Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
POROD DOMA příznivci vítáni
GIDDY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BARRUSHE --- 14:05:59 25.12.2015
???: Já netvrdím, že se to někde neděje, ale když pak někdo píše články o nějaké zemi a podává to tak, že se to tady takhle dělá, tak je to podle mě mimo. Tak když už čtete jeho články, chtěla jsem vám napsat, že je potřeba ho brát s rezervou. Stejně jako když někde čteš, jak jsou norové chladní, je tu půl roku tma, děti nedostávají sladkosti jindy než o víkendu a další podobný kraviny. Ale to už sem nepatří :)
??? --- 10:39:53 24.12.2015
BARRUSHE: i ja v CR zazivam veci, na ktere jen tak nekdo nenarazi. Treba ze zdravotnictvi -nase mistni detske stredisko takove, ze od roku 2007 se zde vystridalo nejmene 8 pediatru, spis vic, nikdo to ani nedokaze spocitat. Taky mi to nekdo nemusi verit a budou si myslet, ze kecam.

To stejne treba zakladka.
BARRUSHE --- 19:01:27 23.12.2015
Jinak co se týká článků od A.Ruščáka, tak s něčím souhlasím, ale občas mi to příjde mimo a píše o věcech, na který my jsme vůbec nenarazili a to se mezi nory normálně pohybujeme. Takže je to potřeba brát s rezervou..
BARRUSHE --- 17:17:49 23.12.2015
???: Dál to probíhá tak, že u nás byla 5tý den po porodu dětská sestra, pak jsme byli dálší týden na převážení a jelikož dcera dobře přibrala na další kontrolu jdeme až v 6ti týdnech. Na pravidelné prohlídky chodíme na zdravotní stanici, k dětské sestře. Čas od času je tam i doktor, ale není to pokaždé. Bude třeba na té prohlídce v 6ti týdnech kontrolovat kyčle atd. Do roka věku se snad chodí každý měsíc. Jinak tam můžeme kdykoliv zavolat pro radu a v případě akutní nemoci se chodí k praktickému lékaři, jako mám já. Na norské zdravotnictví jsem taky slyšela nic moc reference, ale za ten rok a půl, co tu žijeme jsme s tím teda problémy neměli, takže já nic negativního napsat nemůžu. U doktora jsme byli se starší dcerou 2x, muž tam tam byl jednou a já tam docházela v těhotenství, vždycky to probíhalo v pohodě.
??? --- 23:22:10 21.12.2015
BARRUSHE: a jak to bude vypadat s peci dal? Co norsky pediatr apod.? O tom prave take Andrej R. pise, jenze uz ne tak hezky, jako o porodech.
OXIS --- 13:51:31 9.12.2015
BARRUSHE: Morgan myslela spíš tu sociálku asi. Norské porodnictví vyvolává nadšení, psal o tom hezky i Andrej Ruščák.
BARRUSHE --- 12:50:33 9.12.2015
MORGAN: Zrovna před 5ti dny jsem tady porodila a češi se mají od norů hodně co učit! Celá péče jak v těhotentsví, tak při a po porodu je jako nebe a dudy. Těhotenství tu rozhdoně není nemoc a porod operace! Rodit doma tady v pohodě můžeš, ale stejně většina žen rodí v porodnici a to zkrátka proto, že ta péče je fakt úžasná. Rodíš pouze s PA a dětskou sestrou, doktor je jen někde v nemocnici v záloze pro případ komplikace. Nikdo nikam dítě neodnáší, nikdo na tebe nespěchá, nedělají nástřihy jen tak, respektují tvé přání...zkrátka vše, co mi v ČR přišlo příšerný, je tady úžasný. Jsem ráda, že aspoň druhý porod proběhl tak jak proběhl. Stejně jako první porod to byla rychlovka, ale zato jsem druhou dceru vyprdla jako nic :) Jen mě o to teď víc mrzí, jak probíhala poslední hodina v porodnici v Jablonci, ale co nadělám. A jen tak mimochodem jsem se bavila s jednou místní PA a ta říkala, že tu měli českou PA, která tady chtěla moc pracovat, ale nemohli jí přijmout, protože neměla dostatečnou praxi. No jak by jí asi získala, když "rodí" ženy doktoři :(
??? --- 9:17:32 9.12.2015
OXIS: jednou, tak pred rokem (?) tam Veselovsky mel Petru Sovovou a Svobodu, bylo to dobry, urcite se to da dohledat...
OXIS --- 9:04:46 9.12.2015
Mě by zajímalo, jak by zrovna s ní a se Svobodou vedl rozhovor Veselovský, který mi přijde jako příznivec alternativních porodů.