Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Praguewatch - mapa pražských kauz
MIKATCHOU
[https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/580617_499577770101830_1751897267_n.jpg] Praguewatch.cz je internetovým průvodcem po pražských kauzách, sporných případech městského plánování, ohrožených kulturních prostorech, parcích či třeba zahrádkářských koloniích. Je vhledem do nedávné historie a současnosti odvrácené tváře Prahy. Kritický pohled na rozvoj Prahy a městské politiky je založen na spolupráci akademiků, odbornic a občanských aktivistek a aktivistů. [http://praguewatch.cz/media/img/spacer.gif] Stoupající prosperita Prahy v posledních dvaceti letech s sebou přináší i řadu negativních stránek pro vývoj města a život jeho obyvatel. Příčin je více. Vládne tu stále stejná politická strana a značná moc developerů nenechává příliš prostoru pro alternativní scénáře rozvoje. Nezávislé poradní orgány radící městu byly zrušeny anebo podřízeny krátkodobějším politickým cílům. Politici a úředníci se o účast veřejnosti na rozhodování o městě a konkrétních místech spíše nestojí nebo svůj zájem pouze předstírají. Praguewatch.cz bude obyvatelům Prahy, voličům i nevoličům*, poskytovat základní přehled o nedávných a současných, známých i méně známých kauzách. Hodláme propagovat aktivity celé řady lokálních a celopražských občanských iniciativ a organizací, které se v těchto kauzách angažují. Na webu také zpřístupníme výběr důležitých a aktuálních informací z úředních desek. Web připravuje občanské sdružení PragueWatch ve spolupráci s Ateliérem pro životní prostředí. Praguewatch.cz podpořila Nadace Open Society Fund Praha. Projekt není spojen s žádnou politickou stranou.
http://praguewatch.cz
příbuzné kluby
[ Radikální a kritická geografie, kartografie, urbanismus a další vědy o prostorové dimenzi lidské společnosti ]
PETICE K PODEPSÁNÍ
AKTUÁLNÍ AKCE
[https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/561285_10150628575004220_676324219_9568800_1631892916_n.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BORDIGA --- 17:29:32 20.9.2013
Praha 9 odmítla pozemky a pak je draze koupila - E15.cz / zprávy
http://zpravy.e15.cz/...eality-a-stavebnictvi/praha-9-odmitla-pozemky-a-pak-je-draze-koupila-1021524
BOBR --- 17:16:56 20.9.2013
MIKATCHOU: Díky!
MIKATCHOU --- 21:19:31 19.9.2013
Vacant Space Manual for Prague – City of a Hundred Spires and Countless Vacancies | PragueWatch: Praha pod lupou
http://praguewatch.wordpress.com/...ual-for-prague-city-of-a-hundred-spires-and-countless-vacancies/
HAMSTER --- 9:15:48 12.9.2013
SPIPI: Je zvláštní, že Auto*Mat není schopný přijít s jediným konstruktivním návrhem, který by byť jen trošku zlepšil či usnadnil život lidí v Praze. Nebo má někdo dojem, že lidi v centru Prahy netouží po ničem jiném, než po dalších restrikcích, zákazech a příkazech a dalším zvýšení nákladů na život? Na pojem "zklidňování" už začínám bejt alergickej a mám obavu, kdy se "zklidněná Praha" rozroste až ke mě na Smíchov. Zklidněný město, kde se podařilo vymýtit veškerý život kromě obchodů se suvenýry a bordelů... A když zapojím finanční argument Auto*Matu, tak z našich peněz, našich daní, stavíme město pro cizince a sami do něj už ani nesmíme... Moc hezký..

A ještě dotaz - když magistrát nemá utrácet veřejný peníze za veřejný stavby jako je stavba okruhu (teď neřeším, jestli je cena tý stavby přiměřená, to ani nevím, sestavit rozpočet takový stavby není hračka a jsou k tomu potřeba data, který nemám), kterej Praze výrazně chybí, k čemu tady ten magistrát vlastně je? Proč si ze svejch daní platíme místní samosprávu? Aby vymýšlela omezení, kterýma nám bude komplikovat život? Nebo aby nám život ulehčovala?

