Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Očkování - pro a proti
ZEGA
Tato diskuze má sloužit primárně pro rodiče a jejich zkušenosti s očkováním svých dětí. Vítáni jsou jak rodiče, kteří své děti očkují, tak neočkují, nebo pro rodiče, kteří žádají individuální přístup.

Prosím o diskuzi na úrovni!

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 0:32:51 31.3.2013
MAGGIE --- 0:11:59 31.3.2013
???: Password Required
??? --- 8:52:43 30.3.2013
MAGGIE: B) je spravne. Clanek jsem dal proto, ze se tam da proklikat k puvodni praci, kde je shrnuto jakemu antigennimu slozeni je dite vystaveno.
A jsem pro individualni pristup a klidne at se ockuje az pi 1. roce.

Je v tech vysledcich hezky videt, ze to zatizeni atigeny, proti tomu co dite dostava z prostredi (bezne infekce) je naprosto zanedbatelne.
MAGGIE --- 0:58:18 30.3.2013
???: hele, ale jen o autismus nejde (tedy aspoň v mém případě to tak neberu).. přijde mi, že si myslíš, že většina lidí, co tady chce odklad očkování či nějakou možnou alternativu, se obává hlavně vysokého rizika autismu - podle mne většina lidí, co chce trochu odložit termíny prvních vakcín, chtějí jen, aby dítě nebylo hned atakováno spoustou chorob, když samo váží jen pár kilo a je rádo, že se postupně aklimatizuje na svět kolem sebe, případně nad vším uvažují a nechtějí být jen tupým stádem, kterému je jedno, co se vpravuje do jejich dítěte.. ale možná se pletu a ty to bereš jinak, pak pardon
??? --- 21:31:10 29.3.2013
Myslim ze toto by nemelo zapadnout. Studie sledujici 1000 deti a kvantifikace jejich exposice antigenum v ockovani a sledovani vyskytu nemoci autistickeho spektra. Vysledek? - Zadne dukazy o spojitosti ockovani a autismu.

Zaver: It was an interesting way to address one of the allegations that appears regularly among folks who are worried that we give too many vaccines too often too early.
"I don't think this study or any other will satisfy the folks who have these types of concerns, but it certainly adds to my understanding of some of the qualitative and quantitative aspects of how much we're really giving to the children."
However, he noted that the results are still something that clinicians can at least raise with concerned parents.
"I think that's one of the potentially significant uses of this study. Our practicing doctors can say when this issue comes up, 'Well, there was a careful effort to look at the amount of antigens given to kids and whether that has any relationship to the presence or absence of developing an ASD. And there was no evidence of that at all,'" he concluded.

http://www.medscape.com/viewarticle/781670?src=wnl_edit_medn_wir&uac=103937DY&spon=34

BERENIKEE --- 13:03:13 29.3.2013
MIC: My jsme se take domlouvali s nasi pediatrickou,ze ockova poprve az v roce.
MIC --- 10:48:25 29.3.2013
Máme 11 měsíců a ještě nejsme očkovaní vůbec. Pokud začneme do jednoho roka je to stále v rámci platné legislativy. Je to myslím změna která se schvalovala někdy vloni na jaře, ale to si jen myslím. Tedy ne tři dávky do roka, ale začít do roka.
EDERA --- 10:40:38 29.3.2013
ORIKA: Naše pediatra třeba nechce očkovat dítě, které nemá aspoň pět kilo. Takže když na tříměsíční prohlídce Kebině navážili a naměřili 4,5 kg na 62 cm (říkali jsme, že vypadá, jak salám Vysočina s nožičkama:-), doporučila očkování odložit. Čekali jsme s první dávkou hexy až skoro do půl roku. A podobný přístup měla už její předchůdkyně v pravěku před 16 lety, kdy byl mimino Jr.
MAGGIE --- 0:30:50 29.3.2013
ORIKA: kéž by individální plán byl normálem a ne úchylkou divných rodičů.. individuální plán = více práce pro doktory, neboť bez nich je to pro ně jasné - dítěti je tolik a tolik, OK, to už má toto a toto naočkováno - v tom vidím hlavní problém, ta lenost, plus lenost mnoha z nich, co tak slýchám, se zajímat dál a načítat/sledovat další a další zdroje týkající se tohoto tématu (je mi jasné, že se - nebo v to aspoň naivně doufám - vzdělávají určitě v dalších oblastech své působnosti a že nejsou úplně strnulí na tom, co se kolikrát již před opravdu mnoha lety učili ještě jako studenti VŠ, ale zrovna to očkování mi přijde jako také neustále se vyvíjející oblast, o kterou by se měli taktéž nemálo zajímat).. mně teda osobně štve to, že doktorce řeknu, že jsem četla tu a tu knihu, ona o tom třeba nikdy neslyšela (proč ne, nevytýkám jí to, nemůže přečíst vše), ale viditelně jí ani nezajímá, co to je zač (nemluvím o nějakých megaalternativách, to jsem jí konkrétně říkala o Očkování pro a proti)
FARIN --- 20:20:14 28.3.2013
ORIKA: ono je tam docela jasne napsano, ze prvni dri davky se maji stihnout behem prvniho roku, coz jenom podporuje to ze odklad by mel byt mozny. Ale je mi jasny ze pediatri maji svoji rutinu a jakakoliv odchylka je jim na obtiz.