Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
BÍLÝ ŠVÝCARSKÝ OVČÁK - aneb lední medvědi sem!
DRAKKA
Klub pro rodiče a přátele všech bílých ovčáků na Nyxu. Přijďte se pochlubit, sdílet informace a zkušenosti. Fotky vítány, můžem kdyžtak domluvit i nějaký sraz :-)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CYRILA --- 1:11:17 1.4.2015
SRUBKA: takže za mě bych Ti řekla běž uchovnit ať je z čeho vybírat .)
CYRILA --- 1:08:42 1.4.2015
SRUBKA: no my jsme vybírali tak nějak pocitově :) takový ty základní věci jako DKK, nepříbuznost a povaha a pak jsem projela na klubovejch stránkách chovný psy(blbý je, že tam nejsou všichni, ale jen ti, co si to zaplatěj....), vyřadila jsem ty příbuzný a na první pohled ošklivý a z toho co mi zbylo vybrala několik kandidátů, kteří mi byli sympatičtí. Pak jsem ještě brouzdala po různých bělouších webovkách a taky pár našla. Potom jsem psala poradkyni chovu nějaké svoje návrhy a aby mi případně někoho doporučila....no, nedoporučila mi nikoho dalšího a z mého výběru prošli dva, které jsem pak měla na krycím listu. Elvis, kterýho jsem chtěla nejvíc, mi bohužel den před krytím oznámil, že už nemůže, tak jsme jeli za Jásonem a máme tři obříky :))
žádnej med vybírat ženicha u běloušů
...jo a taky jsem vyřadila ty, kteří chtěli za krytí 700 euro, aniž by pes měl už nějaký potomky nebo tituly či zkoušky...
SIRRIL_NEMESIS --- 17:51:09 29.3.2015
Pan Valiáš si dnes vyzkoušel novou aktivitu :D
Avalon Altája - slaňování
https://www.youtube.com/watch?v=P23udMqoMnc
SIRRIL_NEMESIS --- 14:41:57 23.3.2015
SRUBKA: Z mojí zkušenosti - když je pes vidět, je o něj větší zájem. Roli samozřejmě hraje i původ - co máte za otce? Dále co rentgeny, případně genetika?
Krycí psy doporučuje také poradkyně chovu - Valiho třeba za minulý rok doporučila 4krát, kryl jednou (právě na doporučení), jedna další zájemkyně o krytí mě kontaktovala. Jedno další krytí vypadá že bude, ale to jde o kamarádku, která Valiho dobře zná a velmi jí vyhovuje jeho povaha.
Samozřejmě tituly z výstav jsou plus, úspěšně složené (vyšší) zkoušky ještě větší plus.
Za mě - pokud koukneš do předků, co tam je zač, jaká tam je dysplazie (případně jestli máte rentgeny a jsou výborné), pokud možno objektivně se podíváš na psa (je fajn si vzít k ruce bonitační kartu - nebo svodovou a jet podle toho), tak tam by ti mělo vyjít, zda to má smysl nebo ne. Pokud má dobrý pigment, čisté rentgeny, žádnou výraznější "vadu" exteriéru, tak imho každá nová krev je fajn.

Jo, ještě je taky dobrý zjistit, jestli je někdo ze sourozenců chovný.. jestli budou dva krycí psi z jednoho vrhu, např. Nebo naopak jestli není nikdo. :)
Co že on je vlastně zač? :D Já ho znám jen jako Popletu :D - jo už koukám, žes tu vlastně psala rodiče... :)
SIRRIL_NEMESIS --- 13:57:01 23.3.2015
SRUBKA: a vubec, nahod nejaky fotky a povez mi jak se vlastne mate? :)
SIRRIL_NEMESIS --- 16:59:57 1.3.2015
DRAKKA: jednoduse.. mas dve moznosti. Ja, vzhledem k tomu ze jsem první 2/3 cesty neumela pluzit :D (stala jsem na tom poprvy v zivote) jsem psa odepinala. Zbytek cesty uz jsem jen chytla lano do levy ruky a pridrzovala ho v ruce abych se nezamotala. Stejne psa ovladas jen hlasem (v mem pripade "jdi", "pomalu" a "prrrr" - kdyz chci aby plynule zastavil) tak si ho holt v kopecku ukocirujes aby bezel vedle tebe. Pokud bych nekdy naaahodou jela rychlejc nez by pes stihal bezet, tak bych ho holt odepla :)

Ale my jsme taky vyrazily ve vsedni den v dobe kdy byli vsichni v praci, tak jsme si mohly dovolit nechat psy volne pobihat po magistrale.. jinak by to asi neslo :D
DRAKKA --- 13:26:15 1.3.2015
SIRRIL_NEMESIS: jo takhle bych si to taky predstavovala. jen teda nevim jak bych davala pripadne sjezdy z kopecka :-)
SIRRIL_NEMESIS --- 20:53:12 22.2.2015
Posledních pár dnů jsme si užívali v Orlickém Záhoří na Zimním výcvikovém táboře SAR-DOG. Kromě cvičení poslušnosti a záchranařiny jsme si našli čas i na projetí se na běžkách po hřebenovce Orlických hor. S bílým motorem to jde skoro samo ;) Ve videu Andvari Sionella a Avalon Altája :)
Avalon Altája - jízda na běžkách
https://www.youtube.com/watch?v=4qQdToUqAsU