Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
MAJKA


[http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXx20J16sxXWqBVzSyfrv9FQYMB3BxRVb7_4cuvTVbf8rMCefPJQ]Zhruba od prosince 2010 je dorucovani baliku ze zahranici mimo zeme EU neuveritelny problem. Je kolem toho spousta nasranych lidi, dalsi spousta lidi, co netusi, co maji delat. V tomhle klubu bych soustredila zkusenosti, postupy, rady, a nebo klidne i vylejvala frustrace z 3 mesicniho zpozdeni z nedosle zasilky a komunikace s prislusnymi urady v teto veci

"Podle Pošty je tato situace způsobena tím, že ministerstvo financí nařídilo rentgenovat každou zásilku, aby se prý mohlo vybírat clo a DPH z každé zásilky. Že to pošta ochotně dělá aniž by protestovala, že na to nemá kapacitu, je věc jiná. Tato vyhláška MF, či GŘC platí od 1. 12. 2010 (možná o měsíc dřív). A přesně od prosince se vyskytují tyto problémy. To, že si stát hlídá svůj daňový prostor je pochopitelné. Zcela nepochopitelné je však to, že si "nahoře" nikdo neuvědomil, že na 10 milionů obyvatel máme JEDNU jedinou celní poštu! Původně byla v každém krajském městě, ty doby ještě pamatuju." - převzato z diskuze na webtrhu
 • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek.
  Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošta Praha 120, Plzeňská 139, 220 00 Praha 5 - Košíře)

  Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat a čím víc stížností, tím lépe.Podrobnosti viz nástěnka

 • zdroje a diskuze mimo nyx, kde to resi:
 • diskuze webtrh - Celní Pošta Praha 120 - rychlost v těchto dnech
 • blog- Plumm - Mise „Pošta 120“. - Pozn.: na poste uz to kolecko trochu zjednodusil
 • facebookova skupina - Kuřata pro poštu 120 (recese)
 • forum RC mania - spousta dalsiho infa, podrobnejsi, nez tady na nastence...
 • Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
  LAHVI --- 10:42:59 26.9.2014
  ok, moc diky za reakce
  SKOKY --- 10:40:38 26.9.2014
  LAHVI:
  Zdar nemám moc čas, ale v rychlosti z webu:
  EMS není možná:
  Maximální rozměry Žádný z rozměrů zásilky nesmí přesáhnout 150 cm a součet délky a největšího obvodu měřeného v jiném směru než délka nesmí přesáhnout 300 cm.
  U tebe to je 310 cm

  obyčejný a cenný balík taky ne:
  Maximální rozměry Žádný z rozměrů zásilky nesmí přesáhnout 200 cm nebo součet všech tří rozměrů nesmí přesahovat 300 cm*. (do podmínek pro Kanadu se mi nechce koukat :-)

  Hold to máš moc velký a nevejde se to do letadla :-D

  ADAM --- 9:33:30 26.9.2014
  - zavolej si na infolinku pošty, ne? 
  ale pokud ti to píše kalkulátor, tak to na 99% opravdu nepůjde.

  - nic než prohlášení CN22 vyplňovat nemusíš. VDD určitě ne.

  - 800kč za vystavení 1celního dokladu je běžná cena

  - posílám stovky balíčků mimo EU měsíčně.

  - zajimavé možnosti posílání do zahraničí nabízí czbalik.cz

  - já ti to umím poslat fedexem. bohužel rozměrová hmotnost je 51kg, čili je to cena jako za 51kg těžkej balík. což je 5000 za priority (2 dny), nebo 4000 za economy (5 dnů)
  LAHVI --- 8:58:12 26.9.2014
  omlouvam se mozne OT, ale verim, ze mi zde muze nekdo pomoct.

