Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malazská Kniha padlých
TOMKETTOM

Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

***UŽITEČNÉ ODKAZY***
MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

***ČEKÁME NA***
[http://i.imgur.com/PPRu8yA.jpg]

spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BOTUL --- 14:06:24 22.1.2017
Prodám komplet 10 knih. Stav bezvadný, nepřečteno. Cena 2500. Měl by někdo zájem?
VODNIK --- 10:47:02 11.1.2017
Esslemont - Krev a kosti - je konečně k dispozici na Palmknihách. Jsem zvědavej jak tentokrát dopadl překlad
BORGDOG --- 12:20:17 10.12.2016
ULRIK: SPOILER!!

Nějak tak. U Jatala mi ještě tolik nevadilo "emaření" (jsem trénovaný z Bakkera, plus jde to snad svést na to, že mu prostě přeskočilo), jako ta předvídatelnost. Tady Esslemont naprosto selhal ve "hře s náznaky", kterou dokonale ovládá Erikson - jakmile vytáhl "Kelvara" a všechny ty popisy Vojevůdce a jeho chování, bylo to prostě jasné někde od poloviny knihy, a čekání "kdy už to vybalí" bylo úmorné. To se mělo psát jinak, tam neměl mít nikdo do poslední chvíle ani TUŠENÍ, co je ten chlap zač.

Co se mi ale třeba líbilo hodně byla ta linie Murka, Soura a Celeste. To bylo pěkně zvládnuté, dobré postavy, a TADY to udržel do konce perfektní. Nebo ten rejpanec do "objevitelských výprav" u Golana, a jak to jde všechno od sta k padesáti. :-)
ULRIK --- 7:34:27 10.12.2016
BORGDOG: SPOILERYYYYYYYYYYYYYYYY

Co jsem pochopil, tak Osserc se nejak obetoval, aby planetu neznicili jade gianti, takze vlastne udelal nejdulezitejsi cin v serii s paranem skoro...a teda prezil.

Skinner byl WTF. Haaahaaa, seru na te a nemuze mi ublizit, protoze mam tu zbroj cos mi dala! Ale...co to delas?

Ty vole, co to ma bejt? Nejdementnejsi wannabe vladce co se vyspal s bohyni ever?

A Kallor taky vyznel prazdna. Nejvic chvile, kdy se necha princatko propichnout, protoze...proc? Najednou je emo? To neni tragicky osud, to je tragickej konec cely dejovy linky.

V Assailu podobne...Jethiss my ass.
BORGDOG --- 20:13:01 9.12.2016
ULRIK: Blood and Bone hoří ve finále na dvou věcech ( BACHA, SPOILER!!): V linii Saeng ten prapodivně mystický závěr, nějak související s Osserkem, ale naprosto nesrozumitelný - nebo aspoň já nepochopil doteď, co se tam stalo - a v zakončení linie Stahovače. To druhé bolí víc, protože Osserk ještě může být vysvětlen, ale Stahovač jedná naprosto nesmyslně. 80% děje se zdá, že jeho cílem je získat kus Chromého boha, aby se mohl vrátit a říct Ardatě "promiň, zlato, já se spletl, chci být s tebou, koukej co jsem ti přinesl na usmířenou!" Pak to ještě dává smysl, i s tou zradou Padlého. Ovšem v momentě, kdy mu na konci přeskočí, znovu Ardatu odmítne a vyzve Kazze, už to je naprosto WTF - PROČ se tedy do Himatan vracel? K čemu to všechno? On přece musel vědět nejlíp, čeho je Ardata schopná - když dám kopačky bytosti podobného typu, tak se hodně rychle snažím, aby mezi mnou a jí byla co největší vzdálenost a všechny dárky od ní skončily někde na dně moře. Strašně z toho řve, že Esslemont si prostě dopředu naplánoval "Stahovačův konec" (který, pravda, JE, pěkný) - a tak ho tam prostě narval, logika sem, logika tam. A tohle dělá u většiny svých věcí, bohužel.
ULRIK --- 19:21:04 9.12.2016
BORGDOG: Hele jo, cela paralela se Srdcem temnoty je super a fakt se mi líbila....ostatně, to je problém, mně se líbí spousta jeho myšlenek i atmosférickejch kousků. Jenže...jak píšeš...rozpadne se to. Nelogicky. Nesmyslně. Blood and Bone byl přesně ten příklad, no jak píšeš, do půlky cca nadšenej a pak jen WTF???????
ROMI --- 19:45:43 7.12.2016
BORGDOG: skoda, prachmistri sli cist v pohode v AJ, uz mam precteno davno, ale Erikson mi nejde :)
HITOMI --- 0:06:15 7.12.2016
BORGDOG: to už jsem na nějakých zahraničních webech taky postřehla, o to víc se na to pokračování těším, pořád je ve mně kus toho masochisty :)
BORGDOG --- 23:37:48 6.12.2016
HITOMI: Ne, to se skutečně nestihne. Jinak, Dana K. když jsem s ní o tom mluvil, shrnula svoje dosavadní dojmy takhle: "Není tam skoro jediná postava, která by byla fyzicky nebo psychicky v pořádku a hajzlové v jednom kus vyhrávaj. Nic takhle depresivního jsem snad ve fantasy ještě nečetla."
HITOMI --- 22:24:27 6.12.2016
BORGDOG: děkuji za odpověď :) takže se ho tedy do Vánoc nedočkáme, co? Ale Prachmistři vypadají podle popisku taky docela lákavě, tak bych se možná mohla i odhodlat k četbě jiného autora :)