Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
POROD DOMA příznivci vítáni
GIDDY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GIDDY --- 18:55:33 26.12.2013
ZEGA: namahavy (to je snad kazdy:)? ale rychly!, ja pri prvnim porodu mela osmihodinove kontrakce po minute (a predtim nepravidelne dva dny), takze bud rada! to sem zvedava jak dlouho budes rodit ted, to mozna nestihne nikdo ani prijet:))
GIMEL --- 1:32:09 20.12.2013
Další názor na Mělník vs. Podolí od mé duly (chvíli jsem se rozhodovala mezi těmito dvěma na základě dobrých referencí na Mělník, ale vypadá to, že zas až tak hvězdné to tam taky není):
Co se týká Podolí, slušně se tam dá porodit, v podstatě z mého pohledu lépe než v Mělníku, protože necháváají dotepat šňůru a můžete si volit polohu na tlačení. Finále stále smí vést asistentka. V Mělníku vede konec vždy lékař, poloha bývají tři možné - bok, sed, polosed, občas na čtyřech, dotepad nenechávají nebo s těžkostmi. Toto jsou mé zkušenosti.
Šestinedělí je v Mělníku naopak klidnější, ambulantní porod nepodporují. V Podolí domů jít lze i když s komentem lékařů, nikdo vás ale držet násilím nebude.
ZEGA --- 22:39:27 19.12.2013
Je těhotenství nemoc? Vymřeme jako první v historii bez asistence lékařů? A co porod ve volné přírodě: Zločin? | PROTIPROUD
http://www.protiproud.cz/...i-v-historii-bez-asistence-lekaru-a-co-porod-ve-volne-prirode-zlocin.htm
LURA --- 17:22:40 17.12.2013
BLANCHE1: Moudrá to žena :-)
BLANCHE1 --- 9:47:07 17.12.2013
BLANCHE1: Neboli jak mi tu rikala hebamme (neco jako dula, porodni asistentka?) hrdinstvi si nech na dny, co prijdou, az tu budes sama, ted vyuzivej veskerou nabizenou pomoc a cerpej zpet sily!
BLANCHE1 --- 9:44:14 17.12.2013
LURA: Bude-li jeste treti ditko do party :), budu taky uz poucena.
Ja mam za sebou prvni porod cisarem dva roky zpet, tam je pak ta rekonvalescence jasne dana. Dnes, skoro tyden po porodu, uz se citim fajn.
No, dobra zkusenost, ze je moudre to proste neprepalit.
LURA --- 14:13:27 16.12.2013
BLANCHE1: Tak já po třetím porodu a zkušenostech nechala práci na ostatních i když jsem rodila v porodnici. Protože jsem věděla, že během šestinedělí, hlavně v začátcích, je potřeba načerpat síly po porodu a na další dobu, kdy se nevyspím. Takže se o mě staraly kamarádky a můj muž, vždycky někdo uvařil nebo došel nakoupit apod. A i později během šestinedělí jsem co možná nejvíc odpočívala a ňuchňala mrně a dělala fakt jen to nejnutnější. Heroickou matku, která stihne obstarat dítě, manžela a vyleštit domácnost jsem nechala za sebou :-)
BLANCHE1 --- 12:10:27 16.12.2013
KATIA: Rozhodně souhlas, domácí prostředí určitě skvěle zafunguje na hojení, srovnání psychiky a podobně, nicméně navařeno a odpočinek, který skýtá porodnice, je druhá strana mince.
I když ono i v té porodnici - syn se narodil v 5 ráno, odpo přijel muž s tchýní (která se starala o staršího, když já rodila) a se starším synem. Aby si všichni "užili" mrňouse, bavila jsem staršího (neposedu) a po hodině návštěvy jsem je musela odvelet, protože už jsem fakt nemohla, takže ono je to fakt jen o tom, jaké si to člověk kde udělá.
Příště bych to udělala stejně a šla domů brzo, jen bych všechny předem upozornila a vše si zajistila tak, že první týden po porodu FAKT NA NIC NEŠÁHNU a budu jen odpočívat. Dnes je první den (5. den po porodu), kdy se cítím jakž takž v pohodě a silnější.