Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Windows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface, HoloLens
NECROMAN
Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

Windows 10 SDK Preview
https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DAN_F --- 12:11:45 21.3.2017
VIK --- 11:54:00 21.3.2017
???: Teoreticky by to mělo jít smazat přes webový účet Microsoftu, jestli to máš nastavený. Je tam taková možnost vymazat mobil v případě krádeže. Nikdy jsem to ale nezkoušel.
??? --- 10:13:06 21.3.2017
Rano mi spadla L950 na zem a prestal fungovat displej. Telefon ocividne jinak funguje, vydava zvuky, vibruje atd, jen ten displej. Nevite nekdo, jestli muzu smazat uzivatelska data nejak kabelem, abych ji mohl odnest do servisu?
DAN_F --- 23:02:55 16.3.2017
A pozor, big deal. Přece jen jsou zas nějaké feature updates na cestě:
Windows Maps for Insiders updated with multi-stop route planning - MSPoweruser
https://mspoweruser.com/windows-maps-for-insiders-updated-with-multi-stop-route-planning/
??? --- 8:11:18 14.3.2017
DAN_F: Jo, u mironetu bych asi nemel problem koupit.
DAN_F --- 17:25:01 13.3.2017
???: Rozumím, já se z tohohle důvodu zbavil Surface 3 – jako tablet a hračka na blbnutí sice super, ale stejně jsem musel pořád provozovat notebook a vytahovat to za pochodu na všechny věci co řeším přes telefon taky není zrovna pohodlné. A došel jsem i k tomu že mi na to víc vyhovuje menší telefon, co zvládám v klidu jednou rukou, takže chápu i ten problém s XL. WoA, jestli na něj vůbec někdy v telefonech dojde, je tak daleko, že to nemá cenu řešit.

Jinak mezi těmi prodejci, na které odkazuju níž, je pořád ještě Mironet. Nevím sice odkud to berou, protože jim na skladě dost často straší ještě produkty, které jsou už z oficiální distribuce dávno venku, ale je to pořád ještě celkem solidní prodejce u kterého se dá případně celkem bez problémů reklamovat…
MCKIDNEY --- 17:12:58 13.3.2017
Mam problem s poslednim update na 8.1 - nahodne se mi zapina na GPS/Location na mobilu. Neresil jste to nekdo?
??? --- 17:02:00 13.3.2017
DAN_F: pěkný souhrn, dík. Bohužel mám podobné informace; sice vyhlídka WoA hezká, ale aktuální stav nic moc a rok dva je dost dlouhá doba na to, abych se stihl dostatečně nasrat a udělat radikální řez... Uvažoval jsem o kombinaci nějaké klasické nokie (trochu mě lákala nová 3310) a menšího tabletu na další práci, ale od tohoto řešení asi ustoupím - tahat sebou neustále dvě zařízení nechci a foťák + přístup na onedrive potřebuji kontinuálně...
btw šedivky jsem si po několik špatných zkušenostech zakázal, ale zatím mě jakákoliv jiná představa než WP (W10M...) děsí a snad bych radši šedivku, než jiný OS...
DAN_F --- 11:24:29 13.3.2017
???: Zatím se ještě můžeš obrátit na některé ty pochybnější a šedé prodejce:
Microsoft Lumia 950 od 8 630 Kč - Heureka.cz
https://mobilni-telefony.heureka.cz/microsoft-lumia-950/

Co se týče mobilní platformy, tak MS v tuhle chvíli ohledně vývoje a směřování významně mlčí.

Příští měsíc by měla být hotová další větší aktualizace pro desktop (Creators Update), která by měla na telefony dorazit "později", nicméně krom bug fixů a pár drobností nepřináší pro mobilní platformu žádnou zásadní novinku, tudíž je asi i celkem jedno s jakým zpožděním dorazí.

Spekuluje se, že MS chystá v podstatě další restart platformy a telefony budou běžet na Windows on ARM (do určité míry plnohodnotné Windows schopné běžet na ARM architektuře a schopné spouštět Win32 aplikace), ale to je věc "budoucnosti" (nikdo nedokáže říct jak vzdálené). V souvislosti s tím pak se řeší budoucnost Windows 10 Mobile – část lidí, a nejspíš i výrobců, se domnívá že ta změna strategie a odklon směrem k WoA znamená v podstatě postupné ukončení vývoje W10M, což je koneckonců i důvod proč se vyrábí a prodává tak málo zařízení. Druhá část tvrdí že W10M zůstanou jako platforma pro low-end zařízení (protože "telefony" s WoA budou kvůli požadavkům na HW spíš dražší). Nicméně tohle všechno jsou jen spekulace a jaký je skutečný plán MS na další rok až dva (což je z pohledu consumera asi to, co ho primárně zajímá), nikdo moc neví.
??? --- 10:22:43 13.3.2017
Lumia 950 už není k dostání?? Pouze XL?
Mám dojem, že Microsoft definitivně odstřihl mobilní platformu... Co je k dostaní? 650 a 950XL? plus Acer za 15k, nějakej no name (allview??) a HP elite x3.....

Prosím o radu. Jak si mám z této nabídky vybrat telefon? Vůbec nechápu, jak chtějí oslovit nové zákazníky, v mém případě se jedná o hlubokou oddanost Windows... Ale i tak mám nějaké nároky: kvalitní foťák, 32gb+slot na kartu, silnou led diodu a maximálně 5,2" display, nechci do kapsy strkat žádné televize.. už těch 5,2 mi přijde hodně.