Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně (knihy, seriál, TCG, RPG, deskovky...) SPOILERY POVOLENY!
HITOMI

Klub věnovaný dílu spisovatele G. R. R. Martina a všem produktům souvisejícím se světem Písně ledu a ohně.

Oficiální stránky G. R. R. Martina
Making Game of Thrones
Winter is coming: News and Rumors about HBO's Game of Thrones
Oficiální stránky na FB
Twitter: Game of Thrones
Westeros
Icefire.cz

SPOILERY POVOLENY!
Cist jen na vlastni nebezpeci :)

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GRIMALK1N --- 20:40:06 30.6.2015
???: Tak Quentyn byl součástí protoctví (sun sets in the east) :). IMHO obojí bylo v Martinově linii "jak by logicky dopadla klasická fantasy/pohádková zápletka ve světě, který funguje normálně". Podobně skončil i Eddard Stark. Speciálně v Quentynově melancholické první kapitole o tom, jak vyrazila parta z Dorne za velkým dobrodružstvím a první z nich zemřel ještě na lodi, se dalo skoro vyčíst, jak to celé dopadne. (Ona teda existuje teorie, že Quentyn není mrtvý, ale moc tomu nevěřím.)
??? --- 17:17:36 30.6.2015
???: Neudivuje, protoze togle jeste kopiroval z historie, a tam mela podobna tajna svatba krale a odmitnuti nevesty za nasledek prechod Kingmakera k Lancasterum a masakr u Barnetu (bitva v septajciim lese)
??? --- 17:03:51 30.6.2015
GRIMALK1N: A co spisovatelská logika Red Wedding - poté co Robb nastínil dost zajímavý plán jak se dostat zpět na Sever a dobýt ho na Železných zpátky - tam Tě to neudivuje?
Já v tu chvíli fakt začal být zvědavý na realizaci
(plus jak se to zase posere, protože v tom příběhu se vždycky plány nějak poseruou - ale až takhle, to jsme fakt nečekal :P
Co spisovatelská logika celé linie Kentána (Quentyna) von Dorne?
NELLAS --- 16:33:58 30.6.2015
Drobeček... to je fakt roztomilé :)
PAN_SPRCHA --- 16:28:59 30.6.2015
GRIMALK1N: imho se zbavěj Theona, Sansu tam ještě nechaj.
FIN --- 16:21:59 30.6.2015
GRIMALK1N: no mně právě přijde, že se drobečkem nechala ukecat, čímž je zas ve vleku okolností. kdyby konečně dělala vlastní rozhodnutí, řekla by drobečkovi "nasrat. vojet a mlátit se magorem, kterej je parchant toho, co vyvraždil mou rodinu a ještě stahuje naše bývalé poddané zaživa z kůže, se nenechám - zbláznil ses?" a rázně by odpochodovala opačným směrem. ale to ne... drobeček chvíli šveholí, jak musí holka brát osud do vlastních rukou, pročež ta nána pitomá (omlouvám se příznivcům sansy, ale patřím do klubu, pro nějž sansa = oficiální blbka ságy:) udělá přesně to, co jí drobek nakukal. a už je zase v hajzlu. hovořit o emancipaci ve srovnání s milou drsňačkou aryou je asi konstatovat, že na sahaře je přes den trošinku tepleji :-)
GRIMALK1N --- 16:18:25 30.6.2015
PAN_SPRCHA: Ok, tuhle námitku částečně beru. Ale znovu, i v seriálu smrti postav většinou dávají smysl (*). Že by takhle blbě odpravili rovnou dvě hlavní postavy naráz?

* I ten Barristan dává smysl vzhledem k tomu, že se na konci sezóny Tyrion dostal do vedení Mereenu.
GRIMALK1N --- 16:13:52 30.6.2015
FIN: Není o tom, v jakým průseru je, ale jak se chová. Až do téhle sezóny buď dělala blbosti kvůli své naivitě nebo se nechala vléct okolnostmi. V páté sezóně se z vlastního rozhodnutí vrátila do Winterfellu (pokud si scénu s Drobečkem u Moat Cailin pamatuju přesně), zkoušela kontaktovat pomoc nejdřív přes Theona, pak sama, chtěla se nechat raději zabít než se vrátit k Ramsayovi. Prostě už to není ta pasivní ťunťa z minulých sezón, i když samozřejmě je až po krk ve s... Ale zas je ve Winterfellu obleženém Boltony a hraje proti Ramsayovi.
SMETY --- 15:43:37 30.6.2015
FIN: drobecek :-)
FIN --- 15:05:01 30.6.2015
GRIMALK1N: kdy se sansa emancipovala? jakmile odejde drobeček, je zas po krk v průseru a nic :-)