Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Praguewatch - mapa pražských kauz
MIKATCHOU
[https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/580617_499577770101830_1751897267_n.jpg] Praguewatch.cz je internetovým průvodcem po pražských kauzách, sporných případech městského plánování, ohrožených kulturních prostorech, parcích či třeba zahrádkářských koloniích. Je vhledem do nedávné historie a současnosti odvrácené tváře Prahy. Kritický pohled na rozvoj Prahy a městské politiky je založen na spolupráci akademiků, odbornic a občanských aktivistek a aktivistů. [http://praguewatch.cz/media/img/spacer.gif] Stoupající prosperita Prahy v posledních dvaceti letech s sebou přináší i řadu negativních stránek pro vývoj města a život jeho obyvatel. Příčin je více. Vládne tu stále stejná politická strana a značná moc developerů nenechává příliš prostoru pro alternativní scénáře rozvoje. Nezávislé poradní orgány radící městu byly zrušeny anebo podřízeny krátkodobějším politickým cílům. Politici a úředníci se o účast veřejnosti na rozhodování o městě a konkrétních místech spíše nestojí nebo svůj zájem pouze předstírají. Praguewatch.cz bude obyvatelům Prahy, voličům i nevoličům*, poskytovat základní přehled o nedávných a současných, známých i méně známých kauzách. Hodláme propagovat aktivity celé řady lokálních a celopražských občanských iniciativ a organizací, které se v těchto kauzách angažují. Na webu také zpřístupníme výběr důležitých a aktuálních informací z úředních desek. Web připravuje občanské sdružení PragueWatch ve spolupráci s Ateliérem pro životní prostředí. Praguewatch.cz podpořila Nadace Open Society Fund Praha. Projekt není spojen s žádnou politickou stranou.
http://praguewatch.cz
příbuzné kluby
[ Radikální a kritická geografie, kartografie, urbanismus a další vědy o prostorové dimenzi lidské společnosti ]
PETICE K PODEPSÁNÍ
AKTUÁLNÍ AKCE
[https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/561285_10150628575004220_676324219_9568800_1631892916_n.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HHANULKA --- 17:03:20 30.3.2014
[ Barcamp Otevírejme město / konferenceconference / 24.5.2014 / CR - Praha - Havlíčkovy sady, Gröbeho vila ]

Jarní barcamp Otevírejme město pořádá nezisková organizace Otevřená společnost o.p.s. Akce se koná v sobotu 24. května 2014 od 9 hodin v Gröbeho vile v Havlíčkových sadech v Praze. Program barcampu je zaměřen na veřejný prostor a poběží ve dvou tematických osách – dostupnost a bezpečnost. Jednotlivé programové bloky se mají dotknout všech oblastí, jimž se Otevřená společnost věnuje: Užívání a uživatelé veřejných prostranství, Radnice pro občany, Praha bez vstupného, Jak město myslí na své ženy?, Bezpečnost a urbanismus, Vyloučeni do veřejného prostoru a Život s velkým bratrem.

[//i.nyx.cz/files/00/00/11/66/1166190_85058db97ed7acc436f0.jpg?name=barcamp.jpg]
7ONDRA7 --- 10:13:57 9.3.2014
magistrat podava kasacni stiznost na soudni rozhodnuti o tom, ze rozhodovani o upravach uzemniho planu bez ucasti verejnosti je protizakonne (asi 850 pripadu) ..jsem zvedav, jak to dopadne :)