  Chci, jakozto firma, vyvezt zbozi do Kanady a potreboval bych spocitat cenu postovneho u Ceske posty.
  Balik ma rozmery 120x60x35cm, vaha 18kg, hodnota zbozi cca 185,-EUR (bez DPH a transportu) - kdyz toto zadam do kalkulatoru zasilek, tak mi pise, ze to nelze spocitat, resp. zadani neodpovida zadny produkt Cpost. Kdyz udaje upravim (nejdelsi rozmer na 110cm a hodnotu do 3.500Kc), tak uz mi neco vypadne.
  Prohlizel jsem nejake dalsi dokumenty ohledne EMS a Standardniho baliku a podle me by to melo vse jit i s tema puvodnima rozmerama a nejake omezeni ohledne hodnoty zasilky jsem nenasel nikde.

  Proto se tedy ptam:
  - muzu takovyto balik normalne Ceskou postou poslat? Kolik by to asi tak stalo?:)
  - musim mit pro tuto zasilku vystaveny vyvozni doprovodny doklad (VDD) anebo staci jen vyplnit u Cpost to jejich celni prohlaseni? Nekde jsem cetl, ze kdyz je hodnota zbozi do nejake vyse (1.000,-EUR?), tak se VDD snad vystavovat nemusi. Jini mi zase rikaji, ze je dobre to vystavit vzdy.
  - u jedne firmy mi nabidli cenu za vystaveni VDD cca 800,-Kc - je to adekvatni cena? anebo je normalni clovek schopny si to VDD vystavit sam?:)

  nema tu nekdo prosim s vyvozem zbozi mimo EU Cesko postou zkusenosti?
  AOTEAROA --- 13:16:13 19.9.2014
  SKOKY: mno, tak prej máme akorát doložit, že jsme to teda fakt odesílali my. protože na balíku je zpáteční adresa P.O.BOX a ne sídlo nebo provozovna firmy. a pak by t mělo být ok.
  SKOKY --- 11:12:03 19.9.2014
  AOTEAROA: Tak tohle je nějakej renonc. Odpověz na ten mail, kde jim to přiblížíš. Měli by to normálně poslat do vnitřní sítě bez čehokoliv. Takže to do skladu vůbec nemělo jít.
  AOTEAROA --- 18:39:25 18.9.2014
  ADAM: uvidíme, šéf tam zítra zavolá, aby šli do prdele :)
  ADAM --- 17:13:12 18.9.2014
  jo, mě se to stalo. dokonce trvali na podání JSD což stojí min 700kč (protože adresátem je právniceká osoba).

  napsal jsem, ať si to strčí do prdele.
  asi po měsíci jsem to našel ve schránce :-)
  asi nevěděli, co s tím, když to neměli kam vrátit.

  nicméně v mém případě to byla polská pošta. netušil jsem, že i ta česká dokáže být takto blbá...
  AOTEAROA --- 17:03:15 18.9.2014
  prosím o radu

  pracuju ve firmě, kde odesíláme z Prahy spoustu balíčků s malými výrobky, je to taková USB klíčenka. když posíláme mimo EU, je každá zásilka vybavena celním prohlášením CN22, kde je uvedeno, že hodnota jednoho předmětu je 19 USD, v zásilce bývá jeden nebo dva výrobky obvykle.

  teď se nám jedna zásilka z Norska (není v EU) vrací, protože se ji nepodařilo doručit. v zásilce byly dva předměty, tedy celká hodnota 38 USD.

  Pošta 120 nám ale poslala "Oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí". To je normální??? když se mi vrací moje vlastní zásilka, tak ji musím proclít nebo co? to je snad totální blbost, ne?

  přiložili fotku zásilky, je tam normálně můj štítek co jsem tam lepila a adresát je přelepen ofiko samolepkou "Retour" a samolepkou kde je zatrženo "Adresát neznámý" nebo tak něco.

  setkali jste se s tím někdy?
  IAMDAVE --- 14:12:55 5.9.2014
  SKOKY: Tak ti děkuji převelice :-)