jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Očkování - pro a proti
ZEGA
Tato diskuze má sloužit primárně pro rodiče a jejich zkušenosti s očkováním svých dětí. Vítáni jsou jak rodiče, kteří své děti očkují, tak neočkují, nebo pro rodiče, kteří žádají individuální přístup.

Prosím o diskuzi na úrovni!

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KUBIS --- 19:27:07 17.9.2014
TAPINA: kdybych mel vychazet z predpokladu ze kazdy odbornik prosel studiem tak jak napr. ja tak mam obavu ze bych se timto nemohl nikdy ridit... a taky neridim
CONTRAS --- 11:47:31 17.9.2014
TAPINA: velmi se pleteš a sama tím pádem vycházíš z mylných předpokladů, navíc, když ani nejsi schopná pořádně přečíst a pochopit poměrně krátké, stručné a jednoduché příspěvky v tomto auditoriu, evidentně ti nezbývá než vsadit na logiku věci a svěřit se do rukou odborníků ....víš, mě jsou lidi jako ty vlastně k smíchu :)))
LINY --- 19:38:54 16.9.2014
Ahoj, měla bych dotaz. Máte někdo zkušenost s očkováním na plané neštovice. Bylo nám doporučeno kvuli věku dětí (4 a 6 let) mladší by byl asi ještě v pohodě, ale starší bylo doporučeno očkování, protože už by to mohlo mít horší průběh, pokud by je dostala takhle v pozdějším věku. Nějaké pro a proti?
TAPINA --- 12:42:01 16.9.2014
FARIN: Jenže ty nesouhlasný hlasy bují hlavně z řad lidí, co mají představu, že čím později, tím lépe a čím méně nemocí v jedné vakcíně (a tím pádem čím více jednotlivých vakcinací), tím šetrněji. Co říct na argumenty lidí, kteří vycházejí z chybných předpokladů? Budeme je respektovat proto, že jich je hodně? To je cesta do průseru. Odborníků, kteří mají nějakou problematiku do hloubky nastudovanou, bude totiž jaksi z logiky věci vždycky na počet docela málo. Přesto stojí za to právě jim dopřát sluchu.
FARIN --- 22:10:19 1.9.2014
IOM_NUKSO: jaky by to zrovna nezminovat CONTRAS. Mas pocit ze by tu byl nekdo zasadne proti ockovani, spis ne. Spis tu vidim nesouhlasny hlasy s ceskym ockovacim kalendarem - terminy aplikaci vakcin a jejich rozestupy.
IOM_NUKSO --- 9:36:30 1.9.2014
Pro ty, co jsou proti ockovani.
These Maps Of Preventable Diseases Show You Where The Anti-Vaxxers Are | Co.Exist | ideas + impact
http://www.fastcoexist.com/...table-diseases-show-you-where-the-anti-vaxxers-are?utm_source=facebook
CONTRAS --- 18:08:58 29.8.2014
Tak esi se ptas na diskuzi, tak nekteri tvrdili, ze ta vakcina je spatna. Nekteri, ze dobra. Nekteri tvrdili, ze k cernemu kasli je treba epidemiologicky pristupovat jinak, kdyz je vakcina spatna. Nekteri stale tvrdili, ze je vakcina dobra. Ted za aktualni mesic i kumulativne 4x vic nemocnejch nez loni. Asi to bude potrba preockovat. Doufam, ze tam bude nakej benefit. Kdyz uz to neochrani, mohli by k tomu dávat aspon treba stravenky, prislo by hodne lidi.
KUBIS --- 8:35:59 29.8.2014
CONTRAS: a k jakemu vysledku jsi dospel?
ALI_EN --- 22:12:28 28.8.2014
MAR_TINA: nezavaznej prubeh ma zrejme vetsinou, i u neockovanejch. spis bych to pripisovala dnesni medicine, ktera je - ac se to nekdy fakt nezda - na tom o neco lip nez pred dvaceti lety
CONTRAS --- 21:42:36 28.8.2014
CONTRAS: a abych si teda rovnou odpověděl, proč jsou to kecy: poslyš, krasavice, evidentně si vůbec nepochopila problematiku povinného očkování - ten problém je totiž zakódován v tom slově povinné. Většina rodičů, který se tady včetně mě trápěj s tim, jak a kdy a čim to dítě očkovat, ve skutečnosti velmi dobře chápe principy a výhody plošného očkování, ale máme nejspíš oprávněné pochybnosti o samotných očkovacích látkách, zejména jejich složení. Pro svoje děti chceme to nejmenší zlo, proto se furt pereme s těma očkovacíma kalendářema a infarixema a pediacelama a boostrama. Kdyby byla možnost si bez problémů vybrat způsob očkování, drtivá většina rodičů, co to řešej, by to tak epicky neřešila. Taky by pomohlo, kdyby byla podobně jako v Německu nebo Rakousku uzákoněna povinnost odškodnit jedince, kteří mají pravděpodobně po očkování nějaké následky. Vůbec se podívej třeba na nějaký německý nebo rakouský stránky o očkování, a ihned pochopíš ten rozdíl, aspoň doufám. A přestaň tu mávat diskutabilníma benefitama a (no to mě podržte) méně snadným plánováním očkovacího kalendáře.