Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Salé
SALE
Adresa
Orebitská 14
Praha 3 - Žižkov

Pár informací
Prostor je 100% nekuřácký, na baru je k dostání pivo a nealko drinky.
Vždy s otevírací dobou nebo dle programu je na Salé veganská večeře za dobrovolný příspěvek, podle vašich možností.

Otevírací doba

Otevřeno úterý až čtvrtek 18:00-21:00
                  sobota 13:00 -15:00 Lidová kuchyně
a podle programu

MHD spojení
Bus 133, 175, 509 zastávka U Památníku
Tram 5, 9, 26, 55, 58 zastávka Husinecká

Kontakt
mail: sale(at)riseup.net
web: 451.cz/sale

[http://451.cz/wp-content/uploads//sites/7/2015/05/banner.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SALE --- 10:52:05 29.9.2013
..a tady je ke stažení říjnové číslo newsletteru s programem: http://sale.s.cz/news/10_2013.pdf
Pomoc s tiskem a distribucí je vítána (jako vždy)
SALE --- 10:36:13 29.9.2013
Akce u nás na příští týden:

Středa 2.října, 19:00 Informační schůzka: nový autonomní prostor v Praze
V pátek 11. října proběhne na berlínském squatě Kopi benefiční party pro nové autonomní centrum, které v Praze plánujeme otevřít. Večer odstartuje promítání několika krátkých filmů mapujících nedávné squaterské aktivity v Praze, po 22:00 pak v AGH (jeden z klubů na Kopi) vystoupí děčínská hardcorová kapela Finis Afemie a hc/crustová Gattaca. Po půlnoci se ve sklepě rozjede party v režii sound systemů Quantum59, R2D2 a hostů z Cirkus Alien. Stejný koncert (Gattaca a Finis Afemie) proběhne v sobotu 12. na wagenplatzu Focke v Lipsku.
Výdělkem z akcí bychom rádi podpořili nově vzniklý fond, z kterého plánujeme v horizontu několika let koupit dům a vyřešit tak neustálý problém s nedostatkem prostoru pro aktivity místního anarchistického hnutí; vytvořit stabilní zázemí, které bude opravdu naše (minimálně dokud bude soukromé vlastnictví posvátné). Nebaví nás dál plnit svým nájmem kapsy vlastníků domů a jsme unavení z věčného stěhování se z místa na místo. Určitě nechceme rezignovat na squatting, spíš chceme vytvořit dlouhodobou legální základnu pro naši činnost.
Až moc dobře si uvědomujeme, jak dlouhou cestu a jak nesnadný cíl před sebu máme, především kvůli cenám nemovitostí v Praze. Zároveň ale známe místa v zahraničí, kde tento model úspěšně funguje a která jsou nám velkou inspirací.
Chcete-li se dozvědět víc či jen na toto téma podiskutovat, přijďte 2. 10. na informační schůzku do Salé.

Čtvrtek 3.října, 19:00: O dnešním Španělsku: prezentace & diskuse
Pokus o přiblížení některých událostí a aktivit v sociálních hnutích ve Španělsku převážně z posledních pěti let prostřednictvím publikací, letáků a videí, s odbočkami do dávné i nedávné minulosti. V čem jsou tamní sociální hnutí specifická, a naopak: je možné některé španělské zkušenosti využít i jinde? Jak sociální hnutí ve Španělsku reagují na současnou „krizi“? A to nejdůležitější na konec.

Neděle 6. října, 18:00: Benefiční komunitní večeře: gyros (benefit na anarchistickou knihovnu)
Rozhodli jsme se, že jeden den v měsíci vyhradíme v Salé prostor pro setkání bez specifického programu. Jediným bodem bude komunitní večeře, která bude vždy trochu speciální a navíc benefiční na různé projekty. V říjnu budeme dělat veganský gyros a večeře bude benefiční na nově vznikající anarchistickou knihovnu (knihovna v Salé tak trochu funguje, ale chceme to dělat jinak a mnohem líp). Doražte, ať můžeme probrat historky z léta, nebo naplánovat, kdy už udělíme globální ekonomice smrtící ránu.
SHM8 --- 9:44:31 20.9.2013
nemáte někdo aktuální číslo na Zubaře, pošta díky..
SALE --- 10:04:36 17.9.2013
AHJA:
AHJA:

