Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Autorské právo v 21. století
BOUCHI
Hledání konsensu o možné nové podobě autorského zákona držícího krok s realitou 21. století
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BINARY_PARANOIC --- 6:29:05 8.6.2018
HONCKA: autorská práva k logu trvají standardně jako u jakéhokoliv jiného autorského díla (ta majetková tedy zpravidla po celý život autora a 70 let po jeho smrti). Zda uživatel díla („firma“) ještě existuje nemá na dobu trvání autorských práv vliv.
HONCKA --- 16:40:01 7.6.2018
Nevite, jak je to s pravama ke znacce/logu u zaniklych firem, jestli je na to nejaky rejstrik v EU.
FERRYH --- 2:11:23 21.1.2018
to je skoro na Piratskou poslaneckou iniciativu ...
povolit noty kopirovat pro vlastni potrebu! Noty na Hrad! nehcete to nekdo piratum prihodit-vnutit do portfolia na aktualizace zakonu? :))
FERRYH --- 2:07:32 21.1.2018
k tem totalnim zakazum kopirovani notovych tisku (i pro vlastni potrebu) jsem kdysi cetl krasny clanek o historii Autorskeho prava - ted jsem ho nekolik desitek minut googlil a zaboha to uz znova nemuzu najit - zhustene teda, pokud me pamet neklame:
jedna se o jakysi apendix z dob jeste pred ustanovenim prvnich dohod o AZ - ve stare dobre Anglii nekdy v davnych dobach, byly velke boje o pravo na vydavani a (teda i pretiskovani/kopirovani) notovych zaznamu... byla tehdy velika obliba domaciho hrani na nejaky nastroj a velka poptavka po notovych tiscich... proste velky biznys :) a tehdejsi vydavatele si vynutili jakysi totalni zakaz pretiskovani a teda kopirovavani notovych zaznamu... proste a jednoduse lobby uz tehda pred par sty lety zvitezila nad public share dila... :))
Nejakym zpusobem - asi hledanim nejakeho pravniho zakladu pri prvotnim vytvarenim tech mezinarodnich dohod o Autorskych pravech - se tento apendix s totalnim banem na kopirovani not dostal i do AZ a zustava stale, jelikoz asi uz nikdo nevi proc presne tam byl dodan a radej to tak nechvaj... co kdyby s toho mohl bejt prusvih a nekdo by NEvydelal, ze?
:O)
HONCKA --- 16:34:24 15.1.2018
ZITOSLAVA23: ja bych v tom nic komplikovanyho nehledal, nesmi se to, protoze je to v autorskym zakone a tam je to proto, ze si to nekdo vyloboval
ZITOSLAVA23 --- 11:02:16 15.1.2018
zdravím, nevíte někdo, proč se nesmí kopírovat noty?

Kopírování not
http://www.baerenreiter.cz/kopirovani-not.html

tohle celkem dává smysl, ale pořád mi přijde, že by to samé mohlo platit i o knihách, takzme by mě zajímalo, co je ten reálný důvod... díky moc
S_TEJK --- 7:42:20 15.1.2018
Platby autorských poplatků jsou od letoška jednodušší. Jedná se už jen s OSA - Podnikatel.cz
https://www.podnikatel.cz/...y-autorskych-poplatku-jsou-od-letoska-jednodussi-jedna-se-uz-jen-s-osa/
KARYSLAV --- 15:57:33 3.10.2017
FERRYH: Jo takže je prostě jednodušší nahrávat co si napíšu sám. Děkuju za potvrzení.

Tak já jdu zase psát :)
HONCKA --- 15:54:45 3.10.2017
TIMOTHY: skus to tady
Válka s kolektivními správci - Pirati.CZ
https://wiki.pirati.cz/valkaskolektivnimispravci
TIMOTHY --- 0:20:12 3.10.2017
Asi to sem úplně nepatří, ale řeším problém s Intergramem. Mám licenci s Jamendo a přesto se pořád korespondujeme. Máte někdo zkušenost, kam až s tím můžou zajít? Nebo mě když tak přesměrujte. Dobrý každý point.