Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Zabbix, nagios a další monitorovací nástroje
SNIPERCZE
Zabbix - "Zabbix offers advanced monitoring, alerting and visualisation features today which are missing in other monitoring systems, even some of the best commercial ones." Nagios - "Nagios is a powerful IT management system that enables organizations to identify and resolve IT infrastructure problems before they affect critical business processes."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RATTKIN --- 19:34:30 21.11.2017
ZKOUMAL: určitě nebude problém v index.php. Takhle daleko jsem se s web monitorováním nedostal, ale zkus co píše DRON, nebo pak nějaké tutorialy.
Nejste jediná firma, co má web na IIS, ale teď si nemůžu vzpomenou na tu druhou ;-)
DRON --- 18:17:36 21.11.2017
ZKOUMAL: z hlavy, tak me ber s rezervou... musis v zabbixu v ramci webtestoveho scenare udelat vic kroku, kde jeden z prvnich bude autentizace (a pak asi nacteni a kontrola nejake stranky po prihlaseni). zalezi jak mas tu autentizaci delanou. zabbix by mel zvladnout zakladni auth mechanizmy. tipuju, ze asi bude potreba postnout data tak, jak by je postnul prohlizec v login formu.
ZKOUMAL --- 16:28:43 21.11.2017
???: ???: spíš blbě píšu co chci říct :D
Nastavil jsem si na zabbixu logování web agentů protože mi to nefungovalo, snažím se do web scenare dat URL kde je žádost o login a heslo - místo chybové hlášky v kterou jsem doufal mi do logu přistane celá stránka. Formulář zkouším tahat z kodu(TbLogin={user}&TbHeslo={password}&enter=BtnPrihlasit). V dokumentaci jsme se dočetl "Additionally, the login step must use full URL to index.php file. " - nejsem si tedy jist zda by vůbec IIS aplikace měli fungovat....

máte někdo zkušenosti s monitoringem IIS webu/aplikací v zabbixu skrz web scenáře?
??? --- 16:08:20 21.11.2017
ZKOUMAL: Abnepletes si logovani jako login a logovani jako logovani stavu?
ZKOUMAL --- 16:06:49 21.11.2017
Ahoj, řeším web monitoring a jde mi o to aby se zabbix nalogoval do web aplikace. Zapnul jsem logování a zabbix mi vyplivne do logu komplet celý web ale nic z toho, žádná hláška. Chci se zeptat, nemůže být problém v tom že aplikace jede na IIS a je tedy v ASP který nemá index.php?
RATTKIN --- 13:26:36 1.11.2017
CYBI: koukni do logu, která item není?
CYBI --- 16:16:43 26.10.2017
zdar,

shanim nejakej script, kterej mi bude pod cronem generovat csvcko s datama z historie grafu.

vetsina veci co jsem nasel je na 2.0 a nechce se jim, ja mam 3.2.
nadejne vypada https://github.com/teriyakichild/zabbixhistory2csv, ale dostavam nazpet ,,Item not found'', pritom by melo bejt ok...

diky za tipy
RATTKIN --- 17:10:01 24.10.2017
TBC: monitoring teprv začínám, ale zdá se mi, že nikdo nekouká celý dni na stovky grafů, ale spíš čeká, až přijde problem mailem, asi?
Měl jsem v minulosti třeba problém s nedostatkem místa na datastoru, což způsobí stopnutí vm které mají thin disk nebo snapshot. Trigger jsem si teď nějak napsal, snad to bude fungovat. Ale nevím, co ještě může být dobré sledovat. Třeba OS templaty mají desítky triggerů na věci co by mě nikdy nenapadly sledovat, ale asi se to někomu v minulosti hodilo.
TBC --- 16:12:33 24.10.2017
RATTKIN: a co by si si od tech triggeru predstavoval?
RATTKIN --- 16:04:10 24.10.2017
technická otáka zabbix: máte někdo vmware monitorování, které se vám vyloženě líbí?
zkusil jsem několik templates, některé i něco sbírají ale obvykle ty templates nemají žádné triggery. Bez triggerů to asi nemá cenu vůbec dělat, ne? nebo si každý dělá triggery sám?