Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
POROD DOMA příznivci vítáni
GIDDY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZEGA --- 21:48:14 30.9.2013
netýká se to přímo porodu doma, ale zaujalo mne to. na heliosu jde objednat lékárnička homeopatik vybraná právě pro těhotenství, porod a dobu poporodní.
ředění dokonce 200c potence. V ČR jen na předpis..
https://www.helios.co.uk/cgi-bin/store.cgi?action=link&sku=DH18C

ostatně jsou vybrat i lékarny první pomoci pro děti/cestovatele/zvířata

konec odbočky
KATIA --- 21:30:21 30.9.2013
LAURA: já nevím, ale podle mě císař je operace vedená s cílem záchrany života matky či dítěte, resp. v případě, kdy by přirozený porod byl příliš rizikový. nevnímám to v žádném případě jako rovnocenou volbu ať už přirozeného nebo lékařsky více vedeného porodu. o placení žádná, klidně si myslím, že by se měl platit epidurál. nakonec injekci u zubařky taky platím, když ji chci.
jinak já mám císaře, myslím dost nekomplikovaného co do průběhu i rekonvalescence, přesto to teda v žádném případě nepovažuju za něco, co by člověk mohl/měl jen tak jako volit a mělo by se to nabízet. v zásadě si nemyslím, že by to vedlo k nějakému razantnímu navýšení, ale přijde mi to už prostě moc - i pro matku, i pro dítě. a zaplatit to by musela být teda dost pálka. to už bych víc ocenila, kdyby bylo možné si vždy zaplatit svou asistentku jenom pro tebe a garantovaný vlastní pokoj s partnerem. to bych brala :o)
LAURA --- 19:08:45 30.9.2013
LILY: jak rikam, nevidim na tom nic pozitivniho, volit si cisare misto normalniho porodu, ale kdo jsem, abych nekomu diktovala, jak ma rodit? to bych byla stejna jako vsichni odpurci domacich a prirozenych porodu..
LILY --- 17:16:26 30.9.2013
???: mně to hlavně přijde líto kvůli tomu dítku, ale to už je spíš taková filosofická rovina..
??? --- 17:14:02 30.9.2013
LAURA: Když neni důvod a chtěj císaře, tak by si ho měly zaplatit. Přijde mi nespravedlivý, aby si někdo z pojištění všech nechal platit operaci, kterou nepotřebuje.
YEETKA --- 9:55:41 30.9.2013
ZEGA: hohoo, tak to bude výživné.. škoda, že nemám televizi..
LURA --- 22:05:04 29.9.2013
TABBY: V nějakých novinách psali, že porodila asi během 15 minut. Tak možná by to nebyla tak špatná taktika. Přijedeš do porodnice a chceš porodit přirozeně, tak se s nima hádáš o císaře, aby neměli čas dělat ti různé monitory a vyšetření a tobě taky uběhne čas, no a pak porodíš, než řekneš švec a doktor už může leda chytat dítě ;-)
ZEGA --- 20:20:50 29.9.2013
Muži, přijďte podpořit domácí porody a svobodnou volbu do pořadu Máte slovo.
Ve čtvrtek 3.10.2013 ve 21hod. chystá Česká televize v pořadu Máte slovo s moderátorkou M.Jílkovou téma "Domácí porody - jste pro nebo proti?". Mezi diskutujícími budou proti porodům doma Antonín Pařízek, vedoucí porodnického úseku porodnice Apolinář, který si myslí, že přirozený porod je vaginální porod se všemi zásahy do něj, Martin Čihař, primář neonatologického oddělení FN Bulovka a místopředseda České neonatologické společnosti, který o sobě říká, že je advokát dětí, a Jiří X. Doležal, psycholog a publicista z časopisu Reflex, který říká, že doma rodí gorily. Za podporu svobodné volby a porodů doma zde budou diskutovat advokát Richard Hořejší, dále pak Lukáš Rumlena, otec v porodnici i doma narozených dětí, a Petr Pavlík, člen Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů.
Je potřeba naplnit publikum, ve kterém bude dohromady 30 lidí, 15 za každou stranu (pro a proti).
V tomto případě vzhledem k povaze pořadu a složení hlavních diskutujících je potřeba, aby v publiku byli muži, protože rodící ženy jsou zranitelné a jako je jejich úkolem rodit a starat se o děti v bezpečném prostředí, nikoli se vymezovat, tak úkolem jejich můžů je jim toto bezpečné prostředí i pro jejich děti zařídit. Přijdte zajistit svým ženám a dětem bezpečnou volbu místa porodu a bezpečnou péči u porodu!
Kontakty pro přihlášení jsou v níže uvedeném odkaze.

Máte slovo s M. Jílkovou — Česká televize
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo/213411030520022-mate-slovo-s-m-jilkovou/
LAURA --- 17:22:05 27.9.2013
TABBY: asi solidní případ, když si na pokoji v porodnici zapálí.. ale jinak, zcela upřímně, mě tahle praxe selektivního určování, kdo si může vybrat císaře a kdo ne, dost sere. Kdyby paní byla nějaká pseudocelebrita, tak jí fiknou bez keců, zatímco normální rodička volbu nemá žádnou. Příkladem za všechny budiž pani Pomeje, která rodila čísařem dítě 3 kila a 50 cm, prý z důvodu, že "dítě bylo moc dlouhé". Tak nevím. Na císaři nic moc pozitivního sama nevidím, ale podle mě by si ty ženské měly mít právo vybrat.
TABBY --- 16:58:25 27.9.2013
Teda, to je ale pinda...

Rodička si na sál přivolala policejní hlídku, personál jí nechtěl udělat císařský řez – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/...sal-privolala-policejni-hlidku-personal-ji-nechtel-udelat-cisarsky-rez.html