Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká i zahraniční psychiatrická léčba
POA
Diskuse na téma psychiatrická léčba, okrajově i psychologická pomoc. Zkušenosti pacientů či rodinných příslušníků, známých s léčbou, hodnocení jednotlivých zdravotnických zařízení, oddělení, lékařů. Pozitivní i vedlejší účinky léčby. Alternativní či podpůrná léčba, případně pracovní terapie, arteterapie a pod.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SHEALA --- 11:47:14 30.6.2011
Pokud jenom tak nejak vycnivate ve smyslu originality myslenek, tak budete maximalne osameli. Ne zavreny v blazinci...
Mimochodem, tedka mi dosel kamarad s drobnejma rankama na obliceji. Protoze je gay, mela sem strach, jestli ho nenapadla nejaka parta nacku. Mno a pry ze na vode pujcil nejake dusevne rozkolisane divcine mikinu. Divcina napred vsechny urazela, mikinu kamaradovi nechtela vratit, nakonec se s nim poprala a svihla ho klicema pres oblicej. Urcite je to originalni chovani, mozna je to i na hrane. Ta holka se pry i leci, ale neni hospitalizovana.
TEDDYBEDDY --- 11:26:50 30.6.2011
???: Na tom není ale vůbec nic omezeného. Popřál bych ti hezký pobyt, ale imo s velkou pravděpodobností nejseš na vip seznamu ;)
??? --- 10:46:48 30.6.2011
TILIO: Fešáka používám jako příklad, protože to je sdílená zkušenost a jasně dohledatelné to, o čem píšu.
??? --- 10:45:38 30.6.2011
TEDDYBEDDY: ale houby, špatně čteš. Ale holt jsem omezená loutka farmaceutického průmyslu. Jdu si zbalit na Seyschely.
TEDDYBEDDY --- 10:44:50 30.6.2011
TILIO: Meleš píčoviny.
TILIO --- 10:38:16 30.6.2011
TEDDYBEDDY: Nevim, proc me musis urazet slovama jako "placas". Bavim se snad o pacientech PL? Nebavim. Bavim se o "normalnich" nadprumernych lidech.
TILIO --- 10:36:44 30.6.2011
???: Tak o FF ja se vubec nebavim ted! To by byla uplne jina debata, a asi mnohem vic sprostych slov. :)
A ze masa vylucuje odchylky je samozrejme pravda. Coz neprispiva k duvere tech odchylek v masu, ze... Ale to uz je na dost jinou diskusi.
TEDDYBEDDY --- 10:33:19 30.6.2011
???: Heh. Stále uvažuješ v pojmech dobré / špatné a cokoli mimo tvé naučené rámce paradigmatů a falzifikací je pro tebe těžko uchopitelné.
Tzn. děláš stále omezené & plytké soudy platné v daném konformním rámci. Ale to je tak asi vše ( no offense).

TILIO: Plácáš. Většině pacientů PL ( které jsem poznal) je upřímně šumafuk, co si o nich myslí zbytek světa, potažmo zdali jsou jejich teorie falzifikovatelné :o)
??? --- 10:29:53 30.6.2011
TILIO: originální lidi jsou vždycky považovaný za divný. Masa se snaží vyloučit odchylky, dokud se nevymyslela civilizace takoví totiž snižovali šanci na přežití.


A zrovna u FF nejde ani tak o to prohlášení, ale o tom, co tady předváděl, což mě opakovaně přesvědčilo o tom, že kromě neschopnosti interpretovat text adekvátně, se dobře orientuje v sociální struktuře a velmi přesně ví, co na vytáhnout na které vulnerabilnější jedince, aby jim zabránil diskutovat s ním a nebo aby je jinak zmanipuloval. NAštěstí není zas až tak schopný, aby mu to procházelo dlouho.

To co tu bylo demostrováno nebyla obava o možnosti zneužití psychiatrie a nebo o upozronění, že spousta psychiatrů prostě nejsou dobří doktoři (gaussova křivka!), ale manifestace čehosi, co krmilo struktury porouchané osobnosti.
TILIO --- 10:24:38 30.6.2011
???: Ja myslim, ze se trochu mijime v tom, co rikame. Souhlasim, vsechno, co rikas, je pravda; zejmena pasaz, ze "originalita" fakt neni znamka punku a uz vubec ne spravnosti.
Ale taky znam par opravdu originalnich lidi (jako ze fakt na nejzazsim konci gaussovky), kteri proste jsou normalni populaci povazovany za "divny" v lepsim pripade, za "dusevne nemocny" v tom horsim. A tihle lide to poslouchaji tak dlouho, ze castecne zahorknou a pak zacnou vsechny castovat kecama o ovcich. Snazim se taky chapat jejich postoj k veci, a jejich obavy, ze jim ze strany psychiatrie bude spis ublizeno nez co jinyho - coz se snadno zobecni do prohlaseni "antipsychotika berou lidem dusi".
Netvrdim, ze tohle delaji vsichni /nebo i vetsina/ lidi, co tyhle reci vedou. Je to ode me jenom takovej postreh, jak je to taky mozny chapat.