Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
POROD DOMA příznivci vítáni
GIDDY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SNOOKEY --- 13:26:14 18.1.2017
???: Buď zdráva, zrovna před dvěma týdny jsem se tam jela s přítelem podívat a seznámit se s PA. Přesně tohle nám říkala, že registrace budou hlavně proto, že tam zaznamenávají čím dál větší zájem maminek, ale rádi by si uchovali větší prostor a čas na každou rodičku a nechtějí dopadnout jako ty porodnice v Pze (aka šílená "líheň").
YEETKA --- 16:47:07 17.1.2017
Podpořte ženu v prvním soudním případě proti porodnickému násilí
http://www.lidiligy.cz/podporte-zenu-v-prvnim-soudnim-pripade-proti-porodnickemu-nasili
OXIS --- 16:33:08 16.1.2017
Taky jsem rodila s JM, doma, a za mě spokojenost, ale je pravda, že přijela až na úplnej konec, když už jsem si nahmatala hlavičku. Byl nástřih, zašila mě v pohodě, všechny papíry připravila, takže na matrice nebyl problém. A pak jezdila po tři dny každý den asi na půlhodiny, aby zkontrolovala mě a malýho. Bydlíme asi 90 km od Prahy. A měl ji rád i můj starší syn, který teda jinak k cizím vůbec nešel a nemluvil s nimi.
??? --- 10:22:43 16.1.2017
Tak jsem se ptala na ty registrace v Rakovníku a zde je odpověď, kterou jsem dostala:

"dobry den, registraci opravdu chystame, ale jeste neni zavedena. Posuzuji dokumenty pravnici. Nemejte obavu, registrace bude nastavena tak, aby minimalne prvni pulrok se vesla kazda maminka. V zadnem pripade necheme dostat nase maminky do situace, jakou popisujete. S pozdravem Radek Poláček."
BERUTHIEL --- 8:51:00 16.1.2017
SIG: Kojila jsem obě děti cca 1/4 roku. Staršímu bylo v době narození bratříčka 21 měsíců a kojení potřeboval spíš k uklidnění, nebo večer k usnutí. Mladší rozhodně nějakým nedostatkem netrpěl. :)
MYJKA --- 0:02:37 16.1.2017
SIG: Udela se a melo by se prvne kojit novorozene a pak starsi. :)
SIG --- 23:53:56 15.1.2017
PETPET: dovolim si ot odbocku... jak je to s tim tandemem? jak to funguje? nevycucne jednicka to predmliko dvojce? udela se vubec nebo jede furt mliko?
ADD --- 23:23:05 15.1.2017
Tak já se teda přidám - v zásadě jsem si na domácí porod s Janou Menčlovou nestěžovala, protože požadavek rodit doma jen s mužem a PA byl splněn, já i dítě jsme byli živý a zdravý. Ale když jsem o tom pak uvažovala, vlastně jsem s ní zažila skoro všechno, co jsem v porodnici zažít nechtěla - vypnula mi kazeťák, že ji to ruší, vypustila mi vanu, že ve vaně nikdy nerodí, naštelovala si mě na posteli do polohy, která vyhovovala jí s tím, že je to důležitější, než co vyhovuje mně... S tou vanou mě to naštvalo hodně, protože věděla, že kvůli porodu měníme doma fungl nový bojler za karmu, abych měla nepřetržitý přísun teplé vody, a neřekla, že mě nenechá rodit do vany. Po porodu mi řekla, že bychom si od ní museli půjčit bazének, aby mě nechala rodit do vody - ale nevím, proč to neřekla o čtyři měsíce dřív, ušetřili bychom hodně peněz, energie a času.
Oproti porodu s Marií Vnoučkovou to prostě mělo mouchy, nicméně zatím jsem si myslela, že bych s ní klidně rodila znova... ale jak to tu čtu, tak teda radši nerodila. Víc much už bych nedala. :-)
PETPET --- 21:46:32 15.1.2017
MYJKA: jo, KE. Zrovna vcera to na fb v te domporodni skupine jedna zena psala. Taky ji pry rekla at uz prestane kojit starsi dite (20m) a rozhodne nedoporucovala tandem a tak.
Uz drive se tam tato PA hodne resila. Driv pry byla super, ale posledni dobou uz moc ne.
MYJKA --- 21:40:22 15.1.2017
PETPET: Myslis manualni podporu brisniho lisu dlani?