Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Očkování - pro a proti
ZEGA
Tato diskuze má sloužit primárně pro rodiče a jejich zkušenosti s očkováním svých dětí. Vítáni jsou jak rodiče, kteří své děti očkují, tak neočkují, nebo pro rodiče, kteří žádají individuální přístup.

Prosím o diskuzi na úrovni!

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALI_EN --- 20:53:03 3.12.2016
MAR_TINA: zbytecne to prilejva olej do ohne a stat a ti, kdo to urcuji za povinnost, tu nevoli ignorujou. Naopak tvrdej, ze kazda polozka v ockovacim kalebdari je nutna a zachranuje zivoty. A hrozne se divi, ze jim pak urcita cast verejnosti neveri a nechce se jejich narizenima ridit.
MAR_TINA --- 20:47:19 3.12.2016
ALI_EN: to máš asi pravdu. Taky nevidím její význam u nás. Ale negativní účinky vakcinace nestoupnou s další látkou, ty vznikají promírně tím nabuzením imunity. Tělo navíc dostane informaci, jak vypadá virus hep B a že ten má taky likvidovat.
ALI_EN --- 20:20:07 3.12.2016
MAR_TINA: je v ni zbytecna hep B
MAR_TINA --- 20:11:53 3.12.2016
PERSEEIDA: a při tom hexa je proti původním rozděleným vakcínám tak šetrná.
PERSEEIDA --- 19:10:38 3.12.2016
ALI_EN: Moje nejstarší dítě je očkované ještě starými českými vakcínami, je fakt že se muselo chodit víckrát, ale tenkrát jsem nezaznamenala žádné negativní vlny, jako dneska. Vlastně všechny negativní emoce, které jsem kdy slyšela, jsou proti hexe a očkování proti rakovině děložního čípku (naštěstí nepovinné).
ALI_EN --- 19:00:43 3.12.2016
MAR_TINA: tohle jsou takovy reci ktery z myho pohledu maj asi takovou vahu jako moje nazory z tvyho pohledu. jakoze ani tuk. konspiracni teorie si nech pro nekoho jinyho, ani nenapises, co presne ta konspiracka je. to zatim nenapsal snad nikdo, kdo tenhle termin pouzil.
Neslysela jsem, ze by bylo po Evrope bezny trestat neockovany dite zakazem skolky. Bolsevicky maniry.
Pomoc slabym ma stat, ne ja. A uz vubec ne tim, ze potencialne ohrozim svoje dite, jak uz jsem tu psala. diky cau.
Mozna kdyby ty vakciny nebyly tak sileny kontejly, tak by se tim daly ockovat alespon nekteri s ruznejma kontraindikacema. Ale vyvinout vakcinu pro tak malou skupinu lidi je samozrejme financne neefektivni, takze se povinnost statu radsi prenese na nas. A jeste to zastitujou kecama o kolektivni imunite, coz je jenom dalsi neexistujici nesmysl. Minimalne v tom kontextu, v jakym je to pouzivany. Takze zas argument nula.
MAR_TINA --- 17:31:07 3.12.2016
???: aby na tebe měli aspoň nějakou páku. A čím starší děti v kolektivu jsou, tím spíš mají mírnější průběh nemocí, je tedy snaha co nejvíce ochránit ty 2-3leté. Podělali to tou povinnou školkou poslední rok, jinak by neočkovaní šli až do školy, kde jsou nejmladší děti 6leté.
MAR_TINA --- 17:28:57 3.12.2016
ALI_EN: zrovna na tvých příspěvcích je tolik vidět, jak spoustě věcem (pochopitelně) nerozumíš do hloubyk. Třeba té iminologii a epidemiologii. A k tomu se chytáš takových polofaktů a konspirací.

Ve společnosti, ze které si něco bereš - třeba státní školku a školu, se podle odhlasovaných pravidel i něco dává - třeba platí daně a udržuje kolektivní imunita očkováním. Taková pomoc slabým to je, ty bys třeba nemohla zaplatit soukromou školku a těžký alergik nebo epileptik zas nemůže být očkován.
??? --- 17:19:55 3.12.2016
PETATA: Tohle uz vubec nechapu. Proc neockovany dite ve trech letech nemuze do skolky, kdyz v peti ho musej vzit tak jako tak?
ALI_EN --- 11:31:46 2.12.2016
???: podle moji logiky je nesmysl cpat do zdravyho organismu leky se silnejma vedlejsima ucinkama jenom proto, ze ty leky existujou. podle moji logiky je nesmysl nucene plosne pod pohruzkama a represema temhle ucinkum vystavovat kazdorocnerocne statisice deti proto, ze mozna jednou za x pripadne xy let by se tu mohla objevit epidemie, ktera by postihla nekolik set ci tisic lidi (dospelych i deti). epidemie stejne vznikaji i v ockovane populaci. podle myho nasilny zasah do zdraveho imunitniho systemu nabourava prirozenou imunitu, ac muze kratkodobe vyvolat imunitu umelou proti urcitym nemocem. podle moji logiky je zarazejici, ze plosny ockovani nam narikazuji lidi, kteri se podileli na vyrobe danych vakcim a tudiz nemuzou nezastavat jednostranny pohled, rika se tomu stret zajmu. Jako vedlejsi produkt jejich zajmu o verejny zdravy jim do kapes proudi mnoho milionu rocne. Ale ja jim verim, veli mi to statem vnucena logika, ze jim jde o moje dite predevsim. Nijak nepopiram, ze tihle lidi jsou urcite spickovi ve svym oboru. Ale oni maji vyvijet vakciny, provadet klinicke studie, ne rikat mne, ze jejich vakcinu musim nacpat to svyho zdravyho ditete, nebo zaplatim pokutu a dite nepojede na skolu v prirode a vetsina naroda me bude povazovat na celostatni ohrozeni. a podle moji logiky pokud se tech nemoci bojis, svy dite naockuj, a dal to prece resit nijak nemusis:]