Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
POROD DOMA příznivci vítáni
GIDDY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
YEETKA --- 20:19:19 30.6.2014
SHIVA42: každý zásah do porodu vede k dalšímu zásahu.. pokud je porod pod dohledem někoho, kdo pomáhá ženě ve chvílích, kdy je potřeba a nechává porod běžet vlastním tempem, pak často žádných zásahů není třeba..
změna polohy je jedna z mnoha přirozených a nenásilných metod jak se lze vyhnout zásahu..
otázka zda se vůbec musí používat kleště, nebo extrakce je dost irelevantní..
jedné ženě ze sta snad.. jako rutinní zákrok už to asi úplně ideální nebude..

a co dělat když to prostě nejde? to je dost rozsáhlá kapitola, kde kleště, extraktor a tlačení na břicho zastupují jednu z posledních možností.. přesto je k nim přistupováno z neznalosti/neochoty k jiným alternativám přednostně..

občas vedu docela výživné debaty se sousedem, který jezdí se sanitkou, podle něj je například dítě, kterému není po dotepání odstřižen pupečník ohroženo na životě, protože nemůže pořádně dýchat.. jeho kolega lékař si myslí totéž!
pro mě je mnohem bezpečnější prověřovat, zpochybňovat a hledat, než důvěřovat tomu, že někdo ví/chce to co je pro mě, mé tělo, mé dítě nejlepší..
LAURA --- 19:06:49 30.6.2014
SHIVA42: kristellerova exprese je non lege artis a provádět by se vůbec neměla. Mně šlo nicméně o to jakým způsobem se tam oba pánové prezentovali.

Jozef Záhumenský áno, kvôli tejto metóde, má česká republika tak katastrofálne málo kliešťových pôrodov oproti ostatným západným krajinám. Som rád, že sa o tom konečne hovorí nahlas, mladí lekári sa nemajú kde učiť nakladať kliešte a vakuumextraktory, pretože pôrodné asistentky vytlačia dusiace sa dieťa ešte pred tým než sa k tomu odhodlajú.

Jiří Škultéty ... Ve srovnání s okolními "vyspělejšími" zeměmi má ČR malé procento porodů ukončených kleštěmi či VEXy, pod to co napsal doc. Záhumenecký se můžu jedině podepsat. Operační ukončení porodu je ve zkušených rukou elegantní záležitost, bohužel nadužíváním "tlačení na břicho" porodními asistentkami těch zkušených rukou bude méně a méně....

Jiří Škultéty zase, kde tam píše o medicích? Je potřeba si uvědomit, že každý zákrok, ať už se jedná o kleště, operaci slepého střeva nebo mozku, je potřeba natrénovat, nacvičit, ať už se to někomu líbí nebo ne. Nemůžu přijít poprvé k porodu a říct dejte mi kleště, už jsem to jednou četl v knížce. A čím víc se těch zákroků udělá, tím větší erudici člověk získá a tím bezpečněji a jistěji zákrok provádí. Logiku to má, nebo ne? Ergo kladívko, čím méně se těchto zákroků bude provádět, tím méně bezpečnější budou a tím více komplikací nastane = bude snaha se do situace, kdy je potřeba extrakční porod udělat, nedostat.... Proč se rapidně zvýšil počet císařských řezů na konec pánevní?

Jiří Škultéty ... A není to náhodou tak, že většině žen poloha na zádech prostě vyhovuje? Jak můžete mluvit za všechny? Z mého pohledu - drtivá většina žen co jsem rodil rodila na zádech a bez připomínek - nevidím problém. Nebudeme zde už rozebírat co dělám a nedělám...

