jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Očkování - pro a proti
ZEGA
Tato diskuze má sloužit primárně pro rodiče a jejich zkušenosti s očkováním svých dětí. Vítáni jsou jak rodiče, kteří své děti očkují, tak neočkují, nebo pro rodiče, kteří žádají individuální přístup.

Prosím o diskuzi na úrovni!

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BALAENA --- 23:09:37 21.4.2015
BEBERA: jj, kvůli vejci. ono ne vždycky musí alergii na vejce vaječná vakcína vadit, ale alergo dala najevo, že v tomto konkrétním případě se na to teda ale vůbec netváří

a jinak nevím, jak se ta zpožděná reakce řeší, ale vím, jak bych ji řešila já. vyžádala bych si minimálně konzultaci, případně rovnou převzetí do očkovacího centra v Motole.
BEBERA --- 22:03:54 21.4.2015
BALAENA: ten Priorix byl problematicky kvůli alergii na vejce?

Jak se to vůbec řeší u děti,které maji zpožděnou alergickou reakci,navíc z krve nepotvrzenou? (Dotaz na všechny) Dík.
ATLAS --- 17:52:55 14.4.2015
BALAENA: To ze melo tve dite do ctyr let kontraindikovanou zivou vakcinu, ale neznamena, ze nebylo ockovano striktne podle ockovaciho kalendare. Jak ockovat tve dite v tom ockovacim kalendari vzdy bylo. Jak ockovat deti moje, mysi usate, listicciny, lepku atd tam napsane neni. Ten ockovaci kalendar totiz uplne nepochopitelne neni popis toho, jak ockovat jakekoli dite, ale stanovuje uplne nelogicky povinnosti, pro nejake vekove kategorie, narozene v nejakem roce. To ze by povinnosti me stanovovat zakon neproslo pres cesky ustavni soud. Pry aby mohl byt ockovaci kalendar pruzny. V jinych statech kupodivu pruzne ockovaci kalendare existuji ale neobsahuji popis povinnosti. Povinnosti tam klidne urcuje zakon. A je velmi diskutabilni, jestli i pres zminene rozhodnuti ustavniho soudu opravdu v CR existuje povinnost deti ockovat.
BALAENA --- 17:14:20 14.4.2015
ATLAS: moje dítě podle něj očkované nebylo, do čtyř let mělo kontraindikaci na živou vakcínu
a pak měl ještě štěstí, že chytil v oběhu poslední šarže Trivivacu, protože Priorix by musel mít očkovanej za hospitalizace
ATLAS --- 17:03:02 14.4.2015
BALAENA: Jo, jenze ne kazde dite bylo boostrovano v tech peti letech. Existuji i deti, ktere byli ockovany v souladu s ockovacim kalendarem v sesti. Pro nej ten 11 rok prvni mozny termin. Ale pokud oni budou v 11 v nemocnici, tak jim taky odlozi ockovani? Ja stale doufam ze ano. System, ktery by to neumoznil, si nezaslouzi, aby se o nem rikalo, ze je pouze rigidni. A normalni ockovaci kalendare proste nerikaji v kolika letech maji byt vsechny deti ockovany, ale zaroven stanovuji i minimalni rozestupy. My mame ockovaci kalendar dany vyhlaskou - aby mohl byt pruzny - a pritom stanovuje ockovani jen pro "vyvolene". Protoze kdyz nejake dite nepatri mezi (v CR prevladajici vetsinu deti) ockovane striktne podle ockovaciho kalendare, tak ma smulu. Rodice musi hledat lekare, ktery na sebe veme riziko, ze se po nem bude nejaky prihlouply urednik vozit, jenom proto, ze vydal diteti potvrzeni na tabor, ackoli neni ockovano podle jednoho jedineho nejspravnejsiho ockovaciho kalendare. Jina moznost je zustat u lekare, ktery na sebe to riziko neveme a zaradit dite mezi neockovace (a nedoprat mu pravo jet na tabor), nebo ockovat v rozporu EBM. (coz nevim, jestli by leakr udela, spis by te kvuli nejakemu "rigidnimu" narizeni honil od certa k dablu, ale sam by potvrzeni nevydal. Az na zaklade papiru z hygieny, ockovaciho centra a pod.
Proste cesky ockovaci kalendar je navrzen jen pro deti, ktere jsou striktne ockovany podle nej. Fakt je to problem. Clovek, ktery se v tom vyzna, tak si poradi, zbytek pekne tape. Ano, velmi casto si to tapani dobrovolne vybrali a tvrdi, ze udelali informovane rozhodnuti a ze si vsechno nastudovali. Mne to takhle nastavene vuci jejich detem neprijde fer. Jenze ja znam i ty zahranicni pripady, ktere pouze ockuji podle jineho ockovaciho kalendare a pak jen ziraji na tu demagogii.
BALAENA --- 16:23:07 14.4.2015
ATLAS: však minulá tetanovka byla na pětileté prohlídce, takže v deseti je to těch pět let
ATLAS --- 16:21:40 14.4.2015
BALAENA: Jesete mi to nedalo a koukala na to. Pokud ti nekdo tvrdil, ze podle ockovaciho kalendare tve dite melo byt ockovano v prosinci, tak si ani neprecetl ockovaci kalendar. Skutecnost je takova, ze v prosinci byl prvni termin, kdy na to mel zdarma narok, ale ma na to podle ockovaciho kalendare narok cely dalsi rok.
VYHLÁŠKA (č. 299/2010) ze dne 25. října 2010 o očkování proti infekčním nemocem
§ 4 - Pravidelné očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, přenosné dětské obrně a virové hepatitidě B
(3) Přeočkování proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli s acelulární pertusovou složkou spolu s aplikací páté dávky inaktivované očkovací látky proti přenosné dětské obrně se provede od dovršení desátého do dovršení jedenáctého roku věku dítěte. Za úplné očkování proti přenosné dětské obrně se považuje aplikace pěti dávek očkovací látky."