Tady jeste party pro punkace. Stejne misto, stejny den:

[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/51/1051876_3b2dbf06dbc317f1e268.jpg?name=koepi.jpg]
TOY_BOX --- 13:24:32 13.9.2013
[http://toy.b.sweb.cz/vsechnu_moc_flyer-(1).jpg]
Vsechnu moc imaginaci vol. III. (rijen)
workshop Toy_Box

Imaginace je sval, a da se cvicit jako kazdy jiny, akorat to nikdo nedela. Fantazie je jako rostlina - kdyz ji zalevate a starate se o ni, kvete a nese plody. Bohuzel ve svete plnem spechu orientovanem na vykon neni pro rozvijeni techto krehkych struktur vaseho mozku misto.

Prostrednictvim kreativnich workshopu Toy Box nabizi svobodny a pratelsky prostor, kde muzete budovat a rozvijet svou imaginaci, i pokud nestudujete AVU, nenakreslite ani zirafu na langosi a naposledy jste napsali slohovku na stredni. Workshop ma dve casti - teoretickou a praktickou. Teoreticka obsahuje kratky vzhled do tvorby vybraneho umelce, v prakticke casti delame spolecne cviceni orientovana na podporu a rozvoj vasi fantazie.
Na prvnim workshopu jsme stanovili spolu s ucastniky jejich estetiku, premysleli jsme o tom, co se nam libi a z jakeho duvodu, coz je zakladni predpoklad pro vsechny, kteri tvori nebo se k tomu odhodlavaji. Druhy workshop byl zamereny na souvislost mezi umeleckymi prostredky pouzivanymi v jazyce a v jinych druzich umeni. V prakticke casti jsme z denniho tisku extrahovali minipribehy, ktere se mohou stat zapletkou pro kratky film, povidku, anebo komiks a snazili jsme se je dotvorit do zajimave formy tak jak to dela nemecky komiksovy kreslir Ulf K..

Tematem rijnoveho workshopu bude umelec, ktery svym pisoarem vystavenym v galerii navzdy zmenil vyvoj dejin umeni, Marcel Duchamp (teoreticka cast) a objekt (prakticka cast). Prestoze treba zrovna nejste takovy umelci jako Marcel, mozna se vam podari v sobe objevit ticho, ve kterem jsou slyset pribehy veci. Workshop je zamereny predevsim na podporu lidi, kteri se snazi cokoli tvorit, proto se predpoklada, ze donesete neco z vasi vlastni tvorby, at uz je to v jakemkoli stadiu nebo forme - at je to povidka, skicak plny cmaranic, dort .) nebo napad na animovany film (pokud se to neda prinest, vyfotte to) anebo je to neco, co jste vytvorili v minulosti. Samozrejme vitame i ucastniky, kteri zadnou vlastni tvorbu nemaji a chteji si s nami jen vymyslet nebo se zucastnit treba jen pasivni formou na pozici pozorovatele :) Tesime se na vas!

kolektiv Sale
SALE --- 11:57:56 13.9.2013
19.9.
Charles Chaplin a jeho souboj se stroji v éře, která není příliš nakloněna lidem. Společenská satira natáčená ještě v konvencích pantomimy němého období. Protest proti nehumánním aspektům technické civilizace a automatizace lidského života. Film je vybudovaný jako mozaika epizod, každá z nich má vlastní výstavbu gagů, geniálně se v ní uplatňuje smysl pro humor ironii i sarkasmus.

Začínáme po sedmé hodině.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/49/1049935_93b5458b8e862ea4aee6.jpg?name=chaplin%20(1).jpg]

AHJA --- 9:19:57 13.9.2013
HELA: domluvilo se to na pátek 18.10., ale raděj na začátku měsíce koukni na program
HELA --- 20:32:43 12.9.2013
TOY_BOX: bude ještě nějaké další pokračování? Minule to bylo super, mrzelo mě, že jsem dneska nemohla dorazit.
TOY_BOX --- 11:43:53 12.9.2013
[http://toy.b.sweb.cz/vsechnu_moc_flyer02.jpg]
tak dnes dalsi dil workshopu Vsechnu moc imaginaci, tentokrat navazeme na to, co jsme si povidali minule praktickymi ukoly a podivame se na nejake priklady, jak souvisi umelecke prostredky pouzivane v jazyce s imaginaci v komiksu.