atd atd ad nauseam
SHIVA42 --- 18:24:15 30.6.2014
LAURA: Zahumensky uz v CR nepracuje, odesel do soukrome porodnice v Bratislave. Ale jinak on je docela pokrokoveho mysleni, znam ho virtualne uz x let a rekla bych ze respektuje prani rodicek ohledne prirozeneho porodu, a take vim, ze se dlouha leta snazil zavadet na svem pracovisti aby minimalizovali epiziotomie a nedelali je rutinne. Na jedne strane, Kristellerova exprese je spatna, ale klestovy porod je snad lepsi? Co delat, kdyz to proste nejde... ? Myslite, ze skutecne to muze zachranit zmena polohy, a ze zasahy jako vakuova extrakce nebo kleste se vlastne vubec nemusi provadet?
LAURA --- 17:16:40 30.6.2014
Četli jste to vlákno na stránkách https://www.facebook.com/podporaproivanu o kristellerově expresi? (27.6. publikováno, neumím sem dát odkaz přímo).. do debaty se tam zapojili Záhumenský a Škultéty a musím se přiznat, že ačkoli vím, jak to v českých porodnicích funguje, slyšet to přímo od těchto "kapacit" je dost děsivé..
YEETKA --- 14:15:36 30.6.2014
muhehe, pamela anderson patří mezi domorodky..
Celebrities Who Have Chosen Home Births | LilSugar
http://www.lilsugar.com/Celebrities-Who-Have-Chosen-Home-Births-17988403#photo-17988589
YEETKA --- 12:07:51 30.6.2014
ikde z původního článku deníku nejde dohledat, zda šlo o plánovaný porod doma.. naopak bystřejší čtenář si všimne, že z toho jak byla informace podána možná půjde o sociálně slabou rodinu.. JXD se tak chopil neúplné informace a otiskl do ní svůj klasický přestřel o domorodičkách aniž by zjistil, jak to ve skutečnosti bylo..
mě ten chlapík fakt přijde docela vtipnej.. taky si říkám, že jej snad nějaká sluníčková lesana opustila a tak má prostě na sluníčkařky pifku:D
??? --- 10:10:01 26.6.2014
OXIS: a ještě vtipnější, že většinou to jsou chlapi, kteří svou partnerku u porodu nedoprovázeli... klasika kecy v kleci...

u mne opravdu zabodoval muž, poté, co mne jednou doprovázel k jisté dětské lékařce a potom, co jsme vyšli z ordinace se jen nevěřícně zeptal: "A takhle se chová normálně, jo?" - od té doby, pokud to bylo jen trochu možné, se nás snažil tam doprovázet nebo tam dítě vzal sám... .
OXIS --- 21:47:40 25.6.2014
LAURA: já vždycky nadskakuju z toho, že nejvíc keců, tedy odborných komentářů, mají chlapi! samozřejmě mají právo mluvit do toho, kde se narodí právě jejich dítě, ale z takovýchto komentářů mám chuť tlouct hlavou o zem: "Nikdy jsem nepochopil důvody, proč rodit doma. Pokud se rodičky bojí nepříjemného personálu - myslím, že každý zažil, že se někdo na někoho utrhnul, v obchodě, v práci... Co jsem byl u porodů, měl jsem naopak z personálu dobrý pocit." MYSLÍM, ŽE KAŽDÝ ZAŽIL ŽE SE NĚKDO NA NĚKOHO UTRHNUL V OBCHODĚ, V PRÁCI, tak jistě.
KAIRRA --- 13:29:36 25.6.2014
LAURA: no super, vzhledem k tomu, že nejspíš šlo o domácí porod z důvodu utajení a možná plánovaného zabití novorozence. Jako i ten idnes - stačí i takovej případ nazvat Domácí porod, tím to přiřadit k jinym, standardním domácím porodům a diskreditovat a podsouvat názor hezky nenápadně a slušně, že. Jsem na meziřádková sdělení skrytá v novinářské dikci možná citlivější než na tak zjevné debily jako je jxd..
LILY --- 13:04:12 25.6.2014
LAURA: na to se nedá použít žádný slušný výraz.. :(