A existuji v CR pediatri, kteri jedenactiletemu diteti nedaji potvrzeni na tabor, jenom proto, ze se zrovna vratilo ze zahranici. A takhle casne znovu boostrovani se nikde jinde neprovadi. Bezna norma je pet let od posledniho boosteru.
BALAENA --- 16:14:27 14.4.2015
ATLAS: máš pravdu, vypadá to na Boostrix Polio
Očkování v ČR | Česká vakcinologická společnost | VAKCINACE
http://www.vakcinace.eu/ockovani-v-cr
ATLAS --- 16:06:06 14.4.2015
BALAENA: No, nevim, do kdy ma byt ceske dite boostrovano proti dtp. Ale ze neni problem odsunout booster davku o cca 1/5 navrzene doby, podle mne neni dukaz, toho, ze ockovaci kalendar nemame strnuly. Kdyby melo byt problem i tohle, tak je termin "rigidni" hodne velke meliorativum.
Mimochodem, pochybuji ze se ockuje infanrixem. Teda aspon doufam, ze ne. Mozna pro tveho syna dobra volba - jeho diagnozu zase tak dobre neznam, ale pro bezne ockovani deti snad opravdu ne. Protoze jinak tedy chudaci deti.
MIKA: Promin, a tys dala nejake zaruky, ze si pruser, pokud tve dite dostane zloutenku, vyzeres? To by mne fakt zajimalo, jak by sis zrovna u te zloutenky vyzirala potencialni "pruser". Mimochodem mluvit o rakovine jako o pruseru mi teda rozum nebere.
ID_0 --- 10:06:30 14.4.2015
E-kniha dr. Anny Strunecké: Otázky a odpovědi k projednávané novele zákona. Pro poslance parlamentu, novináře a všechny ostatní občany této země.
E KNIHA - otázky a odpovědi k očkování pro poslance a novináře.pdf - Disk Google
https://drive.google.com/file/d/0B1lmMjJ4Fl45WHowYjZTd2ZWOHNRTW1tcUZaYXdRdTVpekVV/view

....Černý kašel může dostat každé dítě a očkované dítě jím může nakazit jiné děti i dospělé. U nás proočkovanost proti černému kašli dosahuje 97,0–98,7 %. Přes zvyšující se procento očkovaných dětí se incidence černého kašle v mnoha zemích zvyšuje. Jak očkované, tak neočkované děti mají riziko, že budou nakažené od očkovaných dětí, které jsou chodícími bacilonosiči.
Výzkum FDA (Úřadu pro kontrolu potravin a léků USA) potvrzuje, že očkované děti mohou mít v dýchacích cestách bakterii Bordetella pertussis, aniž by onemocněly, a jsou schopné šířit infekci mezi ostatní, kteří jsou vůči nemoci vnímaví. Mnohdy však i očkované děti onemocní.....