Události v regionech (Praha) — iVysílání — Česká televize
http://www.ceskatelevize.cz/...-regionech/obsah/310651-kasacni-stiznost-kvuli-upravam-uzemniho-planu
MIKATCHOU --- 12:20:07 8.3.2014
HAMSTER --- 13:18:44 4.12.2013
YBUKO: já taky ne, ale nevěřím ani panu Hudečkovi, imho si jen hledá cestičky, jak zpochybnit všechny velké smlouvy, aby pak mohl operovat s tím, že je neproplatí = vydírat. On to Metrostavu nakonec zaplatí, jen z toho taky chce něco mít. Vůbec nechci tvrdit, že Bém to dělal dobře, to určitě ne, ale ono je hrozně jednoduchý říct "za tohle nemůžu, to je po předchozím vedení", když se o zrovna hodí. Pan Hudeček na magistrátu nezačal letos, ale v roce 2010.
HAMSTER --- 12:46:08 4.12.2013
YBUKO: Takže magistrát udělal chybu v úředním postupu (všechno ostatní sou jen spekulace), Hudeček bude teď dělat hrdinu, tunel nikdy nebude a daňoví poplatníci to celý zaplatí. Hezký, ale když to takle idem stačí, tak proč ne, i show se platí, nejen stavby..
7ONDRA7 --- 1:43:31 4.12.2013
k tematu - tunel blanka v otazkach vaclava moravce, hudecek vs. bem: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/

stoji to za to podle me :)
7ONDRA7 --- 14:40:57 26.11.2013
YBUKO: nedokazal bys k tomu prosim napsat neco vic? rad bych mel vic informaci, nez ty povrchni, ktery jsou dostupny z novin. hudecek na me pusobi vcelku dobre a rad bych byl spis na jeho strane, ale v tyhle kauze se nejak orientovat je tezky a v prispevku id Hamster nejaky logicky poznamky jsou..
HAMSTER --- 20:37:52 22.11.2013
Jistě všichni sledujete kauzu okolo tunelu Blanka, dovolte mi k tomu jen pár slov, která se asi nikde nedočtete. Primátora Svobodu jsem neměl rád a nemám ho rád ani teď, ale ve světle páně Hudečka se ukazuje jako velmi pozitivní postava. Pan Hudeček, hošík s elektrokolem, ubohý mocichtivý hrabivý populista, je snad tím nejhorším, co Prahu potkalo. A stejně jako jednal bez rozmyšlení při pražském "puči", kdy se prostě chopil příležitosti, aniž by měl nachystaný krok dva, stejně tak jedná bez rozmyšlení i teď a páchá další škody v naší budoucnosti, aby zachránil svůj dnešek. Jeho prohlášení, že smlouvy jsou možná neplatné a tunel je možná černá stavba, je nehorázné. Jak jako "možná"?? U stavby za tolik peněz není žádné možná, buď jo a nebo ne. A pokud jo, jistě to někdo věděl dříve, neobjevilo se to shodou okolností v okamžiku, kdy Metrostav kvůli městskému dluhu zastavil práce.
Ano, tunel je nákladná věc, ano, tunel se prodražuje (nebudem teď rozebírat proč, faktorů je víc a cenu zvedal jak Metrostav tak i magistrát úpravami projektu). To ale neznamená, že řádně povolená stavba najednou nějakým mávnutím proutku povolená není nebo dokonce že uzavřená smlouva najednou neplatí.
Pravda je jako vždycky velmi prostá. Současná situace není výsledkem náhody. Kdyby totiž magistrát objevil nějaké nesrovnalosti v dokumentech a přestal platby vyplácet záměrně, jistě by o tom společnost Metrostav včas informoval a jednání by se vedla již od té doby a ne že se potíže objeví až v okamžiku, kdy si Metrostav stěžuje na špatnou platební morálku investora. Pan Elektrokolo prostě přivedl svým senzačním hospodařením Prahu do platební neschopnosti a teď neví, jak z toho ven. A aby si zachránil svou pozici a popularitu, nerozpakuje se milý pan Elektrokolo připravit Pražany na další roky o tolik očekávaný tunel, nevadí mu, že náklady na případnou konzervaci stavby a na vyrovnání se s Metrostavem půjdou k tíži hlavního města. To je totiž otázkou příštích měsíců a let, hlavní je, že on sám dnes nemusí nikde přiznat, že to už zase posral.
MIKATCHOU --- 8:22:28 11.11.2013
Stala se Praha ‘gay‘ metropolí? | PragueWatch: Praha pod lupou
http://praguewatch.wordpress.com/2013/11/11/stala-se-praha-gay-metropoli/