Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Očkování - pro a proti
ZEGA
Tato diskuze má sloužit primárně pro rodiče a jejich zkušenosti s očkováním svých dětí. Vítáni jsou jak rodiče, kteří své děti očkují, tak neočkují, nebo pro rodiče, kteří žádají individuální přístup.

Prosím o diskuzi na úrovni!

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LISTICKA --- 21:04:23 9.3.2018
Mám dotazy ohledně planých neštovic, ideálně na imunologa / pediatra:
1) Znáte osobně někoho, kdo má po planých neštovicích neurologické komplikace? Asi se to stává častěji, než si představujeme vzhledem k tomu, že je to stejný virus jako pásový opar... (hodně o těch komplikacích mluví někteří pediatři)
2) Jak se pořádají ty dětské "párty", kde se dítě nakazí záměrně - slyšela jsem od jednoho lékaře, že tam může být vyšší infekční dávka než při nezáměrném nakažení, a tím pádem větší riziko těžšího průběhu. Je to možné?
3) Pokud má dítě lehký průběh neštovic, může je prý dostat znovu - je to tak? (říkala kamarádce její lékařka)
KOCOURMIKES --- 15:14:02 26.2.2018
II. dil

Konflikt zájmů ředitele Prymuly? Horší, než se na první pohled zdálo (aktualizováno) - Zdravotnický deník
http://www.zdravotnickydenik.cz/...nflikt-zajmu-reditele-prymuly-horsi-nez-se-na-prvni-pohled-zdalo/
KOCOURMIKES --- 15:10:36 26.2.2018
Milióny ve víru konfliktu zájmů vrchního vakcinologa profesora Prymuly - Zdravotnický deník
http://www.zdravotnickydenik.cz/...y-ve-viru-konfliktu-zajmu-vrchniho-vakcinologa-profesora-prymuly/
KOCOURMIKES --- 14:02:43 26.2.2018
Věc dle Zdravotnického deníku fungovala takto: Z pozice v České vakcinologické komoře má Prymula hlavní slovo, čím se bude v ČR očkovat. Pokud chce nějaká firma uvést na trh novou vakcinu, musí za Prymulou.

Prymula ji pošle své dceři do Biovomedu k otestování. Biovomed tímto způsobem získal v ČR de fakto monopol na testování vakcin. Biovomed si naúčtuje příslušné miliony za to, že zorganizuje studii u dětských lékařů (kteří nasbírají data a nejspíš za to moc nedostanou) a posbírá od nich zprávy o vedlejších účincích vakciny. Miliony je svým jediným dvěma zaměstnancům: Primulovi a Primulové.

Pokud jsou zprávy pravdivé, jde o zneužití vlivu v České vakcinologické komoře k osobnímu zisku (už jen získáním zakázek pro firmu Biovomed), a pravděpodobně i korupci (pokud rozhodnutí o uvedení na trh bylo podmíněné zadáním studie u firmy Biovomed a pokud významná část prací fakturovaných farmaceutkám byla fiktivní, nebo účtovaná za vyšší, než tržní ceny a tedy úplatek).
KOCOURMIKES --- 13:08:05 26.2.2018
KOCOURMIKES --- 9:41:28 26.2.2018
Jirka Malíček: Dokud stát nepřevezme plnou odpovědnost za nežádoucích účinky očkování, nemá co přikazovat.
KOCOURMIKES --- 9:40:21 26.2.2018
biomatky to davaji Prymulovi sezrat. udajne Prymulu vyhodili z FN HK za korupci.

Dora Veselá

Prymula je prospěchář. Jemu o zdraví Vačich/našich dětí vůůůbec nejde. Např. ke změnám v očkování MMR se v srpnu 2017 vyjádřil takto:

"Druhá dávka není brána jako posilovací, ale takzvaná catch-up dávka, tedy záchytná. Kdyby jedinec neabsolvoval první dávku, proto je tam ta druhá." (prosím, vyhledejte si zdroj, je to doslovná citace)

Pro neznalé: soudruh zelený mozek Prymula měl - a nejspíš pořád i má - konflikt zájmů, neb spolupracuje s výrobci vakcín a tyto spřízněné výrobce vakcín následně propaguje a prosazuje v legislativě jako poovinné očkování pro děti či seniory v domovech důchodců.

Nežádoucí účinky vakcín dobře zná, ale na veřejnosti je bagatelizuje, pochybovače dehonestuje.

O odškodnění postižených dětí blábolí již mnoho let - to by dle Jeho slov klidně prosadil hned zítra, tak zítra, tak zítra, tak zítra, ... aniž by cokoli udělal pro to, aby to bylo DNES.

Nevím o tom, že by někdy uvažoval o nepovinném očkování, vždy jsem z jeho úst slyšela jenom něco o tom, že by pak poklesla proočkovanost. Naopak, celoživotně zastává názor, že je nutno co nejvíce zaočkovat děti do 15-ti let, neb pak je to s obtížema, po 18. roce v podstatě nemožné. Velice chytře vymyslel ty domovy důchodců (povinné očkování osob v DD a doléčovácích - opět jaksi trochu nesvéprávných, či jinak neschopných vzdorovat).

Trvale budí strach z nemocí, které jsou dnes běžně léčitelné.

Přirovnává nás rád k Rumunsku? Ano, Rumunsko bylo také členem RVHP, dnes je dokonce členem EU i NATO. Ale kdo neviděl Rumunsko na vlastní oči, ten neuvěří, že ani srovnání s CHánovem není na místě ... ...

Pokud tedy prosadil druhou dávku MMR (a že zrovna MMR má hooodně závažných nežádoucích účinků) jenom z toho důvodu, aby eliminoval riziko, že v ČR vůbec existuje pomyslný pediatr, který stříká JEHO vakcínu do umyvadla, tak by měli lidé/rodiče/babičky/dědové dětí procitnout.

Lidé bděte!

MUFLONEK --- 2:52:29 26.2.2018
TAPINA: Ha! Ano na nic jiného alergická nejsem - ale prý jsem se kdysi osypala po injekčním penicilinu... Díky za info
KOCOURMIKES --- 19:15:53 25.2.2018
Lékaře, kteří dítě naočkují jen naoko, bez milosti potrestáme, říká Prymula - iDNES.cz
https://zpravy.idnes.cz/...-ockovani-vakcinace-rozhovor-f2v-/domaci.aspx?c=A171009_161023_domaci_ale