Takže klidně mě kamenujte, ale já mám ze sdružení Auto*Mat velmi negativní dojem, připadá mí, že ho řídí banda zamindrákovanejch potížistů. Čekal bych, že se takový sdružení bude pokoušet hledat nové možnosti realizace cyklostezek, ale oni zatím jen řeší, kde by se jaká ulice dala uzavřít pro auta nebo aspoň zpoplatnit.

Proč třeba ještě nikdo z toho spolku nepřišel s nápadem vymezit na pěší zóně/zónách v centru cyklopruhy? Kola tam dneska oficiálně nesmí a cyklisté se tam protahují mezi chodci. Přitom by stačila trocha barvy, ty ulice sou na to široké dost (vždyť většinou z nich jezdily v minulosti i tramvaje). Jenže to by Auto*Mat nesměl furt řešit magistrálu, kam stejně žádnej cyklista nechce.

Mám z toho pořád dojem, že jim jde spíš o boj jako takový, než o nějaký cíl. A to není dobrý přístup, už dneska si cyklisti znepřátelili velké množství pražanů a brzy dopadnou jako fotovoltaické elektrárny - z původně čistě kladného přístupu k "zelené energii", kdy byli všichni pro, vždyť ochrana přírody je tak důležitá, je teď bubák a majitelé těch elektráren se k nim radši ani nehlásí. Já fakt proti cyklistům jako takovým nic nemám, ale opravdu očekávaj, že se jim dostane velké podpory obyvatel Prahy, když jejich přínos bude spočívat v tom, co hlásaj (zavřená magistrála, zpoplatněný okruh, zpoplatněný vjezd do centra, rozšíření pěších zón, zákazy, zákazy a zase zákazy...)??

A to nemluvím o tom, jak se ta banda militantních pošuků v Praze chová, přivezl jsem si sem kolo a po dvou projížďkách sem ho zas pěkně uložil, protože v Praze se jezdit nedá. A nemůžou za to ani auta, ani chodci, ani infrastruktura, ale především bezohlední cyklisti. Hlavně že maj všichni drahá kola a ty svý oblečky jak z Tour de France...
SPIPI --- 0:09:37 12.9.2013
Auto*Mat » Průjezd Blankou může stát i 112 korun!
http://www.auto-mat.cz/2013/09/prujezd-blankou-muze-stat-i-112-korun-2/
7ONDRA7 --- 1:14:18 2.9.2013
HAMSTER: jojo, urcite si pockam, co realne zvladne udelat. uznavam, ze to trochu smrdi populismem. ale to, ze Praha by mela bejt tak nejak vic "pro lidi", muze bejt na jednu stranu povazovany za lacinej populismus, ale zaroven to je podle me proste pravda. no zatim mi pripada, ze to bere docela za spravnej konec, tak jsem na nej zvedavej. idiotem bych ho ale urcite nenazyval..(ale furt lepsi, nez mu omlacovat o hlavu, ze je prece z olomouce, tak jak chce rozumet praze...a to slycham docela casto :/ )..
HAMSTER --- 22:10:56 1.9.2013
7ONDRA7: Samotnej jeho nástup naprosto postrádal koncepci a stejně postupuje i dál. Pár populistických gest, ale absence jakéhokoli promyšlenějšího plánování. Hodně mluví s veřejností, to jo. Snaží se zalíbit. Ale to je tak všechno...
7ONDRA7 --- 20:44:44 1.9.2013
HAMSTER: proc je podle tebe Hudecek idiot? me pripada, ze po jeho nastupu se konecne zacina pracovat tak nejak koncepcne, ne vsechny jeho nazory sdilim, ale obecne si myslim, ze se snazi o rozvoj prahy vcelku spravnym smerem, snazi se resit spatnou financni situaci, dopravni situaci, zvysit kvalitu verejnyho prostoru, hodne komunikuje s verejnosti...je fakt,ze zatim vychazim spis jen z jeho medialnich vyjadreni, ale ty mi pripadaj zpravidla rozumny. to, ze ma vystudovanej rozvoj mesta se zamerenim na dopravu, ostatne taky povazuju za urcitou zaruku a rozhodne lepsi kvalifikaci, nez gynekologie nebo adiktologie...
HAMSTER --- 20:22:43 1.9.2013
Koncerty i hostiny. Squatteři obsadili v Praze několik chátrajících domů | Zprávy z domova | Lidovky.cz
http://www.lidovky.cz/...rce=clanek.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=a-souvisejici.clanky.clicks