Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Vořech aneb máme doma křížence
SANJOO
Psi kříženci jsou obvykle velmi veselí, přítulní, laskaví, přívětiví, hraví, energičtí, inteligentní, učenliví, poslušní, přizpůsobiví, milí a citliví. Bývají oddaní své rodině a většinou zbožňují děti. Obvykle jsou hodně odvážní a vyhledávají šarvátky a malé boje s jinými psy, mají rádi společnost jak lidí, tak zvířat, na kočky a jiná domácí zvířata je však třeba je již od mala zvykat. Stejně tak, jako mezi „značkovými" psy, mohou být i zde výjimky vymykající se „standardu". Psi kříženci bývají nejzdravějšími psy. Kdo má nejoriginálnějšího křížence?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZMYJKA --- 10:46:27 30.3.2012
MARKHETKA1: Sexy sestřih :D
WAMI --- 10:56:20 28.3.2012
VERCA_ZABA: určitě bych do toho šla, jen s kolem opatrně, nesmíš ho přetáhnout... ideální je vytrvalecký klus po měkkém terénu, mimo plavání nejlepší pohyb na nasvalení psa :)
VERCA_ZABA --- 10:49:11 28.3.2012
WAMI: aha aha.. no, já právě začínám s arnoštem běhat a uvažovala sem lehce kolo, ale právě má DKK 4/4, tak přemýšlím hodně, jestli vůbec ho můžu takhle jako zatěžovat.. že jako lítání se psama a venku v pohodě, ale jestli mu to nepřitíží.. ale když tě tak poslouchám, tak asi ne:)
WAMI --- 10:47:12 28.3.2012
VERCA_ZABA: no když jsem si ji přivezla, tak skoro nechodila, brečela (doslova, kníkala bolestí), zkoušela si střídavě nadnášet obě zadní nohy... nevylezla ani na postel, dělalo jí problémy každých pár cm nad zem... bála jsem se, že záda nebo tak... no na rtg má DKK 4/? (něco už neměřitelného) a na horší noze už tehdy měla těžkou artrózu...

tož začala makat holka moje, pomalu a postupně, nasvalovala se, tahala se mnou ve dvojko s Lumpem (včetně závodů :o) ), ten tah je na nasvalení hodně dobrá věc... :) nějakou dobu OK, pak to šlo lehce dolů, v tahu už nestačila, teď když ji vezmu ke kolu, tak len lehce vyklusat jejím tempem, to ještě zvládá... ale tenhle stav se ustálil, kdybych nevěděla, jak to vypadalo, tak je na tom teď úplně stejně jako většina 9letých psů jejího typu... :)
SCHWALBE --- 10:22:30 28.3.2012
WAMI: jasne, laska na prvni pohled:).
VERCA_ZABA --- 10:17:30 28.3.2012
WAMI: a co že má s packama? DKK kolik?
WAMI --- 10:01:59 28.3.2012
SCHWALBE: ona je děsně fotogenická - když tedy zapomene, že se fotí... :) očíčka má jak studánky z jantaru... křivý ouško... no jela jsem si pro ni do útulku přes půl světa (na Slovensko)... :oDDD


ZMYJKA: tak já to tvrdila od začátku... že naopak, pokud má pes DKK, tak musí makat o to víc, aby měl svaly, který mu ty klouby podrží... :o) myslím, že se vyplatilo, na to, že v podstatě nechodila, když ke mě přišla, je dodneška hodně aktivní... :)
ZMYJKA --- 9:56:04 28.3.2012
WAMI: No tyjo, na děvět let a dysplazku tohohle typu... Asi je něco pravdy na tom, co mi povídali policajti, že když je pes v kondici a kvalitně živenej a ne jak bečka, tak i s vysokým stupněm dysplazky může odvádět dobrý pracovní výkon.
SCHWALBE --- 9:55:31 28.3.2012
WAMI: diky, krasna. Ty usiska jsou fakt paradni;].