Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
MAJKA


[http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXx20J16sxXWqBVzSyfrv9FQYMB3BxRVb7_4cuvTVbf8rMCefPJQ]Zhruba od prosince 2010 je dorucovani baliku ze zahranici mimo zeme EU neuveritelny problem. Je kolem toho spousta nasranych lidi, dalsi spousta lidi, co netusi, co maji delat. V tomhle klubu bych soustredila zkusenosti, postupy, rady, a nebo klidne i vylejvala frustrace z 3 mesicniho zpozdeni z nedosle zasilky a komunikace s prislusnymi urady v teto veci

"Podle Pošty je tato situace způsobena tím, že ministerstvo financí nařídilo rentgenovat každou zásilku, aby se prý mohlo vybírat clo a DPH z každé zásilky. Že to pošta ochotně dělá aniž by protestovala, že na to nemá kapacitu, je věc jiná. Tato vyhláška MF, či GŘC platí od 1. 12. 2010 (možná o měsíc dřív). A přesně od prosince se vyskytují tyto problémy. To, že si stát hlídá svůj daňový prostor je pochopitelné. Zcela nepochopitelné je však to, že si "nahoře" nikdo neuvědomil, že na 10 milionů obyvatel máme JEDNU jedinou celní poštu! Původně byla v každém krajském městě, ty doby ještě pamatuju." - převzato z diskuze na webtrhu
 • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek.
  Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošta Praha 120, Plzeňská 139, 220 00 Praha 5 - Košíře)

  Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat a čím víc stížností, tím lépe.Podrobnosti viz nástěnka

 • zdroje a diskuze mimo nyx, kde to resi:
 • diskuze webtrh - Celní Pošta Praha 120 - rychlost v těchto dnech
 • blog- Plumm - Mise „Pošta 120“. - Pozn.: na poste uz to kolecko trochu zjednodusil
 • facebookova skupina - Kuřata pro poštu 120 (recese)
 • forum RC mania - spousta dalsiho infa, podrobnejsi, nez tady na nastence...
 • Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
  TABORACEK --- 17:02:38 20.12.2013
  Jinak vyplnil jsem zadost o reklamaci poplatku za sluzby celni deklarace. Jak dlouho tak trva nez to tam prislusne urednice vyridi a daji mi vedet ze to vyridily?
  ??? --- 15:39:41 18.12.2013
  SKOKY: tak název diskuze k tomu trochu svádí :)
  SKOKY --- 10:45:49 18.12.2013
  PISKVOR: kéž by 5742. :-) Jestliže třeba minulou středu přišlo 7828 rekomand z ciziny, které musely do RTG a to neberu obyčejné zásilky, balíky a EMS :-)


  PULKA: Proč máš námitky proti ČP a ne proti celníkům? Navíc když někdo čeká pár tejdnu na zásilku, kterou si objednal, tak je VĚTŠINOU problém v tom, že se to zasekne na cestě (tzn v cizině). Navíc kdyby jsme brali v potaz pouze doručení a přepravu, tak ČP na tom neni vůbec špatně v celosvětovym měřítku. Celní řízení se ale do toho nepočítá. Takže když se to kdysi zaseklo u celníků, tak to nikdo neřešil, ale když se to nyní zasekne u celních deklarantů (pošťáků), tak už to je jejich chyba.
  ??? --- 19:58:32 17.12.2013
  ???: tak nakonec se to protáhlo o čtyři dny... (10-17/12), místo běžných tří dnů komplet
  PISKVOR --- 17:14:19 17.12.2013
  PULKA: Já bych se neukvapoval, pane Ptáček, voni ty výjevy můžou znamenat všelicos - jednak teda pro celníky nejsi zákazník ty, ale státní kasa (čili cílem není "co nejrychlejc to vocaď vypakovat" ale "co nejefektivněji vybrat clo"), a druhak ta cena v místním obchodě mimo jiné zohledňuje tu pohodlnost: přijdeš, vidíš konečnou cenu, zaplatíš, máš světlo a spokojeně odcházíš - žádný stání ve frontě v Košířích, žádný hledání kategorie v TARICu, žádný obavy, jestli to nebude trvat dva měsíce.

  Oni na to asi kouknou, řeknou "hele baterka" a tím to skončí; jenže jestli je to balíček, který je momentálně 5742. ve frontě, tak to může chvíli trvat. To je bohužel ta nejistota (kompromis za nižší cenu): nikdy nevíš, kolik toho přijde na stejné období těm ostatním, co si taky něco nechali poslat.
  PULKA --- 17:00:56 17.12.2013
  PISKVOR: No doufám, že na to kouknou, řeknou "hele baterka" a s tím to skončí. Já chápu, že to chtěj zkontrolovat, ale doufám, že jim to nebude trvat dlouho, protože potom nevidím důvod, proč jim za zdržení platit kromě dph ještě poplatek (když podle mého službu nezvládli). Byla bych to koupila tady, ale jak se to tu prodává "značkové" tak je to třeba dvojnásobně drahé za skoro to samý.
  PISKVOR --- 16:58:33 17.12.2013
  PULKA: Ajajajaj, to je blbý: s věcma, který nejsou ani evidentně levný, ani evidentně drahý, bejvá nejvíc sraní - navíc jestli je to těsně pod limitem, tak tě budou tím spíš podezírat. Holt rizika mezinárodního obchodu.
  PULKA --- 16:56:01 17.12.2013
  PISKVOR: Je to světlo na kolo. Je to někde na hranici dph, co napsal číňan na balík netuším, ale není to žádná "drahá elektronika", jenom prostě bych jí už potřebovala, že jo. Jestli mi to tam bude viset měsíc a ještě si nechaj zaplatit za uskladnění, tak mne naštvou. Prostě smůla, že se to svězlo s těma vánočníma věcma.
  PISKVOR --- 16:53:30 17.12.2013
  PULKA: No, záleží na velikosti. Mně přišel balík jako kráva (a vtipálci odesílatelé na něj zvenku napsali "gift: naughty toys" v domnění, že to jako celníci nebudou chtít rozbalovat :D), tak to zjevně ani nezkoumali a hned to spadlo do celního řízení; pokud je to jeden z tisíců malých balíčků, tak máš trochu problém - ty budou zkoumat podrobněji, jestli pustit nebo nepustit (mně pár drobností po pár dolarech nakonec pustili bez cla a normálně doručili, ale visely mi tam i měsíc - holt je nával).
  PULKA --- 16:43:08 17.12.2013
  SKOKY: Aha, ok, SPU totiž vidím poprvé.
  PISKVOR: Díky, doufám, že už mi to konečně pošlou. Objednávala jsem to začátkem listopadu a už by se mi to docela hodilo.