Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malazská Kniha padlých
TOMKETTOM

Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

***UŽITEČNÉ ODKAZY***
MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

***ČEKÁME NA***
[http://i.imgur.com/PPRu8yA.jpg]

spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HATOR --- 0:11:10 24.3.2018
ULRIK: Ano, všechno špatně. Sestimtakysmiř. Ta knížka není dobrá, což sám ví, mohl ji předělat, ale musel to honem vydat, aby nepřišel o prachy. Jo, je to začarovanej kruh, jiný to už nebude. Kdyby ho to fakt bavilo psát (jako že ho to prostě nebaví, ukousl si velký sousto a neví, co s tím), tak podle toho, jak se tváří pro svět, si to klidně mohl vydat sám. Mně je to upřímně fuk, jestli to napíše, nebo ne. A s Karsou se smiřuju hodně těžko, jestli víš o někom, kdo by to chtěl překládat, tak sem s ním. Jinak by mi to bylo dvakrát šumák.
A aby bylo jasno - já mu ty peníze nezávidím, má je vydřený a zaslouží si je - jestli to snad bylo pochopeno jinak. Nicméně kritizovat umí každý - on jen kritizuje vznešenějc - ale ať teda navrhne, co s tím, na nositele ideálů si hraje taky pořád, a za tím si teda stojím.
ULRIK --- 21:57:33 23.3.2018
HATOR: On někde fňukal? LOL... Co jsem četl jeho vyjádření, tak prostě řekl jak to je.

Jo, bude ti psát Karsu, kterýho nemáš ráda...#sestimsmiř Jinak tu totiž meleš pátý přes devátý, kombinuješ, že káže vodu a pije víno (takže si nemá nechávat platit nebo si má trojku vydat samonákladem?) a k tomu přidáváš, že nenachází řešení a jen kritizuje a pak zas, že se mu to literárně nepovedlo. Všechno špatně, že? :)

A poznámka "(ehm, a že by klidně mohl, ale jsme zpátky u těch prachů)" - mi přijde úžasně ubohá a úžasně česká.

Kristepane, nemám Eriksona za žádnej vzor, dělání idolů ze spisovatelů se mi příčí, ale tohle je prostě směšný.
HATOR --- 1:21:03 22.3.2018
HITOMI: Ale mně nevadí, že o tom píše, je to jeho téma, prochází to všema jeho knížkama, co jsem zatím četla, a určitě to je jeden z důvodů, proč jeho knížky uchvátily tolik lidí. Ale ať pak nefňuká, že je to na něj moc a vyčerpávající a bla bla, a že se to neprodává a naklatelé to nechtějí a bla bla. Jestli fakt chce šířit svůj světonázor (a ať ho klidně šíří!a bylo by jen dobře to, co říká, občas někde - byť trochu i pro normálního smrtelníka srozumitelnějším způsobem - připomenout) takhle, tak ať si za ním taky ale stojí. V dobrým, i v tom ne tak výhodným. Prostě mi ta poslední knížka na něj přišla upocená, a teď fňuká - mohl ji klidně ještě třikrát předělat. Martina zatím taky nikdo neukamenoval, a to mu to jeho psaní jde o dost míň od ruky :)
HITOMI --- 22:54:52 21.3.2018
HATOR: tak víceméně z toho těžíme všichni, ale opravdu je špatný o tom psát? Co by podle tebe měl člověk reálně dělat, aby tedy nepil víno? Taky mi to teda nepřijde úplně debata na internety, ale už se tu beztak leccos odhalilo.
SCHWAB --- 22:52:10 21.3.2018
co jste si mysleli, že se odzbrojení malažené nechali ukřižovat na arenské highway?
poprvé jsem to bral jako smutný fakt
podruhé jako smutnou nutnost
ale potřetí... vždyť nejsilnější zbraní je malazzský profesionální voják. Korbolo Dom jich měl zajatých, neozbrojencýh..10 000?

jak mohli skončit na kříži?? všichni??
HATOR --- 22:24:07 21.3.2018
BORGDOG: Tak Američani to podle mě vůbec nemohli dát. Upřímně, je mi jedno, kolik to vydělává, ale začínám mít pocit, že Steven káže vodu a pije víno. Chápu, že si potřebuje odpočinout, brala bych dalšího spratka nebo cokoliv mimo, ale trilogie o Karsovi? To prostě zavání. Navíc jemu by nikdo za zpoždění nenadával, mohl to nechat rok v šuplíku a pak předělat tak, aby z toho ta nemohoucnost (nenapadá mě vhodnější slovo, ale není taky úplně správný, pořád je to slušně napsaný) tolik netrčela. Prostě chtěl tam mít všechno a tentokrát to nezvládl. Jakože hodně nezvládl. A mě už přestává trochu bavit, že jen kritizuje, ale nenabízí absolutně žádný řešení (a sám je spokojenou součástí přesně toho, co kritizuje a z čeho těží - což mu nezávidím ani to u něj nechci kritizovat jako takové, jen už se prostě hrozně opakuje). To si můžu přečíst naše dnešní noviny, je to stejnej marast, jen míň umělecky popsanej. Mám z toho hroznou depresi z obojího. Přišlo mi, že se snažil být echt hnusný, aby nám to teda ukázal po stopadesáté páté, a je to stejný jako s odtabuizovanou kulturou násilí dneška - nefunguje to, protože lidi už jsou otrlí. Ovšem tohle není debata na net, až se zase někde potkáme, můžeme to probrat nad kafem :D
HITOMI --- 12:52:16 21.3.2018
BORGDOG: souhlasím :) u Stevena bych se toho fakt nebála a věřím, že poslední část dopíše. Asi si na to budeme muset počkat, ale věřím, že to bude stát za to.
BORGDOG --- 11:42:11 21.3.2018
HATOR: To finále bylo zjevně přepisováno víckrát (viz. ty v podstatě tři verze rozhovoru Anomandera a Dracona před bitovu), a ani pak není optimální. Ale podle mě je to únavou. Ležel v tom 5 let, to se prostě ztratí odstup, vyhoří se. Znám to. Potřebuje psát něco jiného nebo si dát pauzu, věci jako ten SF román, apod. Věřím, že to dopíše.

A že komerční neúspěch té knihy dává jejímu "vyznění" dokonale za pravdu, je třešnička na hořkém dortu, která mě taky napadla. Myslím, že FoL bude mnohem úspěšnějších v zemích, které zažily "mizérii", ať už komunistickou nebo jinou, než v bohatších. Taky se mi zdá, že vidím MNOHEM nadšenější ohlasy od neamerických čtenářů, zejména z Latinské Ameriky, Mexika, apod. Ti mají mnohem silnější pocit, že "náš Steven nám rozumí." :-)
HATOR --- 1:23:09 21.3.2018
BORGDOG: Já myslím, že to nenapíše. A budu hnusná, ale v souladu s jeho filozofií - civilizace (= prachy). Neprodává se to, tak mu to žádnej nakladatel nevydá, leda by si to zacáloval sám (ehm, a že by klidně mohl, ale jsme zpátky u těch prachů). A taky u toho, že je z tý knížky cítit, že už ho to nebavilo, ukousl si moc velký sousto a nevěděl moc, co s tím. Chtěl tam mít všechno, ale ten pejskokočičkovský dort se prostě nepovedl, nefunguje to, jak by mělo.
SCHWAB --- 21:28:10 20.3.2018
"Teď jsme tady s tebou - tvá matka a strýček Kotilion - jsem tu, abychom zajistili, že už nikdy nebudeš bezmocný. Rozumíš?"

na uthle kouzelnou větu jsem uplně zapomněl :))