmi zaujala, miminko ještě nemám (až v červenci):), nicméně realita s BKM může být různá. Cílem mé diskuse je jednak dozvědět se dopředu, co nejvíc informací, a vytvořit společně jejich ucelený soubor pro využití nás všech. Myslím, že BKM si zaslouží, aby měla samostaný prostor na nyxu.


Otázky do pléna:

Kdy (věk dítěte) jste začali s BKM? Využíváte nějaké pomůcky - jaké? Prvotní zkušenosti?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 20:31:34 5.3.2017
SEBIEN: Jasně, může si to kdykoliv rozmyslet a kašlat na to. Jen jsem chtěla napsat, že teď je na tom podobně, jako jeji starší sestra, se kterou jsem se fakt vyblbla.
SEBIEN --- 20:11:18 5.3.2017
???: držím palce, naše mladší to měla podobně, pak ji nočník přestal bavit, ale pořád občas hlásila, že čůrá nebo kaká do plíny. Ted, v roce a půl, když už výjimečně něco ohlásí a já jí jen tak mimochodem připomenu, že může na nočník, tak mi odpoví velmi odhodlaně "neci!" :-).

Ale věřím, že u vás to může být jiný, jsem chtěla jen pobavit :-)
??? --- 19:29:07 5.3.2017
Tak nějak nevim, ta bezplenkovka... Naše roční nočníkově zanedbávaná se občas hlásí, že chce na nočník, a pak tam opravdu něco udělá. Dávám jí teda od miminka po spaní (ale jenom, když má dobrou náladu) a snažím se vychytat kakání, ale většinu času jenom přebaluju a prdím na to. Říkám si, že jsem to s tou první zbytečně hrotila, dávala jí jako mimino na zastávce do sněhu a podobný vylomeniny. Jako ušetřila jsem spoustu plen, ale tahle druhá nejspíš celkově nebude s nočníkem pozadu...
To jen tak mimochodem :-)
SANCHA --- 15:45:46 9.12.2016
PROMETHEA: Já osobně na tom nevidím nic špatného, i když někdo zas tvrdí, že když se dává čurat i v případě, že nemusí, není dobrý, no.
PROMETHEA --- 13:59:54 4.12.2016
SANCHA: aha, tohle jsem nikdy nezazila, dekuju za osvetleni
Myslela jsem ze jde o ten podminenej reflex-ze dite pak cura na hlasku ccc i kdyz nemusi nutne
SANCHA --- 7:53:50 4.12.2016
PROMETHEA: Trénink na čurání vypadá jinak.. zažila jsem s dcerou (bezplenky do 8m, pak s plenkou, teď napůl) u babiček. Třeba v kuse do ní šijou ať jde na nočník, děcko se vzpírá, a oni ho tam násiliím přidržují a po vyčurání chválí jak je strašně šikovná. Ble.
PROMETHEA --- 10:24:39 3.12.2016
tak kolem pul roka zacaly dceru zajimat jiny veci a prestala signalizovat, pricemz curani nesignalizovala nikdy moc vyrazne…se zavedenim prikrmu jsem doufala, ze se zase k bezplenkovce vratime…prekvapive nam ale ted funguje vic curani nez kadeni.
ale…kdyz ji vezmu na prebaleni a plenka (latkovka) je sucha, reknu ččč a vidim, jak zkousi - kdyz potrebuje (a to je vetsinou), vycura se. takhle jsme schopny preklenout treba cely dopoledne se suchou latkovkou,
ale kdyz ji nevezmu a nerozbalim, bez mrknuti oka jde vsechno do plinky, a mokra plina ji vubec nevadi

ptam se sama sebe, jestli je to jeste BKM nebo spis uz trenink na curani, kterej zname z drivejsich casu a proti kterymu se BKM vymezuje….
SIG --- 18:18:04 12.11.2016
SANCHA: asi je to taky tim ze to ted neni s kazdym kojenim jako driv, a jak rikas nejakej nocnik je to posledni cim se potrebuje zabejvat. i to kakani mame takovy nahrane. poznam to na ni, jednou rukou se ji snazim udrzet rozbalenou na miste a druhou za vydatneho halekani NEKAKEJ NEKAKEJ NEKAKEJ lovim misku pod posteli s naslednym viteznym vykrikem TED Kakej :D nastesti to obe berem s humrem :)
SANCHA --- 17:57:43 12.11.2016
SIG: Mně to taky přišlo škoda a popravdě si teď zpětně říkám, že jsem to občas moc hrotila. Nebo spíš nebyla jsem si jistá, jestli je to moje nepozornost nebo že už ona nechce hlásit.
Ale třeba zas na druhou stranu, teď stopro poznám takovou tu fázi, že potřebuje, nechce se jí s tím obtěžovat a zároveň to nechce pustit jen tak do plenky nebo do kalhot. Tak ji prostě chňapnu, posadím na nočník a do ruky vrazím hračku. To akceptuje.
SIG --- 17:23:34 12.11.2016
SANCHA: Melca ma 5m. Netankuje ji to uz tam mesic. Rozhodne to nehrotim, jen mi to ted prislo trochu skoda. je fakt, ze ma ted spooooustu jinejch aktivit. i jen vymenit plinu je boj, nez se natahnu pro ubrousek prekuli se na bricho a je v tahu :) tak proste pockam no
Dik :)